iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio IV 2012-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
jacek_25_25
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: środa, 18 czerwca 2008, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Clio IV 2012-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: jacek_25_25 »

Witajcie,
Niestety nadchodzi pora na wymianę Scenica na coś innego:) Zostaję oczywiście przy Renault.
Mam okazję w dobrej cenie ( tak mi się wydaje bo za ok 60000 zł ) kupić nowe Renault Clio Grandtour GT ( 1.2 - 120 km ). Co sądzicie o takim aucie? Wielkość mi odpowiada bo jeżdżę najczęściej sam.

:)

Awatar użytkownika
didko
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 694
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 12:00
Renault: Meg cab i 2x coupe
Silnik: F7R K4M F4R874
Lokalizacja: O-c/Wwa

Re: Clio IV Grandour GT

Post autor: didko »

jacek_25_25 pisze:Witajcie,
Niestety nadchodzi pora na wymianę Scenica na coś innego:) Zostaję oczywiście przy Renault.
Mam okazję w dobrej cenie ( tak mi się wydaje bo za ok 60000 zł ) kupić nowe Renault Clio Grandtour GT ( 1.2 - 120 km ). Co sądzicie o takim aucie? Wielkość mi odpowiada bo jeżdżę najczęściej sam.

:)
Siemasz,
chciałbym spreparować rzetelną opinię, lecz póki co mogę tylko pierwsze szybkie wrażenia napisać. W wydaniu htb z w/w jednostką napędową miałem przyjemność odebrać to auto miesiąc temu z salonu i przejechać nim nieco ponad 250km. Jak na takie małe wozidełko fajnie prowadzi się w zakrętach (dość sztywne zawieszenie - bardzo pozytywnie pracujące), sprawnie hamuje, ale przy mocnym pedale gazu na trasie (blisko 200km poza miastem) uzyskałem średnie spalanie rzędu 9,5l. Po raz kolejny stwierdzam, że te małe silniki są ekonomiczne tylko i wyłącznie dla ludzi jeżdżących przepisowo. Jak na swoje 120KM to nie jest to śpieszne auto. Na plus praca skrzyni biegów (automat w tym przypadku), który reaguje dość szybko na pedał gazu, jak również wygodna pozycja kierowcy. Fotele BARDZO wygodne jak na tę klasę auta. Niestety sprzęt audio z gatunku dramatycznie niegrających, nawigacja z angielskojęzycznymi instrukcjami podróży (nie udało mi się w setup'ie znaleźć wersji polskojęzycznej), no i po dwóch godzinach podróży ze słoneczka (daszek/osłona przeciwsłoneczna kierowcy) zaczęły wydobywać się dźwięki skrzypienia :)
Megane cabrio F7R
Megane III coupe K4M
Megane III coupe F4R874

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Clio IV Grandour GT

Post autor: Bartex »

didko pisze:ale przy mocnym pedale gazu na trasie (blisko 200km poza miastem) uzyskałem średnie spalanie rzędu 9,5l.
Mi tyle Clio III RS w trasie do Poznania spaliło think
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

[Clio IV] - Wszystkie ZA i wszystkie PRZECIW

Post autor: 83Marcin »

Witam,
Pojawiła się w mojej bliskiej rodzinie opcja nabycia drogą kupna Renóweczki Clio. Nowa - salonowa ze wszystkim do wyboru. Ale do rzeczy. Co szanowni sądzą o tym modelu i silniku 1.2 (inny absolutnie nie wchodzi w grę)? Interesuje mnie dosłownie wszystko: awarie, typowe usterki, koszty utrzymania, realne zużycie paliwa, jakość wykonania i materiałów (wnętrze), koszty przeglądów, części zamiennych, warunki gwarancji i co ona obejmuje... Dosłownie wszystko ;-)
A mój dylemat pod tytułem Scenic II czy Espace IV niestety oddala się.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Grabarz1
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2015, 09:48
Renault: clio
Silnik: 1.5

Renault clio IV 0.9tce czy 1.2 ??

Post autor: Grabarz1 »

Witam szukam Clio IV generacji i zastanawia mnie który silik bedzie lepszy i pewniejszy że się w nim nic nie spieprzy. ). Szczerze narazie jestem za 0.9 na turbie ale czy wogóle znajde taki samochów rocznik 2014 lub 2013??. Chcialbym nie wydac wiecej niz 40tys. Czy ktoś z was ma doswiadczenie z tym samochodem i moglby mi doradzic, bo nigdy nie miałem francuza jeżdze Hondą.

virllix
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 września 2014, 17:39
Renault: Megane II phII
Silnik: 1.6 16V

Re: [Clio IV] - Wszystkie ZA i wszystkie PRZECIW

Post autor: virllix »

Jak bym był na twoim miejscu to kupił bym nowy a różnice sfinansował kredytem. Roczne auta w kraju to często rozbitki lub mocno eksploatowane modele. Widziałem oferty rocznych meganek i scenikow z przebiegami 200kkm+

Grabarz1
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2015, 09:48
Renault: clio
Silnik: 1.5

Re: [Clio IV] - Wszystkie ZA i wszystkie PRZECIW

Post autor: Grabarz1 »

Może uda się sciagnac 2014 rok z jakiegos salonu, w cenie promocyjnej ale podobno juz się konczą.

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: [Clio IV] - Wszystkie ZA i wszystkie PRZECIW

Post autor: 83Marcin »

Hej!
Trochę się nie odzywałem bo zjadło mi skrót do Forum i nie miałem czasu na pisanie ale... Nabyte zostało Clio IV kombi z silnikiem 1.2 16V. Pan sprzedawca nawet nie usiłował namawiać na 0.9T i wspomniał, że też by wolał słabszy ale prostszy silnik. Tylko czy ten wybór faktycznie jest lepszy? Od razu zaznaczam, że nie interesują mnie osiągi, kultura pracy czy spalanie. Jedynie awaryjność i ewentualne koszty napraw. Klamka zapadła ale... ;)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

White wolf
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2017, 10:46

[Clio IV] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: White wolf »

Witam.
Mam do was pytanie w szczególności do użytkowników Renault Clio IV z silnikiem 1.2 75KM w benzynie. Jak wygląda sprawa z awaryjnością i realne spalanie na trasie. Auto chce zakupić w benzyna+lpg lub sama benzyna i zainstalować LPG. Autem będę jeździł do pracy: tarasami po za miastem odległości 100 km w jedną stronę więc zależy mi na oszczędności i bezawaryjności. Piszcie jak jest u was z tym modelem jak to wygląda naprawdę. Pozdrawiam

White wolf
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2017, 10:46

Re: Renault Clio IV 1.2 benzyna

Post autor: White wolf »

Jest tu kto?

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Renault Clio IV 1.2 benzyna

Post autor: spoogie »

1.2 75KM D4F to sprawdzona jednostka o dużej bezawaryjności, długiej dostepności na rynku (nie jest to nowość dla mechaników) i tanich cześciach. Nie ma turbo, start stopów, ma tani akumulator. Lać dobry olej, co 15-20 tyś go wymieniać wraz z filtrami i bedzie dobrze. Sama w sobie jest dość oszczedna przy łagodnym traktowaniu a w gazie to już w ogóle taniocha. Nie jest to demon predkości ale jako tani dupowóz w zupełności wystarczy.
Co do clio IV to chyba wiekszych narzekań na niego nie ma.
Miałem Clio II z tym silnikiem i po mieście palił mi ok 6.5 litra, na trasie przy 90km/h około 5. Clio II było lżejsze o ok 200kg od clio IV wiec pewnie spalanie w tym modelu bedzie wieksze o okolo 0.5-0.75 litra na 100km.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

tubbsgg
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 11:39
Renault: ar156
Silnik: 1,8

Clio IV do oceny

Post autor: tubbsgg »

Dzień dobry.

Znalazłem auto i prosiłbym o ocenę tej oferty.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... yKDdW.html#" target="_blank

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Renault Clio IV 1.2 benzyna

Post autor: 83Marcin »

Rzadko jeżdżę tym autkiem (mama posiada takowe w wersji Grandtour) ale jakieś pojęcie mam więc napiszę to i owo. Spalanie oscyluje w granicach lekko poniżej 6,5/100 według komputerka (nie liczyłem jeszcze na kartce). 80% miasto, reszta trasa. Na samej trasie można zejść do prawie 5/100. Silnik fajny ale czuć, że czasem ma mało mocy. Wyciszenie sprawia, że na autostrady nadaje się i jak już rozbuja się do np. 125 km/h to na tempomacie można komfortowo lecieć długie dystanse. Plus, że ma lepszy dźwięk niż 0.9 tCe, który wyje jak odkurzacz.
Awaryjność: przepalona żarówka w lewym kloszu powodująca, że podczas hamowania gasł cały lewy tylny klosz, a przy puszczeniu hamulca wszystko działało.
Generalnie bardzo miłe autko. Jakbym zmieniał swoją Cytrynę bez większego zastanowienia nabyłbym takie Clio. Porównując wymiarami do mojej Xsarki ta Cliówka jest pod każdym względem większa (szersza, dłuższa, wyższa). W środku więcej miejsca ale nieco mniej nad głową. Znacznie lepsza ergonomia, wszystko pod ręką.
Ten sam silnik mamy w Clio II. W mieście całkiem sprawne, a na trasie rozbujałem ten zestaw do 150 km/h :)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

iksarp
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2017, 10:18

Renault Clio IV - prośba o ocenę

Post autor: iksarp »

Hej!

Jestem zainteresowany kupnem tego egzemplarza:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... yUgel.html" target="_blank
VIN: VF17R0G0H49902193

Jakie jest Wasze zdanie na temat tego egzemplarza?

tom82
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 09:15

Re: Renault Clio IV 1.2 benzyna

Post autor: tom82 »

Cześć.
Mam podobny dylemat co autor wątku.
Czytając różne fora znalazłem informacje, że Czy Clio 4 Grandtour (silnik 1.2 V 16) "nie jeździ, ma za małą moc".
Są to dosyć ogólne stwierdzenie, więc chciałem zapytać się o konkrety.
Aktualnie mam Opla Corsa C silnik 1.2 (75 KM) i da się tym jeździć.
Czy Clio 4 Grandtour (silnik 1.2 V 16) da radę pojechać 120 km/h przy obrotach około 4000 obr/min z włączoną klimą, czterema dorosłymi osobami plus bagaż (w sumie około 350 kg) na pokładzie.
Moją Corsą da się to osiągnąć i po zakupie Clio 4 Grandtour (silnik 1.2 V 16) też chciałbym mieć ten "komfort" :)
Przykład, który podałem jest oczywiście maksimum, które chciałbym wyciągnąć z Clio, na co dzień będzie to jazda po mieście w dwie osoby.
Czy ktoś ma takie doświadczenia? :)

ODPOWIEDZ