iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

Auto wypicowane przez handlarza. Nie mówię, że to źle bo czyste fajniej się kupuje ;) Po zdjęciach nie bardzo można coś powiedzieć. Jeżeli nie masz daleko to siadaj, jedź i oglądaj. No i skoro przez telefon Ci powiedział, że coś było robione to miernik w dłoń i dokładnie sprawdzać + podnośnik albo SKP i wszystko wiesz :)

Poproś w oddzielnym temacie o rozkodowanie VIN, sprawdzisz sobie czy wyposażenie się zgadza i tyle co można powiedzieć od tak ;)

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. Ja jestem posiadaczem laguny 3 2.0dci Grand Tour. Jest to bardzo udane auto,jednym słowem polecam ! Jeżeli masz 30tys. To szukaj i kup bo warto .

arturpoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 3 maja 2021, 13:00

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: arturpoz »

Cześć,

Zamierzam kupić Lagunę III 2.0 Turbo 170 KM lub GT 204 KM w benzynie, pod przyszłą instalację gazową.
Ceny aut dość spore z racji dużego zainteresowania. Czy macie jakiś sposób na sprawdzenie historii auta z numeru VIN nie wydając kasy na raporty ? Zastanawiam się nad dwoma w Niemczech:

https://www.autoscout24.pl/oferta/renau ... 1917656711

https://www.autoscout24.pl/oferta/renau ... ?cldtidx=1

Przez telefon każdy oczywiście powie, że super auto, ale trochę kilometrów jest do przejechania, aby to sprawdzić.
Do polskich sprzedawców się zraziłem po poprzednim samochodzie.
Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.

Jedynka71
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 13 czerwca 2021, 08:00
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Jedynka71 »

Zastanawiam się nad zakupem Laguny III z silnikiem 2.0T 170KM pod przyszłą instalację LPG ale waham się co do wyboru skrzyni biegów. Testowałęm i bardzo spodobała mi się jazda z automatyczną skrzynia 6 biegową. Niestety nie wiem jakiego typu jest to skrzynia, jakie ma oznaczenie jak z jej awaryjnością, kosztami napraw ? Przejechałem się też Espace IV 2.0T 170KM z automatem niby silnik taki sam ale skrzynia automat 5 biegowy...czy to taka sama skrzynia biegów? Obecnie jeżdżę volvo V70 z silnikiem 2.4 D5 Manual no i już drugi raz muszę robić dwumasę koszt prawie 4500 ...kupiłem z manualem bo wszyscy ostrzegali że volvo ma kiepskie automaty ,a czy to aby nie ten sam model automatycznej skrzyni stosowany jest w Reno 2.0T 170KM ?

Emil0s
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 20 lipca 2021, 11:13
Renault: Planuje zakup Laguny
Silnik: 2.0dCi 150KM

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Emil0s »

Dzień dobry wszystkim. Mam na oku ładną Coupé w pobliżu miejsca zamieszkania, ale zauważyłem, że brakuje karty SD w Navi. O czymś to może świadczyć?

Z tego co widać po zdjęciach, Lalunia wygląda na niewypadek. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... DMDc7.html

Z góry dziękuję każdemu, kto poświęci chwile na ocene i odpowiedź "nowemu"

Lag3
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 22 lipca 2021, 22:02
Renault: Brak
Silnik: Brak

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Lag3 »

Witam wszystkich.
Zamierzam kupić Lagunę 3. To będzie moje drugie auto od Renault Wcześniej(dawno temu była 19🙂)Znalazłem ogłoszenie. Czy ktoś z Was mógłby zerknąć? Zastanawia mnie kierownica- nie pasuje mi do reszty .Poza tym z opisu wynika ze wersja wyposażenia to Expression. Z tego co wyczytałem nie ma ona tak dużego wyświetlacza.
Proszę o ocenę tego ogłoszenia i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu. Z góry dziękuje za pomoc.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... DZp4n.html

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam . Proszę poczytać o lagunie 3 . Są różne wersje w tym GT . Kolego GT nie oznacza -grand Tour (kombi) tylko wersję wyposażenie i w tym wypadku jest to wersja bardziej przypominająca wersję usportowioną (GT line) dodatki ,silnik mocniejszy , ciemniejsze klosze z tyłu (dymki) ,białe swiatlo led itd. Proszę nie pisać jeżeli ktoś nie ma pojęcia o wersji GT w lagunie . Sam posiadam taka wersję i szukałem bardzo długo ale mam . Kolego sprawdz zanim napiszesz (skoczek) .
Pozdrawiam

Lag3
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 22 lipca 2021, 22:02
Renault: Brak
Silnik: Brak

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Lag3 »

Ok. Dzieki.
Czy msz jakieś zastrzeżenia co do tej oferty?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

Najlepiej jakbyś rozkodował sobie wyposażenie po VIN i wtedy wszystko byłoby prostsze. Bo tak to możemy gdybać i zgadywać czy ktoś coś zmieniał.
Kiera z GT, gałka z GT ale fotele już nie. Lampy tył dymione, 4WS no świadczyłoby to o jakims GTline, ale silnik 130KM tylko, więc kto to może zgadnąć co to naprawdę jest.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Emil0s pisze: wtorek, 20 lipca 2021, 11:19 Dzień dobry wszystkim. Mam na oku ładną Coupé w pobliżu miejsca zamieszkania, ale zauważyłem, że brakuje karty SD w Navi. O czymś to może świadczyć?

Z tego co widać po zdjęciach, Lalunia wygląda na niewypadek. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... DMDc7.html

Z góry dziękuję każdemu, kto poświęci chwile na ocene i odpowiedź "nowemu"
Witam. Dluchaj musisz sprawdzić ja czy nie malowana(wypadkowa) czy nie po powodziową. Ładnie wygląda. Sama karta SD z nawigacja koszt 120-150 mapy z 2020.

Lag3
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 22 lipca 2021, 22:02
Renault: Brak
Silnik: Brak

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Lag3 »

kudlaty pisze: piątek, 23 lipca 2021, 07:34 Najlepiej jakbyś rozkodował sobie wyposażenie po VIN i wtedy wszystko byłoby prostsze. Bo tak to możemy gdybać i zgadywać czy ktoś coś zmieniał.
Kiera z GT, gałka z GT ale fotele już nie. Lampy tył dymione, 4WS no świadczyłoby to o jakims GTline, ale silnik 130KM tylko, więc kto to może zgadnąć co to naprawdę jest.
Ok. Dzieki.
Już wrzuciłem Vin w odpowiednim temacie.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: RadekNE L3 GT »

maciejd pisze: czwartek, 7 czerwca 2012, 12:18 Tak sobie myślę, że za czas jakiś bliżej już precyzowany przyjdzie mi zmienić samochód. W zasadzie jestem zdecydowany na Lagunę grandtour. Tutaj pojawia się pytanie - diesel czy benzyna?

W tej chwili użytkuję 1.9 dci 130 km i poza tym, że uszczelka pod miską olejową puszcza, to nie ma z nim problemu. Dynamiczny, bardzo oszczędny. No i wczoraj założyłem nową odmę, to może nawet uszczelka michy starczy na dłużej :)
Nowy diesel to już nie to samo, oczywiście generacja nowsza... ale po jeździe testowej jest zdecydowanie głośniej niż w mojej obecnej lalce. Trzeba go też nieco mocniej kręcić, tak mi się wydawało.

Benzyna... trochę mnie przeraża przy przejeżdżanych 25-35 tysiącach rocznie. Duży samochód, 2 litry... w mieście będzie 10-12 litrów jak nic. Z drugiej strony diesel w przypadku ewentualnej naprawy wyjdzie sporo drożej. Chyba. Gazu nie założę, bo nie. Proszę nie zamieniać wątku w manifest miłośników gazu.

Ekonomicznie to ja to sobie potrafię przekalkulować jakoś, ale juź sam zakup Renówki w salonie (kolejnej) jest na tyle finezyjny, że sama chłodna kalkulacja tu nie działa :)

Pytanie raczej jest filozoficzne :) Co byście brali? 2.0dCi 150KM czy 2.0 benzynę cośtam cośtam?
Witam. Mam lagune 3 2.0dci GT jedynie co mogę powiedzieć to naprawdę polecam; silnik cichy ,ładna kultura pracy, fajnie przyspiesza , mało pali, polecam 2.0dci jeżeli benzyna to tylko 2.0 t 170KM

Karaczan
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 4 lutego 2022, 19:25
Renault: Megane 2
Silnik: 1.6

Laguna III 2.0T automat

Post autor: Karaczan »

Cześć,
Już jakiś mysle o wymianie mojej styranej nielatwym zyciem Meganki, i ostatnio wpadly mi w oko Laguny III. Trafilem na kilka ofert z silnikiem 2.0 170KM, tylko obawiam sie tej skrzyni- jednak to automat w dosc starym juz aucie (patrze na roczniki mniej wiecej 2008-2011). Realny minimalny przebieg takiego auta to 200k, wiec juz niemalo.
Spotkalem sie z kilkoma opiniami, ze zeby zajechac ta skrzynie trzeba sie naprawde postarac, ale chcialbym poznac Wasze opinie. Jest sie czego bac?
Lub moze jest w tym aucie cos innego co powinno mnie odstraszyc?

Z gory dzieki! :)

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Laguna III 2.0T automat

Post autor: Rufus_skp »

Tam siedzi skrzynia AJ0 (JF613) - ta sama co w 2.0 DCI (360 Nm) i 3.0 DCI V6 (450 Nm)
Skrzynia bezawaryjną i naprawdę długowieczna. Do tego w dieslach przenosi dużo większy moment, a w 3.0 radzi sobie z mocą 240 km, więc do 2.0 turbo (330 Nm) jest wręcz przewymiarowana.Ważna jest historia - czy olej był zmieniany przynajmniej co 100 tys km.
Skrzynia ta przenosi napęd też w Latitude i Espace IV, sporo cięższych samochodach
Ogólnie bezawaryjność tej skrzyni potwierdzają też niskie ceny używanych, co oznacza brak popytu.

Skrzynia chodzi gładko i przyjemnie. Jest to klasyczna hydrokinetyczna przekładnia 6 biegowa, uważam że jak na hydrokinetyka całkiem sprawna. Oczywiście nie ma co porównywać do DSG, bo jest od niej sporo wolniejsza.
Ja jestem z niej bardzo zadowolony i polecam.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

Skerwool
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 09:15
Renault: Grand Scenic 2
Silnik: 1.9dci

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Skerwool »

Witajcie,
ostatnio oglądam różne samochody przybierając się do kupna. Jednym z samochodów, które oglądałem była Laguna III, która miała 104k przebiegu no i po prostu się zakochałem jak to jeździ, ale ta konkretna to oglądałem odpadła ze względu na blachę.
Teraz tak patrzę, jaką by może Lagunę III kupić, niby 2.0 dci nie powinien sprawiać problemów, ale boję się FAPa, a bardzo dużo jeżdżę głównie po mieście. No niby jest Laguna z benzynowym 2.0 140km i... tutaj się rodzi moja wątpliwość. Bo nominalne wolnossące 2.0 jest od Nissana i wiem, że nie nadaje się pod gaz. Ale zastanawia mnie inna rzecz. Patrzę na ogłoszenia i jest pewien detal w tej benzynie 2.0. Jedne mają pojemność 1998cm3 (to obstawiam, że od Nissana), inne mają 1997cm3 (czy to jest ten F4R, który można gazować i ten sam, który jest bazą do wersji turbo ze 170km?), a i jeszcze widziałem ogłoszenia z 1995cm3 (tu już nie mam pojęcia co to może być). O co chodzi, bo wszystkie mają po 140km, a trochę różnią się pojemnością. Czy któryś z tych silników mogę zagazować? Wiem, że ten najpopularniejszy od Nissana odpada.

ODPOWIEDZ