iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane IV 2016-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
HUMBAK
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:54

[Megane IV 2016-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: HUMBAK »

Witam klubowiczów.
Mam prośbę który wybrać silnik Diesel w Megane IV 2016 Combi.
Chodzi mi o jak najmniejszą awaryjność i o spalanie słyszałem że ten 1.6 ( 130 KM ) ma spalanie ON na rewelacyjnym poziomie.
A co koleżanki i koledzy sądzicie o nim może jakiś inny motor Disla polecacie?
Dzięki za poradę.
Pozdrawiam .

Przemo
Moderator
Moderator
Posty: 1122
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 12:18
Renault: Scenic III
Silnik: 2.0 dCi 204KM 425 Nm

Re: Megane IV Disel 2016 Combi

Post autor: Przemo »

Raczej nie ma zbytnio wyboru. Mam ten w Grand Scenic i jest ok.

mobilnie
#61
Renault Grand Scenic 1.6 dCi 130 KM 320 Nm 2015
GARAŻ GSIII

Renault Scenic 2.0 dCi 204 KM 425 Nm 2015

Sobosko
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2018, 10:33

Megan IV 2016

Post autor: Sobosko »

Witam
Przymierzam sie do zakupu Megan IV z 2016 roku. Auto bedzie kupione w Niemczech i w Niemczech ekspolatowane. Chcial bym zapytac Was czy mozecie mi cos powiedziec o mankamentach tego auta? Zastanawia mnie szczegolnie silnik 1.2 z 101KM. Czy ta jednostka napedowa na ta chwile dziala sprawnie czy juz ktos slyszal o jakis powaznych problemach z silnikiem lub z innym elementem auta?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Megan IV 2016

Post autor: VoN »

Silnik ok :) ale musisz pojeździć, nie wiem czy wystarczy Ci mocy. Auto ogólnie bez większych wad.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

khamSIKOOO
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 22:27

Zakup Megane IV 2016 1.5dci 110km Automat

Post autor: khamSIKOOO »

Witam.
Pierwszy raz przymierzam się do zakupu autka spod "bandery" Renault.

Znalazłem ciekawą Megane IV 1.5dci 110km ze skrzynią automatyczną. Chciałbym poznać opinię osób, które miały styczność z tym silnikiem. Jak wygląda awaryjność i koszta ( to głównie mnie interesuje). Czy automat będzie współpracować z tym silnikiem. Czy sam w sobie samochód jest wart tej ceny? Poniżej wklejam link do ogłoszenia, jakby ktoś chciał konkretnie zobaczyć autko. Dodam, że na wstępnych oględzinach nie znalazłem rzeczy do której mógłbym się przyczepić, a przebieg jest oryginalny i autko bezwypadkowe.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... a9f341fe4c

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za rady z góry ;) ;)

bartasKRK
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 20 marca 2021, 05:00

[Megane IV GT 2016] Porady, prośba o wycenę

Post autor: bartasKRK »

Witam serdecznie,
Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na wstępnie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.
Przymierzam się do zakupu Megane IV. Jestem z zdecydowany na wersję GT w nadwoziu grandtour.
Znalazłem jakiś czas temu ofertę na Megane z Francji. Stuknięta i zrobiona pod siebie. Właściciel przejechał nią 90 000 km od zrobienia. Wyłożył mi kawę na ławę co było robione. Mam zdjęcia. Do tego twierdzi, że "podłużnice ustawione na laser, nie cięte, nie spawane" - jak mam to rozumieć? Do tego zastanawia mnie prawy boczek fotela kierowcy - auto ma przejechane 120 000 km
Możecie rzucić okiem na te zdjęcia?
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane IV GT 2016] Porady, prośba o wycenę

Post autor: kudlaty »

Jeżeli ruszone podłużnice to auto powinno trafić na złom a nie na sprzedaż. Takie jest moje zdanie

adamos93
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 16 września 2021, 14:37
Renault: Clio IV grandtour
Silnik: 993

zakup megane grandtour IV

Post autor: adamos93 »

Dzień dobry.
Zamierzam zakupić auto używane Megane Grandtour w dieslu 110KM lub 130KM. Wersja z R-Link 2 czyli zdaje się od Intence w górę.
Mój budżet to max 50 000 PLN .Mam do was pytania
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak sprawdzić autentyczność przebiegu jeśli auto jest sprowadzane?
Jeśli trafi się automat EDC jak ją sprawdzić?
Co sądzicie o Auto Hero, lub podobnych firmach sprzedających auta onnline z dowozem do klienta?
Może znacie kogoś kto ma egzemplarz godny polecenia w wspomnianych wyżej pieniądzach?

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: zakup megane grandtour IV

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. Mam kolegę który mial renault talizman z automatyczna skrzynią i niestety nie był zadowolony,sprzedał i kupil auto z manualna skrzynia . Po 1. automaty coraz częściej będą występowały w samochodach bo fajniej się jeździ .
Po 2. trzeba kupować auto z dokumentacją serwisową gdzie jest napisane kiedy była wymiana oleju bo to najważniejsze (60-80 tys.km) Talizman miał 206tys km . Ogólnie mówił że przyjemnie się jeździło z tym automatem .Teraz po czasie żałuję że nie kupił automatu tylko manual . Musisz zobaczyć przy przyspieszeniu na wysokich obrotach naprzy 90-100km czy czegoś niepokojącego nie słychać,jakiś wibracji czasami nie ma .
Ja mam lagune 3 z 2011 manual 2.0dci 204KM i przy 100tys km wymienialem olej . Bo tak się powinno podchodzić do tematu ,wymieniać olej na czas! Sam szukam młodszego auta o dwa trzy lata i niewiem jaki model brać i jak skrzynie tym razem brać. Jeżeli będziesz miał ladny zadbany egzemplarz to można się pokusić tylko zobacz u siebie w okolicy czy ktoś jest dobrym znającym się mechanikiem na temat skrzynia automatycznych .
Automaty +- 200-250tys km powinny wytrzymać jak ktoś wymieniał olej . Największy błąd to ten że ludzie za późno wymieniają olej w skrzyni albo z zdziwieniem trzeba ? .
Daj znać jaki egzemplarz znalazłeś

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: zakup megane grandtour IV

Post autor: RadekNE L3 GT »

Jeżeli samochód jest sprowadzony a ks.serwisowa jest podejzana . Mozna sprawdzić auto na stronach z vin są za to oplaty niestety . Napewno jeżeli miałbyś gdzies dalej jechać po auto to przynajmniej 2 auta po drodze i miernik w ręku (czujnik lakieru) I sprawdzić po ogledzinach zewnetrzych przygotować się na opłatę 300zl +- w aso aby sprawdzić auto . Nie wiem skąd jesteś ja znalazłem taką meganke 4;
https://www.olx.pl/d/oferta/krajowe-meg ... L9zMe.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... E1GuD.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... DkJTD.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... Eatbv.html

No sluchaj za 50tys jest w czym wybrać ładna megane 4. Niestety niemam nikogo kto kupil auto w taki sposób że auto firma przywiozła pod dom . Moim zdaniem co sam zobaczysz na miejscu to sam . Ja jeździłem po auto po 500-580km w jedną stronę

adamos93
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 16 września 2021, 14:37
Renault: Clio IV grandtour
Silnik: 993

Re: zakup megane grandtour IV

Post autor: adamos93 »

Po przemyśleniach , zdecydujemy sie chyba raczej na coś większego grand scenic 😊 meganka będzie za mała jednak

ODPOWIEDZ