iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2013-2019] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: mopsik »

beniuasia pisze:Czy działa Wam może wybieranie głosowe w języku polskim?

Ja wziąłem za 1999 gwarancję na 5 lat z przeglądami (limit 80000 km), w kwietniu.
A liczyłeś czy to się opłaca ? Biorę pod uwagę 4 lata i max 60 tyś.Szkoda ze w tym nie ma klimy bo bym się nie zastanawiał.Czynnik 1234 to pewnie z tysiączek.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: mopsik »

Ogólnie taka zagadka.Czujniki ciśnienia działają z licznika ABS.
Testował ktoś może Captura z kołami 15 cali ? Mam takie zimówki po Clio IV i się zastanawiam jaki będzie błąd komputera.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

mopsik pisze:
beniuasia pisze:Czy działa Wam może wybieranie głosowe w języku polskim?

Ja wziąłem za 1999 gwarancję na 5 lat z przeglądami (limit 80000 km), w kwietniu.
A liczyłeś czy to się opłaca ? Biorę pod uwagę 4 lata i max 60 tyś.Szkoda ze w tym nie ma klimy bo bym się nie zastanawiał.Czynnik 1234 to pewnie z tysiączek.
Planuje przejechać 16000 km rocznie, przy takim przebiegu Renault zaleca wymianę oleju co rok. Do tego przeglądy okresowe i wydaje mi się, że wtedy się opłaca.

eukaliptus
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 17 stycznia 2017, 20:39
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: eukaliptus »

Słuchajcie, mam takie pytanie. Otwieram mojego Captura dziś po pracy - używam guzika na klamce zawsze i słyszę trzykrotne piszczenie, myślałem, że to alarm, ale po 3 razach ucichło (wydaje mi się, choć nie jestem pewny, że w tym samym czasie trzykrotnie zapaliła się lampka przy guziku start-stop, normalnie używam tej opcji). Później stałem na parkingu pod sklepem, odpaliłem go na chwilę, żeby otworzyć okno i od razu wyłączyłem silnik, po kilku minutach włączyły się na chwilę światła awaryjne, a na wyświetlaczu pojawiła się prośba "Włóż kartę" - po włożeniu karty odpalił bez problemu. Zaznaczę, że odpalam go nie wkładając karty do czytnika, mam ją zawsze w kieszeni. Co mogło się stać? Martwić się?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: mopsik »

ja mam tak jak otwieram tylną klapę z karty free.Kilka razy piszczy i to jest wg mnie alarm otwarcia klapy.Bo ogólnie mam alarm.Też czasami włączają się awaryjne.Myślę ,ze to reakcja alarmu

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

beniuasia pisze:Czy działa Wam może wybieranie głosowe w języku polskim?

Ja wziąłem za 1999 gwarancję na 5 lat z przeglądami (limit 80000 km), w kwietniu.
Ja też wziąłem tę opcję. Biorąc pod uwagę, że przez 5 lat mam spokój i nie płacę za przeglądy, to rzecz jest naprawdę opłacalna.
W salonie powiedzieli mi, że wybieranie głosowe nie działa w języku polskim. :(

Bogdan Z
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 11:35
Renault: Captur -manual
Silnik: 1,2

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Bogdan Z »

Cześć
Ostatecznie wykupiłem gwarancję na 4 lata(1499zł). Pierwsze 2lata 2 przeglądy po ok.550zł/szt ,następne 2 lata gdybym robił u znajomego mechanika i z częściami bez marży po ok.250zł/szt-czyli za całość 1600zł.Jestem więc 100zł do przodu i mam dodatkowo 2 lata gwarancji.
ELIOT-a jak będziesz mówił po angielsku to cię zrozumie? :)
I na koniec jeszcze pytanie .Czy tryb Eco działa od razu po naciśnięciu guzika przy hamulcu ręcznym czy trzeba coś jeszcze ustawić na wyświetlaczu bo u mnie poza zaświeceniem się lampki Eco nic się nie dzieje think

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Dzieje, się dzieje. Masz dużo gorsze przyśpieszenia. Podpowiadacz zmiany biegów proponuje "6" już przy prędkości 60 km/h. Zielony pasek zamienia się w żółty i pomarańczowy znacznie bardziej rygorystycznie. Tryb "ECO" pozwala na dużo bardziej ekonomiczną jazdę. Ja uzyskałem w tym trybie średnie spalanie 4,2, co moim zdaniem jest bardzo dobrym rezultatem. Napisałem o tym w wątku "ile spalają wasze Renault". Bez trybu "ECO" nie byłoby to możliwe.
Wadą jest tylko niewygodne usytuowanie przycisku. Na trasie nauczyłem żonę przełączać. Gdy mam wyprzedzać daję komendę "ECO wyłącz", żona błyskawicznie wyłącza i auto dostaje kopa jak w systemie KERS w Formule 1. Po wyprzedzeniu żona włącza już bez komendy - tak jest zaprogramowana lol
Poza tym włącz sobie klimę na minimalna temperaturę, to zobaczysz, że w trybie "ECO" pracuje ona mniej wydajnie.
Co do komend, to nie przyszło mi do głowy spróbować po angielsku. Myślę, ze ta opcja może być u nas uśpiona. Nie znam odpowiedzi na ten temat. Można spróbować po angielsku, ale nie wiem, jakie akurat słowa on rozumie. Anglojęzyczni odbiorcy zapewne dostają instrukcję.

Bogdan Z
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 11:35
Renault: Captur -manual
Silnik: 1,2

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Bogdan Z »

Faktycznie Eco zamula silnik. Mi pasek ECO nie działa-świeci się tylko kontrolka . Mam wersję Limited z pakietem klimat plus. Dzwoniłem do salonu -gość nawet nie wiedział o co chodzi ze zmieniającym kolory paskiem ale w końcu oddzwonił i powiedział, że sprawdzał w wersji Xmod i też to nie działa. Więc stwierdził, że w modelach z tego roku to już nie działa . Wierzyć mu czy nie? Kto ma wóz z tego roku niech się wypowie.
A jak u Was z nawigacją. Do celu prowadzi mnie jakimiś sobie znanymi ,okrężnymi drogami chociaż wiem ,że są krótsze i prostsze. Na razie jeżdżę po znanych sobie drogach ale jak pojadę gdzieś dalej to aż się boję gdzie mnie wywiezie. Też Wam piszczy przed każdym istniejącym i każdym zlikwidowanym radarem? Wyłączyłem coś w opcjach ale on dalej pika. think .Jak na razie to moja stara 6letnia nawigacja działa lepiej-mam nadzieję ,że jak opanuję tą z Capka to zmienię zdanie na plus.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: superlolek »

Niestety, TomTom tak już ma :( W dodatku aktualizacje masz dostępnie później niż są oficjalnie wydawane i płacisz za to więcej.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Ja mam właśnie z tego roku Captura. Konkretnie z marca. Zatem nie wierz temu gościowi. Ten pasek to bardzo fajna rzecz. Czasami zagapię się i jadę "5" zamiast "6". Podpowiadacz zmiany biegów nie rzuca się w oczy, a pasek wali po oczach, ze natychmiast zmieniam.
Jeśli chodzi o TomTom, to rzeczywiście trudno to aktualizować, jest niewygodna. Natomiast drogę podpowiada mi zawsze najkrótszą. Niekoniecznie pod względem odległości. Podaje najkrótszą pod względem czasu przejazdu i ominięcia aktualnych korków. Na urlop jechałem przez Słowację. Koło Żyliny był korek i TomTom stwierdził, że jest 62 minuty stania z możliwością wydłużenia. Poprowadził mnie bocznymi drogami przez male wioski i nadrobiłem jakieś 5 km, ale w korku nie stalem ani minuty.

Bogdan Z
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 11:35
Renault: Captur -manual
Silnik: 1,2

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Bogdan Z »

Przekonałeś mnie w kwestii wiary i umówiłem się w środę na serwis z tym moim paskiem ECO-zobaczymy co mi powiedzą mechanicy bo pani która przyjmowała zgłoszenie też nie miała o tym żadnej wiedzy.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Ten gość to jakiś dziwny. Mówi, że w wersjach z tego roku pasek nie zmienia kolorów. W takim razie po co w ogóle pasek??? Tylko po to, by coś świeciło na zielono? Zadaniem paska jest informować kierowcę o ekonomicznej jeździe. Po to są kolory, które się płynnie ( nie stopniowo) zmieniają.

wstan
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 14 lipca 2017, 07:15
Renault: Captur
Silnik: 1.2 120kM

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: wstan »

ja odliczam godziny do mojego nowego captur w wersji ZEN (+ kilka opcji) . W środe mam nim w końcu wyjechać. Chetnie dowiem sie cos więcej od posiadaczy wersji po liftingowej z silnikiem 120kM.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

A jakie opcje wybrałeś?

ODPOWIEDZ