iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2009 - 2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Ufok
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 18:38

[Fluence 2009 - 2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Ufok »

Dzień Dobry,

szukając dla siebie auta kompaktowego z jak najlepszym wyposażeniem i młodym rocznikiem (przebieg drugorzędna sprawa) natrafiłem w morzu Golfów i Civiców na kilka egzemplarzy Renault Fluence:

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluenc ... 2bc483e49d
http://otomoto.pl/oferta/renault-fluenc ... b43e3c5e7a

i jestem zdumiony, że samochód który jako nowy kosztował pewnie ponad 60 tysięcy złotych, tuż po 5 urodzinach jest sprzedawany za mniej niż 40% oryginalnej wartości. Wiem, że auta francuskie tracą sporo na wartości (w rodzinie było Megane I, Megane I Classic, teraz jest Megane II 1.6 16V z 2005 roku). Megane II kupiony w 2005 za 63 tysiące jest teraz wart ok 8-9 tysięcy, ale to 11 lat, a nie 5.

W związku z tym chciałbym spytać, czy ten samochód jest droższy w serwisie, bardziej awaryjny niż Megane III? Megane II mojej babci z 2005 miał tylko problemy z cewkami, poza tym NIC, więc nie podzielam stereotypów na temat aut na F. Zdaję sobie sprawę, że Fluence ma dość stary silnik i tylko 5 biegów, ale dla mnie priorytetem jest rocznik i wyposażenie (jestem marynarzem, więc nie będę robił więcej niż 10 tysięcy kilometrów rocznie).

Czy Fluence ma powody do tego, by tak bardzo tanieć?

Pozdrawiam serdecznie

Ufok

Pwp3
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2016, 16:40

Renault fluence

Post autor: Pwp3 »

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem fluence z 2013-2014. Czy ktoś może powiedzieć na jakie usterki zwracać uwagę przy ogledzinach.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault fluence

Post autor: VoN »

Silniki benzynowe ok raczej nie ma się czego obawiać, w tym modelu pozbyli się również złej opinii o 1.5 dci na który tak niektórzy jechali (ja mam w Kangoo i nie narzekam), auto proste, mniej elektronicznych gadżetów które np. w Lagunach sprawiały problemy.

Wydaje mi się że w tym przypadku wystarczy standardowe sprawdzenie auta przed zakupem.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

leo43
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 stycznia 2016, 22:10

Re: Renault fluence

Post autor: leo43 »

Minusem tego auta jest słabe wyciszenie.Przy większej prędkości strasznie wyje. Dodatkowo przydałby się 6 bieg.

zakaz linkowania!!! / kudlaty

KacV
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 6 września 2016, 16:04

Re: Renault fluence

Post autor: KacV »

Niedawno mój kuzyn zakupił właśnie Fluence z 2013 i nie narzeka, ale on kupił je z myślą o żonie, której auto się bardzo spodobało. Okazało się, że to był dla nich dobry wybór, bo auto rodzinne, komfortowe z dobrym silnikiem. Auto jest raczej dla osób lubiących spokojną jazdę. Jedynie na co narzekał to zawieszenie.

bzykus82
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 19:26

silnik 1.6 114km

Post autor: bzykus82 »

Zastanawiam się nad zakupem Fluence z wyprzedaży.
Po wprowadzeniu euro 6 Renault zmieniło silnik 1.6 110km na 16 114km.
Czy to jest ten sam silnik od Renault czy jakiś wynalazek Nissana???
Chodzi mi o to czy w późniejszym czasie dało by się założyć gaz i czy ogólnie silnik jest OK???

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Renault fluence

Post autor: kudlaty »

Owszem jest to silnik Nissana o oznaczeniu H4M. Ale z tego co czytałem Dacia oferuje fabryczne LPG do tych silników, więc zapewne da się założyć, ale trzeba by było poczytać czy to nie jest bezpośredni wtrysk i instalacja nie będzie kosmicznie droga

funkoval
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 12:34
Renault: Scenic III 2012
Silnik: 1.6 dCi

Re: Renault fluence

Post autor: funkoval »

Jeśli wierzyć internetom, to jest rozwojówka K4M, nissanowskie oznaczenie to HR16DE. Nie widzę wzmianki o bezpośrednim wtrysku.

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault fluence

Post autor: Oji »

Gazu do H4M nie będzie bynajmniej nie tego fabrycznego. Dacia przestała oferować gaz jak zmienili silnik z k4m na h4m :) jednym z problemow jest manualna / płytkowa regulacja zaworów:)
Nie mam PL liter - komputer US

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Renault fluence

Post autor: kudlaty »

Oji pisze:jednym z problemow jest manualna / płytkowa regulacja zaworów:)
Ale jaki to problem? 20 lat temu do takich silników zakładali gaz przecież, wystarczy pamiętać o regulacji zaworów

Jewkid
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 13 kwietnia 2017, 16:15

Fluence. Prośba o pomoc.

Post autor: Jewkid »

Witam szanownych.

Planuje zakup Fluence ☺ Szukam, przeglądam i znalazłem jedno ogloszenie, ktore się wyróżnia... https://www.otomoto.pl/oferta/renault-f ... yQsI1.html" target="_blank

Nie znam sie, ale mimo, ze podana cena jest netto, wydaje się być to tanio. Co myślicie? Mam niestety kawał drogi, wiec póki co odpadają osobiste oględziny, a nie chcę kota w worku nawet rezerwowac. Jakie jest Wasze zdanie na temat tego autka? Moze ktos jest z Pruszkowa i mógłby "rzucić okiem" na to cudo? A może i cos zauważycie juz po zdjęciach?


Pozdrawiam ☺

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: Fluence. Prośba o pomoc.

Post autor: KOLEOS007 »

Moim zdaniem fajny samochód, jeżeli chodzi o cenę to nowe chodziły ok 60k brutto a przebieg 135k to cena wcale nie jest taka niska.

BernardP
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2018, 19:52
Renault: Megane II HB
Silnik: 1.6 benzyna

Re: Renault fluence

Post autor: BernardP »

Benzyna 1.6 bardzo fajna, dedykowana pod gaz - jak u mnie, jednak brakuje 6 biegu, niestety. Problem głośności w kabinie da się wyeliminować przy jeździe powyżej 130km/h wygłuszeniem maski. Mechanik mi mówił ze skoro montują w nim 5-biegową skrzynię, to znaczy że silnik doskonale sobie z nią radzi i brak 6 biegu to subiektywny problem użytkownika. Ja zamontowałem pod maską czarną folię STP Gold 2,3mm i piankę 1cm samoprzylepną. Na to fabryczna wygłuszka od diselka i jest znaczna poprawa akustyki w kabinie. Dla zainteresowanych dodatkową poprawą estetyki informuję że w krajowej sieci salonów brak oryginalnych chlapaczy. Ja zamówiłem z Chin przez Allinexpress do Fluence/Samsunga SM3 - pasują idealnie - przyszły pocztą po 3 tygodniach. Sedanik oryginalny i stylistycznie przyjemny dla oka, zwłaszcza Biały Glacier.

revian
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2019, 18:05

kupić czy nie?

Post autor: revian »

Witam mam okazje kupić Renault Fluence w salonie Renault Pietrzak Rybnik oczywiście używka. Auto zostawione przez pierwszego właściciela . Rok 2011 przebieg 48k wersja previlage. Auto wygląda w porządku cena 27,900 zł

Minusy:
-wytarty biały lakier na kierownicy i gałce skrzyni biegów(na necie czytałem że to norma...)
-pęknięcia na fotelu kierowcy i pasażera (na necie czytałem że to norma...)
-robiony wyciek oleju gdzieś niby od góry silnika przez jakieś "luzne" śrubki !?(Tego się najbardziej obawiam)

Plusy:
-mały przebieg
-niby pewna historia i bezwypadkowe


Moje pytanie brzmi jak wygląda weryfikacja w takim salonie takiego auta czy faktycznie przechodzi ono jakiś przegląd porządny przed zakupem no i najbardziej zaniepokoił mnie ten "wyciek" przez śrubkę dodam iż tam gdzie wlew oleju są śrubki pod które dano sylikon nie zauwazyłem jak jest na całej klawiaturze... Czy przy takim przebiegu mozliwy jest taki wyciek? I czy nie było tam coś majstrowane? Dodam iż auto miało tylko jeden spory serwis w salonie na gwarancji. Sprzedawca mnie zapewnił że wyciek usunęli poprzez uszczelnienie miejsca wycieku no i wymienili olej nuchać tu podstęp przy silniku czy raczej wszystko ok? Nie mam pojęcia jak działa sprzedaż takich aut w ASO dodam iż salon ma na necie dość dobre opinie. ;)

ODPOWIEDZ