iparts></a>
<a href= francuskie

[Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

HUMBAK
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:54

RENAULT TALISMAN 1.7 DCI

Post autor: HUMBAK »

Witam serdecznie.
Mam pytanie co sądzicie o silniku 1.7 dCi chodzi mi o awaryjńość,spalanie i o koszty eksploatacji oraz który wariant wybrać do Talizmana kombi 120 km czy 150 km.
Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie wszystkich klubowiczów. :driver:

parkerinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2021, 09:03
Renault: W planach
Silnik: 1.6 tce 200km

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: parkerinio »

Witam!
Przymierzam się do zakupu Renault Talisman. Interesuje mnie 1.6 tce 200km - Initiale Paris. Czy warto kupować ten samochód? Przeglądałem wiele stron i opinii na temat Talismana. Niestety są bardzo zróżnicowane. Słyszałem o wadliwych skrzyniach automatycznych i problemach z elektryką. Nie ukrywam, że poprzedni samochód sprzedałem z powodu dużej awaryjności, a takiego Talismana z chęcią bym użytkował chociaż ze 3 lata. Proszę o rady, bo sam nie wiem jaką decyzję podjąć i czy zdecydować się na Renault. Interesują mnie używane z niskim przebiegiem, ale waham się również nad Bmw 428i.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: patrys4891 »

Model i silnik jest ok.
Kwestia na jaki egzemplarz trafisz

obliczone na lukakatorze

Obrazek

parkerinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2021, 09:03
Renault: W planach
Silnik: 1.6 tce 200km

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: parkerinio »

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Talismana? Chcę kupić z Niemiec, ponieważ w Polsce jest dość mało tych samochodów w benzynie.

Awatar użytkownika
mich1
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 25 kwietnia 2021, 17:59
Renault: Talisman
Silnik: 1.6 160 EDC
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: mich1 »

Tak jak napisał patrys4891 powyżej - wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz się trafi. Na jednym forum wyczytałem, że w Talismanach w automacie skrzynia biegów szarpie, a u mnie nic takiego nie występuje. Za to u mnie był problem z tylną belką skrętną już po 50tys km do wymiany a u innych spokój. Zależy jaki egzemplarz.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

To zależy, który rok kupisz. W ph I były problemy z elektryką w wersjach i PB i ON. Skrzynie też potrafią robić problemy (aktualizacja oprogramowania chyba pomagała). To jest tak jak z Laguną 2 ph 1. Lepiej kupić benzynę ale też zależy jak trafisz ;)
Wersje po liftowe (po 2020) są już poprawione i zostały wyeliminowane te rzeczy, które zaczęły okrywać złą sławą kolejną limuzynę Renault. Jednak te nadal trzymają cenę.
Zanim kupisz konkretny model polecam wizytę w ASO i dokładne sprawdzenie.

Awatar użytkownika
mich1
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 25 kwietnia 2021, 17:59
Renault: Talisman
Silnik: 1.6 160 EDC
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: mich1 »

Ja akurat kupowałem salonowe, ale rocznik 2017. I belka padła po 50tys... zaczęła okropnie trzeszczeć. A salon jeszcze się migał od wymiany gwarancyjnej. Ale to długa historia na osobny post :)
Tak myślałem właśnie, że dopiero wersje po lifcie będą lepiej dopracowane, no ale potrzebowałem auta 4 lata temu :) wtedy też nie było jeszcze wersji z 2l silnikiem w ON, najmocniejsza jednostka w dieslu to była 1.6 160KM i wg. mnie to jest mało jak na takie auto. Parę lat temu byłem posiadaczem Laguny III z 2L silnikiem w ON i jak teraz porównuję do Talismana to przy prędkości >150 km/h na autostradzie w silniku 1.6 brakuje pary.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

Ten 1.6 w ON to jest nieudany nie tylko w Talismanie, ale w każdym modelu. Mamy już drugiego Trafica z tym silnikiem, w pierwszym turbo umarło przy 100tys km. Oba zimny start mają taki, że stara 30ka lepiej pali. W ASO rozkładają ręce i twierdzą, że tak ma być. Ani to mocy, ani momentu a w dodatku w tym nowym mamy jeszcze Adblue :( Na razie jeździ ale co będzie za rok zobaczymy, jak dobije 100tys

parkerinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2021, 09:03
Renault: W planach
Silnik: 1.6 tce 200km

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: parkerinio »

Czyli loteria jaki się trafi.. Z drugiej strony w każdym samochodzie coś się psuje, a jak wezmę z gwarancją to nawet jak coś się popsuje to nie będę się martwił o naprawę.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

parkerinio pisze: środa, 28 kwietnia 2021, 10:07 Czyli loteria jaki się trafi.. Z drugiej strony w każdym samochodzie coś się psuje, a jak wezmę z gwarancją to nawet jak coś się popsuje to nie będę się martwił o naprawę.
I tak i nie. Zależy co ta gwarancja obejmuje ;) Wiadomo, nie ma co demonizować, jednak baczniej zwracać uwagę podczas zakupu

parkerinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2021, 09:03
Renault: W planach
Silnik: 1.6 tce 200km

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: parkerinio »

Dla mnie to jest dziwne, że tak świeże auto tak się psuje. Tym bardziej, że na rynku cenowo stoi dość wysoko..

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

No i widzisz. Dla mnie nie jest dziwne. Jeżeli w Trafficu interwał wymiany oleju jest 50kkm. To ile jest w Talismanie? 40kkm? Jest na forum zapytanie o silnik bo korba poszła bokiem. Znikąd się to nie bierze

parkerinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2021, 09:03
Renault: W planach
Silnik: 1.6 tce 200km

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: parkerinio »

W porównaniu do konkurencji Talisman wypada bardzo cienko, a szkoda, bo samochód stylistycznie i wizualnie bije wszystkie na głowę. Natomiast te negatywne opinie użytkowników szybko odwiodły mnie od pomysłu zakupu tego auta..

Jacobs2
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2021, 07:34

[TALISMAN] Benzyna czy diesel?

Post autor: Jacobs2 »

Witam, od zawsze jeździłem innymi samochodami na dieslu.
Znalazłem jednak wymarzonego talismana 200km 1.6 benzyna. Warto się przesiąść czy jednak szukać diesla?
Najbardziej czego się obawiam to spalanie i awaryjność. Jakie macie doświadczenia z tym silnikiem?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Talisman 2015-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: patrys4891 »

Talizmana najbardziej hejtują ci co wiedzą najmniej, lub ci co kupili egzemplarze przedprodukcyjne, które były w parku pracowym.
Ojciec ma z silnikiem 1,8 i pół złego słowa nie można powiedzieć.

obliczone na lukakatorze

Obrazek

ODPOWIEDZ