iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2013-2019] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
AnnaP
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 09:55
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: AnnaP »

Witam,
ja alarmu nie brałam.
Mam pytanie, czy samochód będzie już w nowej wersji po liftingu?

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

Wersja aktualna, przed liftem. Pierwsze egzemplarze nowych Capturów będą w salonach na początku czerwca. Nie możemy tyle czekać, a i cena według słów sprzedawcy będzie zapewne wyższa, nie mają jeszcze cenników. Po konsultacji z naszą ubezpieczalnią nie bierzemy alarmu.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Ja zdecydowałem się na alarm, ale nie wiem, czy rozbierali deskę z przodu. Mi sprzedawca też powiedział, ze wersja po liftingu będzie trochę droższa. Tak prawdę powiedziawszy lifting jest tak nieznaczny, że osoba postronna nie jest w stanie tego zauważyć. Gdy się dowiedziałem o liftingu byłem trochę zły, że już zamówiłem auto. Ale gdy zobaczyłem jakie są zmiany, to złość mi przeszła, bo tych zmian w wyglądzie prawie nie ma. Też planowałem wersję Xmod, ale czegoś nie było tam, co dla mnie stanowiło ważną sprawę. Tylko nie pamiętam o co chodziło. Albo nie było pomarańczowego koloru, albo nie było zdejmowanych pokrowców na fotele. I to zadecydowało, że wybraliśmy z żoną wersję Intens. Podłokietnik jest fajny, ale ma pewną wadę. Otóż po stronie kierowcy na początku bardzo trudno mi było zapinać pasy. Po jakimś czasie trochę się przyzwyczaiłem. Beniuasia, czy przymierzaliście się do tego podłokietnika, czy bierzecie w ciemno?

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

Jeżeli chodzi o lifting to zmieniono grill, światła dzienne i drogowe oraz tylne, wszystko full led. W środku zmieniły się przyciski sterujące w drzwiach. Jeżeli chodzi o multimedia do dochodzi android auto i itp. W Xmod nie ma zdejmowanej tapicerki ani możliwości wyboru koloru pomarańczowego. Podłokietnik chciałem, przyzwyczaiłem się w Vendze. Wywalczyliśmy go w pakiecie komfort z dywanikami jako gratis już po ustaleniu ceny więc nie wybrzydzaliśmy. Podoba nam się także to, że służy jako schowek. Nie lubimy samochodów w czerwonym kolorze ale ten spodobał się nam od razu. Co ciekawe żonie nie podobają się światła przednie w modelu po liftingu. Czy należy na coś zwrócić szczególna uwagę przy odbiorze? Jakieś słabe punkty wykończenia lub spasowania? Jeżeli chodzi o alarm to powiedziano mi dzisiaj, że trzeba rozbierać plastiki pod ułożenie instalacji więc daliśmy sobie z nim spokój zwłaszcza, że ubezpieczyciel nie robi problemu z tego powodu przy AC i nie ma żadnej zwyżki z tego powodu.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: patrys4891 »

Na alarm fabryczny to szkoda kasy, bo złodzieje mają opanowane standardowe rozwiązania.
Lepiej kupić bez alarmu a potem oddać do speców od zabezpieczeń żeby zamontowali coś spersonalizowanego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Dla mnie alarm jest bardzo ważny, ale mam go w innym celu. Uważam, że jeśli specjalista zechce ukraść to każdą przeszkodę ominie. Nie przewiduję, że specjaliści będą kradli takie auto. Chodzi o drobnych złodziejaszków z łomem. Cwaniaczki chcą wykraść drobiazgi ze schowków, czy bagażnika, licząc, ze trafi im się jakiś laptop, czy coś drogiego. Taki "myśliwy" woli polować na samochód bez alarmu. Najpierw sprawdza bujając samochodem i jeśli jest cisza to rozpoczyna łowy. Poza tym ja sporo jeżdżę na urlopy z dużym bagażem w środku. Po drodze są różni Rumuni, Cyganie i tacy tam. Oni też unikają alarmów.

LidiaW
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 kwietnia 2017, 11:27
Renault: Nissan primera
Silnik: 1,8

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: LidiaW »

Witam mam takie pytanie w piątek stoję przed zakupem renault captur nie jechałam jeszcze tym samochodem czy w tej pojemności 900 samochod ma przyspieszenie? Na co zwrócić uwagę?

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Z tego, co udało mi się poczytać na różnych forach opinie są takie, że silnik 900 raczej nie ma zbytniego przyśpieszenia. Ot takie na spokojną jazdę w mieście. Nie jest się zawalidrogą, ale nie ma mowy o szybkim wyprzedzaniu. Ja przede wszystkim zwracam uwagę na możliwość jak najkrótszej drogi przy wyprzedzaniu TIRów jadących zawsze 90 km/h. Bo to jest sprawa bezpieczeństwa i sprawa życia. Dlatego nie wahałem się i wybrałem tę mocniejszą wersję. Rzeczywiście przejście z 90 km/h na 130 odbywa się tak, że trochę wciska w fotel. 200 Nm robi swoje. Nigdy nie jechałem "dziewięćsetką", ale z pewnością nie ma się tam takich odczuć.

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: spoogie »

LidiaW pisze:Witam mam takie pytanie w piątek stoję przed zakupem renault captur nie jechałam jeszcze tym samochodem czy w tej pojemności 900 samochod ma przyspieszenie? Na co zwrócić uwagę?
Ze wzgeldu na niska pojemnosc do 2 tys nic sie nie dzieje za bardzo. Silnik odzyskuje wigor dopiero po przekroczeniu 2 tys obrotow, wtedy tez turbo zaczyna dmuchac porzadnie i nie ma na co narzekac. TCe 90 ma 140 Nm momentu wiec nie jest to mało, kwestia nauki i wyczucia silnika.
Jeśli jeździsz po mieście to wystarcza. Szczerze to i na autostradzie mi też wystarcza (do 140). Rzadko wyprzedzam na krajówkach, bo też rzadko takim klasycznymi jeżdże (jedna jezdnia, po jednym pasie w jedn strone). Wiadomo wieksza pojemnosc daje lepsza przyjemnosc z jazdy ale musisz sobie sam odpowiedziec na pytanie czego potrzebujesz ;) rożnica w cenie aktualnie to okolo 3tyś pln.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

LidiaW
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 kwietnia 2017, 11:27
Renault: Nissan primera
Silnik: 1,8

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: LidiaW »

Dzięki za odpowiedź a jak diesel się sprawdza o poj 1,2 ? Co wybrać benzyna 900 czy diesel dodam że trochę jeżdżę po autostradach.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Jeżeli jeździsz po autostradach to tym bardziej w benzynie nie bierz silnika 900. Właśnie w trasie to ma największe znaczenie. Przejedź się jednym i drugim, wtedy poznasz różnicę przy prędkości 130 km/h
Natomiast z dieslem jest sprawa bardziej skomplikowana. Po pierwsze okazuje się opłacany, gdy rocznie robisz przynajmniej 30-40 tysięcy.
Ale jest jeszcze drugi aspekt. Dość ważny: Era silników diesla w małych autach powoli idzie w zapomnienie. 12 lat temu, czyli w 2005 roku 52% nowo zakupionych aut to były właśnie diesle. Wtedy przypadł szczyt ich popularności. Od tego czasu sprzedaż diesli z roku na rok systematycznie spada. Przewiduje się, że w roku 2030 (raptem za 13 lat) będą to już śladowe ilości. Diesle znikną z samochodów osobowych. Trochę znam się na tym, bo w temacie pracuję zawodowo.

sipap248
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 22:20

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: sipap248 »

Czy ktoś kupił juz może nowego Capturka? Są jakieś znaczące zmiany?

Bogdan Z
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 11:35
Renault: Captur -manual
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Bogdan Z »

Panie i Panowie jestem nowy w klubie i mam pytanie czy braliście przedłużoną gwarancję-czy to się opłaca -ile was kosztowały kolejne przeglądy gwarancyjne(pytanie do tych którzy mają gwarancję na 2 lata).
Z góry dziękuję

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: mopsik »

Bogdan Z pisze:Panie i Panowie jestem nowy w klubie i mam pytanie czy braliście przedłużoną gwarancję-czy to się opłaca -ile was kosztowały kolejne przeglądy gwarancyjne(pytanie do tych którzy mają gwarancję na 2 lata).
Z góry dziękuję
Pytasz o tą promocję Easy Service ? Też się nad tym zastanawiam,koszt 1499 na 4 lata gwarancja i w tym koszta obsługi.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

Czy działa Wam może wybieranie głosowe w języku polskim?

Ja wziąłem za 1999 gwarancję na 5 lat z przeglądami (limit 80000 km), w kwietniu.

ODPOWIEDZ