iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2013-2019] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

chaos666
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 października 2017, 08:23
Renault: megane
Silnik: 1.6 tdci 90km

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: chaos666 »

Witam wszystkich:) Mam zamiar zakupić captura i mam kilka drobnych pytań:
- w wersji xmod czy hansen jest "extended grip" ktoś używał w zimie? w deszczu? działa? W 2008 "grip control" działa naprawdę spoko czy tu jest podobnie? Właśnie przez to coś dalej mam problem czy captur czy 2008. Jak to działa itp w linku

https://www.youtube.com/watch?v=SLdF6wzfS2Q

- szkoda że captur z extended grip jest tylko z 0,9 90km lub 120 km automat(odpada).Te 90koni to chyba ledwo ledwo...a jak ciśniesz to spalanie up. Jeździłem 2008 1,2 puretech 82 km i na miasto raczej spox, ale na trasie czy wyprzedzanie to .........................:( Zaznaczam, że mieszkam w górach więc wiadomo, że na zakopiance auto musi mieć power policja
Czekam na odpowiedz od was co i jak i pewnie padnie na captura-jeśli nie to roskminię wybór cactusa 100km hdi z grip control

Respect

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: spoogie »

chaos666 pisze: środa, 18 października 2017, 09:01 - szkoda że captur z extended grip jest tylko z 0,9 90km lub 120 km automat(odpada).Te 90koni to chyba ledwo ledwo...a jak ciśniesz to spalanie up.
Przecież od zeszłego roku można kupić captura z TCe 120 1.2 z manualem. Zatem XMOD jest także z tym silnikiem, zresztą zobacz cennik bo dostepny jest także dieselek dci 110.
TCe 90 to dobre do miasta ale w górach średnio.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

chaos666
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 października 2017, 08:23
Renault: megane
Silnik: 1.6 tdci 90km

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: chaos666 »

spoogie pisze: środa, 18 października 2017, 21:37
chaos666 pisze: środa, 18 października 2017, 09:01 - szkoda że captur z extended grip jest tylko z 0,9 90km lub 120 km automat(odpada).Te 90koni to chyba ledwo ledwo...a jak ciśniesz to spalanie up.
Przecież od zeszłego roku można kupić captura z TCe 120 1.2 z manualem. Zatem XMOD jest także z tym silnikiem, zresztą zobacz cennik bo dostepny jest także dieselek dci 110.
TCe 90 to dobre do miasta ale w górach średnio.
Wiem, xmod jest drogi , cieżko dorwać używkę, a hanseny to 900 lub 15dci w normalnych cenach lub mega daleko od domu. Zresztą z extended grip mało jest używanych. Jeszcze chwilę mogę poszukać........ bum

kondik
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 14:14
Renault: Megane III PACK RS
Silnik: 1.5 dCi

Renault Captur Vin

Post autor: kondik »

Witam wszystkich serdecznie :) !

Jestem nowy na tym forum i przepraszam jeżeli temat umieściłem w złym dziale.
Otóż jutro jadę zakupić Renault Captur, chciałbym je dokładnie sprawdzić czy nic z nim nie było dziwnego robione i stąd znajduje się moje pytanie... Gdzie znajduje się wybijany numer vin na karoserii. Naklejkę z vinem znalazłem i znajduje się ona z tyłu po lewej stronie jak otworzymy tylne prawe drzwi pasażera. Druga naklejka vin jest po prawej stronie pod szybą przednia. Lecz tego wybijanego numeru za nic w świecie nie mogę znaleźć, w internecie także nic nie ma na ten temat informacji. Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów ! :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

kondik pisze: piątek, 20 października 2017, 14:27 Witam wszystkich serdecznie :) !

Jestem nowy na tym forum i przepraszam jeżeli temat umieściłem w złym dziale.
Otóż jutro jadę zakupić Renault Captur, chciałbym je dokładnie sprawdzić czy nic z nim nie było dziwnego robione i stąd znajduje się moje pytanie... Gdzie znajduje się wybijany numer vin na karoserii. Naklejkę z vinem znalazłem i znajduje się ona z tyłu po lewej stronie jak otworzymy tylne prawe drzwi pasażera. Druga naklejka vin jest po prawej stronie pod szybą przednia. Lecz tego wybijanego numeru za nic w świecie nie mogę znaleźć, w internecie także nic nie ma na ten temat informacji. Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów ! :)
VIN wybijany jest na stałym elemencie nadwozia. A więc albo pod maską szukaj pod podszybiem, na kielichu, ewentualnie kiedyś Renault wybijało we wnęce koła zapasowego.

Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto takowego ma, to wie gdzie jest na 100% ;)

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: mopsik »

Witam.Nowy Captur 2017 po lifcie.Zwróciliście uwagę na mocowanie wycieraczek przednich (szyby) ? Co to za mocowanie bo rozglądam się za nowymi piórami i nigdzie nie widzę takich wycieraczek.

aksel
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2018, 13:24

Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: aksel »

Jak w temacie.
W poniedziałek jade do salonu. Na stole dwie oferty. Auta z tym samym wyposażeniem. Różne silniki w jednym siedzi 0.9 w drugim 1.2(manual). Różnica w cenie to 1 tys.
Co brać? think

jarofon
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: środa, 29 listopada 2017, 20:01
Renault: Captur
Silnik: 1,2 TCE

Re: Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: jarofon »

Jezli liczysz na mniejsze zużycie paliwa to odbiega ono od zaprezentowanych norm. Palą dużo zwłaszcza w mieście. Zbiornik mały bo tylko 45l. Wyjazd gdzieś dalej częste tankowanie. Ale kultura pracy to 1,2 (4 cylindry) Captur nie waży dużo ale 0,9 to trochę mało. Moze warto się skusić na 1,2 w automacie???? Mam manuala 1,2 i trudno w nim utrzymać spalanie na niskim poziomie. Kadjar ma taki sam silnik tylko 130 KM i spalanie wygląda lepiej. Jeżli chodzi o wyposażenie r-link evolution to dopiero są jaja. Renault podchodzi pod tym względem do klienta bardzo opieszale. Teraz widzę, że dają 3 lata obsługi darmowej live, nawigacja aktualizowana 1 na rok i tylko raz bezpłatnie do 90 dni od momentu odbioru auta z salonu. Żadnych promocji po zakupie powyżej 3 miesięcu od zakupu. Jeżeli będziesz chciał używać speakera z kierownicy do wybierania głosowego to nie w języku Polskim. Coyote nie działa mimo, że coyote Polska wspiera bezpłatnie r-linki. Renault Polska to ściana nieprzyjazna polskiemu klientowi. Aktualizacja parowania z nowymi modelami tlefonów również leży (Android 7 jeszcze chyba nie chodzi) Ktoś pakuje system mulimedialny do auta i pozostawia klienta samemu sobie. Dobrze że jest możliwość połączenia się z android auto. Niestety r-linki do 2017 kwiecień nie będą aktualizowane do nowych wersji oprogramowania. Podsumowując Renault nie lubi Polskich klientów.
Wybór należy do klienta
Pozdr
JF

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: Jacek Wo »

jarofon pisze: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:02 zużycie paliwa to odbiega ono od zaprezentowanych norm. Palą dużo zwłaszcza w mieście. Zbiornik mały bo tylko 45l. Wyjazd gdzieś dalej częste tankowanie. Ale kultura pracy to 1,2 (4 cylindry) Captur nie waży dużo ale 0,9 to trochę mało.
...
Mam manuala 1,2 i trudno w nim utrzymać spalanie na niskim poziomie.
...
Dobrze gada ...
jarofon pisze: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:02 Jeżli chodzi o wyposażenie r-link evolution to dopiero są jaja. Renault podchodzi pod tym względem do klienta bardzo opieszale. Teraz widzę, że dają 3 lata obsługi darmowej live, nawigacja aktualizowana 1 na rok i tylko raz bezpłatnie do 90 dni od momentu odbioru auta z salonu. Żadnych promocji po zakupie powyżej 3 miesięcu od zakupu. Jeżeli będziesz chciał używać speakera z kierownicy do wybierania głosowego to nie w języku Polskim. Coyote nie działa mimo, że coyote Polska wspiera bezpłatnie r-linki. Renault Polska to ściana nieprzyjazna polskiemu klientowi. Aktualizacja parowania z nowymi modelami tlefonów również leży (Android 7 jeszcze chyba nie chodzi) Ktoś pakuje system mulimedialny do auta i pozostawia klienta samemu sobie. Dobrze że jest możliwość połączenia się z android auto. Niestety r-linki do 2017 kwiecień nie będą aktualizowane do nowych wersji oprogramowania. Podsumowując Renault nie lubi Polskich klientów.
Tu już nie zgadzam się do końca:
kupiłem Xmod z R-Link evo w grudniu. Mam pełne 3 lata darmowej aktualizacji map, traffica, live, czyli pełnego pakietu.
Głosowe wybieranie z kierownicy nie działa po polsku z rlinkiem, ale juz z podłączonym smartfonem z AndroidAuto już działa ... Android 7.0 jak najbardziej bez problemów sie paruje i działa.

aksel
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2018, 13:24

Re: Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: aksel »

Rlinka nie brałem, automatu nie chciałem :) ogólnie nie chciałem jakiegokolwiek ekranu lecz sprzedawca zapewniał że przy odkupie brane są głównie te z ekranami a jedyne dostępne 1.2 były z medianavami i rlinkami.

Czekam na odbiór 1.2 - wybór podyktowany głównie niewielką różnicą w cenie aut 0.9.
Spalanie miastowe nie bardzo mnie dotyczy. Auto czekają kursy na prostej 6 km prostej drodze praca-dom-praca .

jarofon
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: środa, 29 listopada 2017, 20:01
Renault: Captur
Silnik: 1,2 TCE

Re: Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: jarofon »

Jak już pisałem mam 1,2 tce kupiony październik 2016 r i niestety nie mogę cieszyć się takimi 3-letnimi przywilejami. O wszystko muszę pukać i rozpychać się łokciami o ścianę jaką jest Renault Polska. Szkoda mogli podejść uczciwie do klienta i dokonać aktualizacji r-linków (nowy hadwear). Pytanko do użytkowników czy na mapa tomtom w r-linku nadal pokazuje ograniczenie prdkości w terenie zabudowanym do 60 km/h?

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: Jacek Wo »

jarofon pisze: środa, 17 stycznia 2018, 19:48 Pytanko do użytkowników czy na mapa tomtom w r-linku nadal pokazuje ograniczenie prdkości w terenie zabudowanym do 60 km/h?
tak

jarofon
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: środa, 29 listopada 2017, 20:01
Renault: Captur
Silnik: 1,2 TCE

Re: Captur 0.9 czy 1.2 ?

Post autor: jarofon »

Próbowałem to pchnąć za pośrednictwem Renault. Już byłem blisko, robiłem nawet zdjęcia. Sprawa jednak utkneła ponieważ w Polsce są podobno dwa ograniczenia prędkości od 6:00 do 23:00 50 km/h po 23:00 60 km/h. Myślałem, że już to załatwili

przyszły_posiadacz78
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2018, 08:44
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: przyszły_posiadacz78 »

Dzień dobry
jestem nowym użytkownikiem tego forum wiec przepraszam jeśli napiszę nie w tym miejscu co trzeba, ale chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu nastepującego dylematu... mam mozliwość kupić żonie Captura 0,9 z 2015 roku 60tys. przejechanych... samochód sprzedawany przez salon Opla... wszyscy wkoło pukają sie w głowe i odradzają :(, że silnik sie rozleci, że "francuz" itp. czy naprawdę dać sobie spokój i odpuść to auto?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: ZygaM »

Tak naprawdę zależy od tego, w jakim celu będzie to auto używane. U nas Captur miał służyć do wszystkiego, czyli i dziecko do przedszkola i do pracy i czemu nie - na wczasy. Auto w środku jest mało pojemne. Silnik jak dla nas mało żwawy. Lepszą opcją 1,1 czy 1,2 w automacie (dokładnie pojemności nie pamiętam). .Ale jeździłem próbnie i jednym i drugim w 4 osoby i niestety słabo, dopiero ten w automacie coś potrafi, ale to nie było to czego szukaliśmy. Po prostu wybiłem żonie to ciasnawe auto i kupiłem Koloeosa, fakt starszy od Captura, ale i o połowę tańszy.
Oczywiście to jest moje zdanie, ale ja mam na pewno inne preferencje niż ktoś inny, kto potrzebuje Captura np. na dojazdy do szkoły dziecko dowieźć.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ