iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Laguna a Megane

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

dimitry

Renault Laguna a Megane

Post autor: dimitry »

Witam, mam zamiar zakupic kombi Lagune lub Megane, jednakze nasluchalem sie opinie jakoby Laguna miala sporo dziwnych usterek. Chcialbym uslyszec wasze opinie na temat tych dwoch modeli (Chce kupic auto powyzej 2001 rokuz silnikiem benzynowym)

Pozdrawiam, Lukasz.

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

ja ponad rok temu miałem dokładnie taki sam dylemat, kupiłem w końcu megankę II w kombi i jak narazie nie żałuję zwojej decyzji. Ale po kolei, szukałem i Laguny i meganki, i kupiłem to co znalazłem w idealnym stanie jako pierwsze czyli właśnie Megi. Co do samych samochodów, z tego co wiem to megi ma mniejszą usterkowość, w moim przypadku praktycznie zero usterek, ale są tacy co mocno na megankę psioczą, także tym sie nie kieruj bo to zależy w głównej mierze od egzemplarza jaki znajdziesz. Co do samych samochodów, Laguna z zewnątrz sprawia wrażenie sporo większej ale to tylko pozory, We wnątrz jest tylko ciut, ciut większa, praktycznie nie odczuwalnie, szczególnie, że i tak jeździsz z przodu, no może tylko na szerokości ma sporo więcej miejsca. Ale już np bagażnik meganka ma większy. W meganie masz 520l a w lagunie 475. Co do urody autek, co ci się podoba, ja z meganki jestem mega zadowolony, we wnątrz jest łada i przyjemnie się nią jeździ, zdjęcia możesz zobaczyć w dziale Nasze auta, a no i jeszcze jedna ważna sprawa, w lagunie więcej silników do wyboru no i komfort większy, ale także spalanie większe przy analogicznych silnikach, a w megi będą lepsze osiągi. Mówię oczywiście jeżeli porównjemy np 1,6 16v, który w megi daje radę a w lagunie nie bardzo, albo np 1,9dci, który z meganki robi dosyć szybkie autko a w lagunie jest OK ale nic specjalnego, Meganka lżejsza i ot cała polityka. Pozdrawiam i poczekaj na opinie innych, możesz jeszcze spróbować zrobić tak jak ja, czyli po prostu szukaj idealnej megi lub lagi i kup to, co najpierw znajdziesz. powodzenia
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Ja bym wybrał komfort- Lagune ale tylko i wyłącznie po 2002r- właśnie ze względu na elektronikę. Miałem Magane Scenic i to nie było to samo :) Tutaj czuje tą wygodę tam nie ;) ;)
2.0 16V spokojnie w Lagunie rade daje
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

dimitry

Post autor: dimitry »

No wlasnie chodzi o komfort, z tego co sie orientowalem to laguny maja duzo lepsze wyposazenie, (skory, navi) i slyszalem ze do jakeigos rocznika sa awaryjne. Meganki tez mi sie podobaja, ale maja obozsze wyposarzenie, chociaz Twoja Kokos jest elegancka (nie wiem gdzie taka znalazles :)). Od znajomego mechanika slyszalem ze megane i laguny maja dobre silniki tylko ze w lagunach (ponoć) bardzo czesto awarii ulega zawieszenie i uklad hamulcowy ...

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

troszkę mi zeszło ale znalazłem w warszawie, z Kudlatym po nią pojechaliśmy, takich jest stosunkowo mało, lagunę jest znacznie łatwiej znaleźć w dobrym wypasie. Co do roczników to najlepiej brać lalkę w phII czyli gdzieś koło 2005r. a jak nie to z ph I jak najłodszą np 2004. Według mnie warto szukać salonowej od I właściciela, serwisowanej i nie chodzi mi o to co napisze handlarzyna. Sprawdzaj często, najlepiej codziennie nowe oferty na allegro i gratce i w końcu znajdziesz. Zobaczysz sam się ździwisz jak szybko sprzedają się dobre samochody. Moja meganka była na allegro przez jakieś 48g, znalazłem co prawda też ze dwie czy trzy laguny, ale po 2-3 dniach ogłoszenia były nieaktualne, sam w to nie wierzyłem ale tak było. Dzlaczego serwisowana? Bo nawet jak były z nią jakieś problemy to najprawdopodobniej poprzedni właściciel już je usunąl. Laguna to nie było autko dla biedaka i z reguły jeżeli ktoś kupował takie autko to o nie dbał. Pozdrawiam
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Lalki II w pierwszych latach produkcji to porażka totalna.mnóstwo rzeczy się sypie,więc tak jak radzą koledzy jak już to końcowki roczników.Jeżeli lata 01-02 to wybrałbym meganke

dimitry

Post autor: dimitry »

Witam ponownie. Mam zamiar jutro pogladac Lagune 2004 rok, na co mam zwracac szczegolna uwage przy ogledzinach?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

czy była serwisowana, czy wszytskie wpisy są prawdziwe, szyby - oznaczenie roczników, czy są fktury/rachunki za przeglądy, grubość powłoki lakierniczej - ja od tego bym zaczął, bo dla mnie auto po przejściach automatycznie odpada. Czy silnik równo pracuje, zawieszenie czy nie stuka nie puka, stan poduszek pod silnikiem, wygląd wnętrza czy sie zgadza z przebiegiem i wiele wiele innych, jeżeli wydaje ci się że właściciel ściemnia odpuść sobie. najlepiej jest się wybrać do zaprzyjaźnionego wrsztatu/serwisu i poprosić o dokładne sprawdzenie autka, są też koledzy w klubie laguny i clio co pracują w aso np w Konstancinie i mogą ci autko po vinie sprawdzić, co o nim jest w kompie renówkowym
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Napisz jaki silniczek ma.
Poza tym posprawdzaj elektrykę. Szyby, podświetlenia konsoli centralnej. Sprawdź też spryskiwacze, czy działają (jak np. zamiast na tył pryska na przód to zapchana pompka). Sprawdź sprzęgło czy nie zostaje lekko wciśnięte w podłogę (jak zostaje, to padnięta pompka sprzęgła). Jak ma klimatronik, walnij na jakąś temp, max nawiewy, sprawdź czy wszystko dobrze dmucha.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

onej

Post autor: onej »

no i możesz zobaczyć na szyby czy wszystkie są z tego samego roku, często o tym cwaniacy zapominają( piszą że fura bezwypadkowa a prawie każda szyby z innych lat), na szybie przy sekurit, ostatni wiersz, po prawej cyfra oznacz rok produkcji...

dimitry

Post autor: dimitry »

Silnik 2.0 benzyna. Macie moze jakies gotowe wzory umow? Chcialbym sie zabezpieczyc na taka ewentualnosc ze auto moze byc zadluzone i przed innymi haczykami jakie mi sie nawet nie nasuwaja :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 20:54
Renault: Megane CC
Silnik: 2.0 PB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bizon »

dimitry pisze:Silnik 2.0 benzyna.
i tu jest jeszcze pytanie => 2.0 16V ( F4R ) czy 2.0 16V IDE ( F5R ) ? , bo to duża różnica ;)

najlepiej podeślij zdjęcia na forum Renault Laguna Klub Polska ( www.RenaultLaguna.pl/forum ) i może ju po zdjęciach uda się juz wychwycić jakieś "kwiatki"
pozdrawiam
Tomek - Bydgoszcz

dimitry

Post autor: dimitry »

Nie wiem dokladnie jaki to 2.0 ;) wiem tylko ze Moc 135 KM (99 kW), Pojemność skokowa: 1968 cm3

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

no to jeżeli 135 to f4r, czyli ten fajny, bardzo dobry silnik do tego auta, jeżeli jego założeniem jest być autem rodzinnym. dynamika wystarczająca, nie jest awaryjny
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

ODPOWIEDZ