iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II 2001-2007] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: kudlaty »

Ja Ci powiem tak. Popatrz na ogłoszenia na otomoto i allegro. Zobacz najniższą i najwyższą cenę za dany model i rocznik, weź z tego średnią, ewentualnie zerknij jeszcze na forum laguny tam sprzedają klubowicze auta i porównaj ceny za zadbane samochody.

Jak to wszystko zrobisz zobaczysz, że za 8tys. to owszem kupisz lagunę II ale potem pewnie będziesz żałował i zaczniesz marudzić, że francuzy to g... ;)

Wiadomo, że chciałoby się kupić jak najmłodsze auto ale niestety trzeba się liczyć z tym, że auta najtańsze tanie nie są od tak, tylko z jakiegoś powodu, wysoka cena też jest czymś spowodowana, a nie tylko kaprysem właściciela.

Powodzenia

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: PT »

kudlaty pisze:Ja Ci powiem tak. Popatrz na ogłoszenia na otomoto i allegro. Zobacz najniższą i najwyższą cenę za dany model i rocznik, weź z tego średnią, ewentualnie zerknij jeszcze na forum laguny tam sprzedają klubowicze auta i porównaj ceny za zadbane samochody.
Dobrze jest też zajrzeć na zachodnie serwisy ogłoszeniowe i zobaczyć jak tam cenione są te samochody, a potem zestawić je z cenami polskich handlarzy. Wnioski nasuwają się same. Tak jak napisano - dobre auto przeważnie ma wyższą cenę i nie ma się tu co unosić. W takim przypadku może rzeczywiście lepiej zostać przy znanej i bezproblemowej Carismie i nie pomstować później na Renault (bo to, że Laguna II Grandtour rocznik 2001-2002 kupiona za 8 tysięcy zł będzie skarbonką i źródłem frustracji to prawie pewnik, choć oczywiście życzę Autorowi wątku zakupu dobrego auta w tej cenie).

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Awatar użytkownika
mihau
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 205
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 14:02
Renault: juz nie
Silnik: boxer
Lokalizacja: 3M

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: mihau »

I właśnie dlatego, że ludzie myślą, że można kupić kilkuletni samochód z przebiegiem 100tys km za parę tysięcy ja tyle czasu nie mogłem sprzedać mojej Laguny I phII. To, że w ogłoszeniach pojawiają się oferty na LII za kwoty poniżej 8-10 tys zł to nie znaczy, że za takie pieniądze da się kupić dobre auto. Tak jak koledzy sugerowali wcześniej - w budżecie 10 tys. poszukaj dobrego egzemplarza LI phII z końca produkcji (2000r), myślę że trafisz coś w okolicach 7 tys. zł, dodaj ok. 2 tys na pierwszy przegląd (płyny, rozrząd i ew. inne elementy eksploatacyjne) i masz auto, którym będziesz spokojnie jeździł przez dłuższy czas. Silnik 1,8 16V (F4P), pod warunkiem że się o niego dba, wytrzyma bez problemu przebiegi rzędu 300 tys. km.
I na koniec pamiętaj - dobry i tani to jest, kolego, pumeks!
mihau
ex. Laguna I phII F4P '99
ex. R21 phII F3N '91
Oddział 3Miasto http://www.klubrenault.pl/3M

b3mol

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: b3mol »

Ja latam taką właśnie laguną, ale hatchback. Mam ją około roku.
Po kupnie wymieniłem cześci eksploatacyjne... I lambde.
Przez rok nic się nie działo (standardowo czujnik ciśnienia nie działał i regulacja lędźwiowa też :) )
Dopiero tydzien temu skrzynia siadła.
Nie ma na co narzekać w sumie :)

rafik40

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: rafik40 »

Ja mam już drugą Lagunę 2 ph1 ,obie 1,8 16V,pierwsza była kombi teraz hatchback, różnicy dużej nie ma ale wiem ,że 1,8 to minimalny słuszny silnik do tej "budy" , tą jeżdżę od miesiąca ,systematycznie naprawiam co potrzeba(dziś kompletny rozrząd+pompa wody+KZFR) samochodzik

edit:
Moja LENKA jest z 2004 r.,czyli po zmianach w 09/2003 ale jeszcze przed FL.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 czerwca 2013, 22:05 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj ;)

axlukasz

Laguna II PHII do oceny

Post autor: axlukasz »

Witam
Znalazłem taką Lagune II PHII

http://otomoto.pl/renault-laguna-initia ... 26134.html

Prosiłbym o opinie na temat wyglądu jak i silnika,

Z góry wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Laguna II PHII do oceny

Post autor: Spiker »

popraw link

nanga

No własnie jakie...

Post autor: nanga »

Witam, wszystkich kolegów z forum to mój pierwszy post wnikliwie poczytałem sobie o lagunach i jednak nadal mam kilka pytań i wątpliwości. Mam szansę może okazję nie wiem jak nazwać zakupić Lagunę II z silnikiem 1.9 dCi 105 koni skrzynia piątka 2002r.
Auto sprowadzone było z Francji (lekko stuknięty tyłek dosłownie otarcie boku mam foto). Sprowadzony został od kuzyna mieszkającego w kraju nad Sekwaną przez kuzyna mojego przyjaciela. Autko miało 130Kkm dziś ma 188Kkm. Wyposażenie to kontrola trakcji, abs, 8 poduszek, Klima, dwie karty do uruchamiania autka, radio wbudowane felgi stalowe zimówki. oraz letnie na alu bardzo dobry stan. Samochód miał wymieniony rozrząd, na wiosnę zmieniany filtr kabinowy, paliwa, powietrza przegląd klimy. W wiosnę wymienione tylne tuleje zawieszenia oraz tarcze hamulców przód tył (wiadomo z wbudowanymi łożyskami) wraz z klockami. Autko ma wyłączone kontrolowanie ciśnienia w oponach.
Autko jest generalnie bardzo ładne zadbane nie ma do czego się przyczepić olej od zakupu wymienia co 10Kkm bo mówi nie koszt a dla silnika lepiej, ale ale ale... Słyszałem, że Laguna to królowa lawet nie miałem w życiu Diesla boję się, że ma dwu-mas (gdzieś czytałem, że 105 koni ponoć nie ma) boję się o turbinkę (chyba zwykła a jeśli ze zmienną geometrią) i wtryski i inne podzespoły co lubią się psuć w dieslach. Mam mieszane uczucia czy to autko warte jest zakupu czy wytrzyma jeszcze trochu eksploatacji. Proszę mi powiedzieć czy to autko w takim stanie jest warte i czy laguna jest warta uwagi czy ten silnik to słynne padła 1.9 czy jednak coś lepszego. Spodziewać się jakiś grubszych awarii? Bać się diesla czy nie? Wiem, że na część pytań to chyba trzeba egzorcyzmy wyprawić, acz chciałbym poznać jakieś opinie co o tym sądzą może osoby co mają te autka awaryjność , koszt eksploatacji, koszt części, częstotliwość napraw itp.). Pozdrawiam serdecznie.
Ps. Autko w cenie 12000.

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Laguna 2 ph 1 1.8 do oceny

Post autor: Oji »

Witam
czy ktos moze widzial to auto? jakies opinie po zdjeciach ?
http://allegro.pl/renault-laguna-1-8-be ... 73595.html
Nie mam PL liter - komputer US

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Laguna 2 ph 1 1.8 do oceny

Post autor: VoN »

Ładna, do obejrzenia. Przyjrzyj się tym drzwiom co mają zarysowaną listwe... bo raczej ciężko samą listwę zarysować.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Laguna 2 ph 1 1.8 do oceny

Post autor: ZygaM »

Purchle po lakierem na tylnym lewym błotniku (reperaturka) na dole. Ktoś po chamsku obchodził się joystikiem lusterek i kratkami nawiewu, podważał na siłę, podrapał.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Laguna II] - prośby o ocenę

Post autor: Oji »

a czy ktos moze cos o tej lagunie powiedziec?
Cudow nie oczekuje ale obejrzalem juz sporo i kazda ma jakies ale...


http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0-t- ... 04438.html
Nie mam PL liter - komputer US

Awatar użytkownika
przemek84zg
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 9 grudnia 2011, 23:39
Renault: Laguna
Silnik: 1.6 16V K4M

Re: [Laguna II] - prośby o ocenę

Post autor: przemek84zg »

Witam. Co możecie powiedzieć o tej Lagunie na pierwszy rzut oka?

http://allegro.pl/renault-laguna-kombi- ... 68067.html

matik6912

Proszę o opinie

Post autor: matik6912 »

Witam. Jestem tu nowy. Prosze o ocene i ewentualne uwagi bo chciałbym kupic to auto.
http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0-tu ... 18368.html

Yorgen
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 403
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:09
Renault: Laguna III PHI GT
Silnik: 2.0dci M9R 816
Lokalizacja: Lędziny (śląsk)

[Laguna II] Pomoc w zakupie, porady, prośby o ocenę, linki.

Post autor: Yorgen »

Witam Panie i Panowie, próbowałem szukać jakichkolwiek informacji na forum lecz wyszukiwarka nie chce współpracować ze mną, a wujek google pokazuje same ogólnikowe informacje.

Mianowicie interesuje mnie Laguna II PH II z silnikiem 2.0 T 170KM w wersji kombi. Prosił bym o wasze opinie, słabe i mocne punkty tego samochodu według waszych spostrzeżeń, na co zwracać uwagę.

ODPOWIEDZ