iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II 2001-2007] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

krzymek

Post autor: krzymek »

krk07 pisze:w tej tapicerce jestem zakochany ...
Tapicerka rzecz gustu, mi się niepodoba.
1. obtarta gałka zmiany biegów, co sugeruje że to nie jest to 120KM
tylko 107 ale tu pewności nie mam.
2. wytarty pedał sprzegła

Wniosek auto ma wiecej przejechane niż 190tys km, sam obecnie mam 195tys km i u mnie jest to w stanie idealnym.

3. Nigdzie nie napisali w ogłoszeniu że auto bezwypadkowe.
4. Felgi nie są od Privielge tylko od Espression lub od Dynamique

krk07

Post autor: krk07 »

No i kupiłem na 99.99% :)

Za 13 tys zł 1.6 expression z 2002r z przebiegiem 76tys km hatchbacka od rodziny + zimówki+ bagażnik na dach . Autko bardzo zadbane i w 100% pewna jest jego historia, gdyż mają go od nowości i znam wszelkie potyczki w jej użytkowaniu . 1.6 trochu mało, ale w sumie po przesiadce z thalii wydała się być całkiem dynamiczna ... można zawsze coś pogrzebac przy motorku, bo mam kilku dobrych od tych spraw ludzi, ale u nas w kraju znowu tak wiele nie potrzeba, bo nie ma gdzie pędzić 200km/h, a licznikowo tyle ta laguna lata ( testowałem osobiście 3 lata temu ) .

Autko co prawda nie ma climatronica i nie ma skórki, ale welur też miły jest, a zwykła klima daje radę ... za zaoszczędzoną kasę mam na felgi, drobne zmiany stylistyczne ( chromowane klamki np. ) i w audio oraz na benzynę ... może jeszcze jakieś akcesoria, typu nowe dywaniki, listwa progowa . Zaletą natomiast jest fakt, że ten expression ma kilka dodatkowych opcji, jak np. kurtyny, więc poduch można liczyć, że ma 8 a nie 6 .

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :) Mam nadzieję, że wszystko sfinalizuję i za tydzień się pochwalę :)

krzymek

Post autor: krzymek »

Czekamy na fotki i gratulacje z zakupu.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Moje gratulacje ... 13 tys. zł ... przecież to totalnie nic za sprawdzoną Lagunkę z 2002 roku ... podziw szok
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

krk07

Post autor: krk07 »

Jeszcze nie dziękuję, bo Lagunką, jak wszystko dobrze będzie, to śmigał będę od środy dopiero :) Dziś jest 6.22 a ja nie śpię, bo jestem tak szczęśliwy, jakby mi się dziecko narodziło , a całą noc mi się śniło kupowanie auta .

Będzie trzeba się postarać o Pikurowe naklejki w ilości 2, bo w sumie 2 renatki do mu teraz miał będę . Muszę tylko bardzo szybko strzelić jakąś ładną wiatę, albo pomyśleć nad garażowaniem jakimś i nową bramą wjazdową, bo mam garaż tylko na jedno auto i brak wystarczająco długiego podjazdu, no i lalka na ulcy stać będzie pod domkiem ( fart, że ulica gdzie każdy sę zna, mała i mało ruchliwa a już na pewno "bezpieczna" ) .

morinfen666

Laguna II - 3.0 v6 24v (2001).

Post autor: morinfen666 »

Witam.

Od przeszło dwóch lat pomykam Laguną I 1998 1.8 benzynką (niezagazowana hehe) i bardzo sobie to autko chwale. Ma swoje mankamenty ale są one nadrabiane wygodą jazdy jaki i silnikiem.

W każdym razie chcę zmienić (trochę się znudziłem hehe) i wyszukałem:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8383972

Dlaczego?

- silnik, lubię duże silniki ;) akurat lanie paliwa mi nie przeszkadza
- biały... uznaje dwa kolory aut - białe i czarne :)
- czarne felgi hehehe, no to bajer ale podoba mi się
- bogata wersja

No ale teraz czas na smutne fakty, które wyczytałem w internecie (opinie, oh opinie):

http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makei ... ybopinii=1

Oczywiście auto autu nierówne i już byłem świadkiem wymieniania skrzyni biegów co 3 miesiące w S klasie za 400.000 co nie zmienia faktu, że niektóre komentarze (większość?) są dosłownie załąmujące. :(

Nie boję się naprawiania auta no ale bez przesady...

Z natury dbam o samochód, robię regularnie przeglądy, leję dobry olej i tankuję na odpowiednich stacjach. Samochód zawsze mi służy (poza oczywistymi awariami wynikającymi z naszego kochanego kraju czyli drogi) długo bez większych usterek.

Tak czy siak dzisiaj jadę auto obejrzeć.

Trochę się boję bo to automat, a te jak wiemy są uczulone na odpowiedni olej... a nie wiem jak poprzedni właściciele o niego dbali (przed obecnym).

Jeśli ktoś może mi opisać swoje wrażenia i ew. obalić mity krążące o tym aucie będę wdzięczny :)

Kolega ma 2.2 privilege 2003 i od roku nic w nim nie robił poza przeglądami... z nudów kupił nowe felgi i napuścił azot w kółka hehe.

Jaski

Post autor: Jaski »

i jak? kupiłeś 3.0?

polonus

Laguna II 2007 1,9D kombi

Post autor: polonus »

Szanowne koleżanki i koledzy,
przymierzam się do zakupu Renault Laguna II z 2007 roku w kombi z silnikiem diesla1,9 lub 2,0
Rocznie przejeżdżam ok 30t km.
Proszę doradźcie coś, bo im więcej czytam tym mniejszą mam ochotę na to autko, więc postanowiłem zapytać u źródła :)

Jak jest z awaryjności a dokładnie z usterkami, auto jest moim zdaniem piękne, ale większość opinii jest nieprzychylna, z drugiej strony większość pisze o modelach z początkowych lat produkcji, może z czasem renault coś poprawił. Nie chciałbym po zakupie wiele czas spędzać w serwisach, bo o dobrego mechanika ze świecą szukać.
Mój dobry znajomy kupił pierwszą lagunę w 2001 roku, 1,6 benzyna, przejechał nią 200t po naszych drogach, potem w 2004 wymienił na 1,8 benzyna i przejechał kolejne 300t. W obydwu przypadkach nic poważnego się nie działo. Jakieś sworznie, coś z centralnym zamkiem i chyba nic więcej. Reszta to regularne wymiany. Ale to były benzyny, a ja chcę diesla.
Z resztą kolega po długim romansie z laguną przesiadł się na lancera 2007, 1,5 benzyna, przejechał 60 t i nic a nic, a teraz twierdzi że z laguną to jednak czasami do salonu zaglądał.

No i co wy na to.

Na koniec zapytam jeszcze tylko - w Paczkowie (woj. opolskie) co jakiś czas widzę fajne oferty lagun (ok. 33t pln), co o nich sądzicie.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informację, obiektywne jak i te subiektywne :)

Pozdrawiam,
Tomek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Tomku...oczywiste jest ze im mlodsze auto tym bardziej pozbawione usterek wieku dzieciecego... Phase II sa zwykle mocno poprawione,co zostalo juz nieraz potwierdzone przez wiele osob. Co do przebiegu - ja meganka tez przejechalem 190kkm i nie musialem nic wiekszeg przy silniku robic (moja wina ze przegapilem cieknacy wtryskiwacz, ale to inna bajka juz). W klubie jest sporo osob, ktore nie maja problemow z autem i jak dbasz, tak masz..
Tak jak na poczatku narzekano na 1,9 od renault, tak od kilku lat jest cisza i spokoj, nie slychac narzekan ze sie psuja specjalnie itp.. Przynajmniej u nas.
Odesle Cie jeszcze do klubu LAGUNY, gdzie z pewnoscia znajdziesz wiecej fachowych porad na temat dokladnie tego modelu renault.

http://www.renaultlaguna.pl/

Kazda renowka zaglada czasem do serwisu, jednak najbardziej narzekaja na nie ci, ktorzy najmniej mieli z nimi do czynienia.

Z tego co wiem na juz, to jesli chcesz silnik 2.0 - jest on wyposazony chyba w filtr czastek stalych, ktory jest dobry do auta na trasy - bowiem aby dzialal poprawnie musi miec odpowiednia temp - a to znaczy ze co jakis czas trzeba auto porzadnie przegonic aby sie filtr dobrze oczyscil. Wiec taki silnik nie sprawdzi sie na krotkich , miejskich trasach.

1,9 - kiedys narzekano na turbiny..jednak od dluzszego czasu nie slychac o jakiejs nadmiernej usterkowosci. Wazne jest rowniez jakie paliwo lejesz- bowiem te silniki, ogolnie dci, sa dosc wrazliwe na zle paliwo.

O pozostalych wadach i zaletach niechaj blizej wypowiedza sie pozostali uzytkownicy lagun.

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

w nowszych rocznikach występowały silniki 1.9 z FAP, polecam zdecydowanie silnik 2.0 dci. Bardzo udana i dopracowana jednostka. Rozrząd na łańcuch i chłodzenie turbiny wodą.
G-Boy pisze:1,9 - kiedys narzekano na turbiny..jednak od dluzszego czasu nie slychac o jakiejs nadmiernej usterkowosci. Wazne jest rowniez jakie paliwo lejesz- bowiem te silniki, ogolnie dci, sa dosc wrazliwe na zle paliwo.
W Lagunie 2 ph 2 zastosowano inne turbiny (czyt. dużo lepsze). Silnik 1.9 o mocy 130KM ma FAP.

Laguna 2 ph 2 jest już bardzo dopracowana. Można brać i cieszyć się z jazdy.
Powered by L7XE V6 24V

Mirek78

LagunaII 2.0T 170KM benzyna 2006 110000 km

Post autor: Mirek78 »

Mam pytanie czy warto kupić ta Lagunkę i nie chodzi mi o cenę a o awaryjność.
Czytałem wiele opinie na temat tego samochodu i powiem szczerze że jestem przerażony.
Mimo tego że posiadałem Lanosa 1.5 o którym mówi się że to badziew ja osobiscie przejechałem nim 175 tyś bez awarii.Teraz mam Clio III 1.2 60tyś i oprócz paru niedoróbek tez jest oki (łuszczący się kokpit ,Reno Polska wmawia mi że to z powodu PLAKA).
Dlatego prośba do użytkowników Laguny II o opinie.


Mir78ba@wp.pl

krzymek

Post autor: krzymek »

Laguna jak każde inne auto kupowane z drugiej ręki. Trafisz na zadbany model będziesz się cieszył, trafisz na trupa będziesz k*****ł.
Jeśli chodzi o usterkowość to będziesz miał tak samo jak w clio, jakaś pierdółka może cię denerwować ale autem dojedziesz do celu.
Dobra rada, jeśli przy zakupie masz coś podejrzanego do auta to go nie kupuj.

Mirek78

Post autor: Mirek78 »

Jest to auto po firmowe jeżdziła nim moja żona.Auto jest serwisowane.Raz tylko włączył się 1 rok temu tryb awaryjny ,ale mechanicy tylko zresetowali kompa.Po jeżdzie probnej przy wyłączaniu coś z tyłu szumi przez chwile.

cezary156

Laguna II - mam zamiar kupić i mam parę pytań :)

Post autor: cezary156 »



Szanowni forumowicze,

Noszę się z zamiarem zakupu Laguny II 2006 rok, interesuję się silnikiem 2.0 Turbo, nie mam niestety żadnego znajomego aby czegoś się dowiedzieć więcej o tym modelu, także proszę Was o pomoc.
Nie pytam o awaryjność, ale jak wygląda np. spasowania plastików wewnątrz auta, jak się spisują - czy trzeszczą, może ktoś ma wiedzę praktyczną dotyczącą tego silnika, na co zwrócić uwagę przy zakupie - czy Laguna ma jakieś słabe punkty które warto zweryfikować przy oględzinach ? Jak kwestia zawieszenia przy naszych dogach , przy jakim przebiegu należy zrobić rozrząd ...itd..

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi :):)
Dodam, że interesuję się tylko egzemplarzami kupionymi w Polsce - przebieg tak do 70 000.

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

Kolego silnik 2.0 T występuje w dwóch wersjach tj. dla Laguny PhII w wersji 170KM oraz GT o mocy 205 KM. Silnik to udana jednostka która nie stwarza problemów, na pewno na silnik narzekał nie będziesz pod warunkiem że będzie w dobrym stanie, warto sprawdzić stan turbiny przed zakupem oraz pojechać do ASO na przegląd i zczytanie błędów.

Laguna II ph II jest już dopracowanym autem więc nie ma co się bać.
Zawieszenie daje radę i nie jest wybitnie drogie w naprawie, rozrząd jeżeli nie był wymieniany to do 120tyś, warto skrócić ten przebieg do 100 tyś i mieć spokojną głowę. Zdarzały się przypadki że do tych 120 tyś deklarowanych przez producenta kilka autek nie dotrwało.
Powered by L7XE V6 24V

ODPOWIEDZ