iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Prado

[Megane III] Pomoc w zakupie, porady, prośby o ocenę, linki.

Post autor: Prado »

Witam,
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z użytkowników forum mógł rzucić okiem na poniżej przedstawione egzemplarze i opisać wrażenia/opinię.

http://otomoto.pl/renault-megane-C31350527.html
http://otomoto.pl/renault-megane-1-6-16 ... 22574.html - VIN: VF1BZ0V0641521684
http://otomoto.pl/renault-megane-expres ... 19153.html
http://otomoto.pl/renault-megane-salon- ... 88904.html

Ogólnie jakieś niskie te przebiegi jak na moje, niewprawne w tej dziedzinie oko ;)
Założenie jest takie, żeby po zakupie dorobić LPG.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

robert74
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 09:15
Renault: chwilowo brak
Silnik: j.w.
Lokalizacja: NBR

[Megane 3 Copue] plusy/minusy

Post autor: robert74 »

Może ktoś cos więcej napisać o tym modelu.... jakieś wady ? Jaki silnik najodpowiedniejszy itp...

Awatar użytkownika
mkotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 30 listopada 2009, 14:32
Renault: Megane III Coupe
Silnik: 2.0 TCE
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane 3 Copue] plusy/minusy

Post autor: mkotek »

Plusy - wygląd, comfort podróży (na przednich siedzeniach), sporo miejsca z przodu, dynamika silnika 2.0 Tce, od przeglądu do przeglądu bez awarii :)
Minusy - wysokość nad głowa na tylnej kanapie (no ale to w końcu Coupe), słabe standardowe audio, wycieraczki zimą obmarzają śniegiem.

Na temat spalania powiem tylko tyle - średnio 10.5 l/100km z przejechanych 70 000 km.
Pozdrawiam
Maciek
Obrazek

piotrek12n

Megane Coupe 1.6

Post autor: piotrek12n »

Witam, przeglądając ogłoszenia natrafiłem na następujące auto http://forcar.otomoto.pl/renault-megane ... 79862.html Czy zna ktoś może ten samochód, co o nim sądzicie, czy jest to oferta warta zainteresowania ?

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Megane III] - prośba o ocenę czterech wybranych egzempl

Post autor: Snake »

Kolego a co tutaj chcesz sprawdzać? Autko PL salon, 1 właściciel, przebieg wydaja się realny, sprzedaje go chyba jakiś dealer Reno (sądząc po flagach), więc pewnie znają pełną historię auta, sprawdzasz po VIN, miernik lakieru w dłoń i tyle...cena ani za niska ani za wysoka więc
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

malapaula

Renault Megane 2014r. Limited 110KM

Post autor: malapaula »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem zainteresowana zakupieniem Renault Megane 2014r. Limited 110KM z salonu.Czy ktoś może kupił ten samochód lub posiada wiedzę na temat tej wersji?
Moje pytanie brzmi czy warto kupić tą wersję?Szukam w nim wad bo zalet ma dużo...chociaż nie wiem czy tak bogate wyposażenie w elektronikę jest zaletą czy trochę wadą też.
Osobiście bardzo mi się ta wersja podoba.
Czekam na opinie

pozdrawiam
ŻÓŁTODZIÓB UWIEDZIONY PRZEZ Renault Megane 2014r. Limited 110KM :)

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: [Megane III] - prośba o ocenę czterech wybranych egzempl

Post autor: torek »

z racji tego że jestem na etapie poszukiwania auta opiszę co nie co samochodów, które oglądałem i które nie są zbytnio zachęcające: (nie chcę powielać tematów, więc napiszę w tym )
1) http://allegro.pl/renault-megane-iii-1- ... 69153.html
Wspawany tylny błotnik - ale kto go tam wie, czy nie ćwiartka.
2) http://otomoto.pl/renault-megane-gt-lin ... 82796.html
przedni błotnik od strony pasażera słabo poskładanay. Brak zderzaka od GT. Pali się serwis - olej zmieniany rok temu, przy czym kobietka zzrobiła około 25-30 tyś km. dodatkowo pali się kontrolka poduchy.. ponoć zepsuty napinacz.. :rotfl:
3) http://olx.pl/oferta/sprzedam-renault-m ... e44762c36e
miała mieć lakierowany zderzak, i przedni błotnik od strony kierowcy, ale w gratisie są jeszcze drzwi tylne i błotnik ze sporą ilością szpachli - ponad 1050 mikronów (gdyż mój miernik tracił możliwość pomiaru momentami) :roll:
4) od czasu do czasu pojawia się też biała GP monaco w białej perle z 1.9 dci z wieliczki za 39000. miała mieć powtórnie lakierowany błotnik i drzwi od strony kierowcy... niestety.. ogólnie cały przód słabo poskładany, całuy bok od strony kierowcy ponownie lakierowany, maska również.. ale nie to było najgorsze.. najgorszy był słupek.. od strony kierowcy, gdyż albo spawany, albo szpachli od groma, bo też ponad 1050 mikronów w jednym miejscu a na reszcie wacha się od 900 do 600.
5) http://otomoto.pl/renault-megane-salon- ... 63069.html
dziwne auto... gdyż niby nie bity.. ale.. w bagażniku przy kole woda... klapa bagażnika z lewej strony ma rdzawy nalot na rancie pod plastikiem.. zderzak z prawej strony z tyłu uderzony i słabo odpala... coś jak by z rozrusznikiem nie tak, bo za pierwszym razem w ogóle nie zaskoczył, co dało się słyszeć, jak by był rozrząd zerwany :-D
no... i tak to wyglądają auta w polsce..

tzuna
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 14:09
Renault: e46
Silnik: 2.0d

Re: [Megane III] - prośba o ocenę czterech wybranych egzempl

Post autor: tzuna »

Cześć

Torek, a co powiesz o tym cacuszku?

--->

http://sprzedajemy.pl/megane-iii-2011r- ... l,17408257

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: [Megane III] - prośba o ocenę czterech wybranych egzempl

Post autor: torek »

only diesel. ;)

ostek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 16:07
Renault: Clio III
Silnik: 1.2 16V

[Megane III] Wybór silnika??

Post autor: ostek »

Panowie...

Trafia mi się do zakupu Megi taka jak w temacie. Auto w kraju, sprowadzone w 2013. Megi rocznik 2010 a rejestracja 2011, motor 1.5 DCi 110KM, przebieg 120.000km.

Podoba mi się to auto, ostatnio jezdzilem Modusem i pomimo tego ze wypaliło mi zawory nie uprzedzam się do Renówek. Kwestia znalezienia auta z małoproblematycznym silnikiem. No wlasnie...

O 1.5 DCi napisano juz wiele. Autorzy artykułów z AŚ i z neta są zgodni, że nie jest to najbardziej udana konstrukcja. Znane są chyba wsyzstkim problemy z obracającymi się panewkami. Na pewno był to problem w silnikach z początku produkcji 1.5 DCi.

Napiszcie prosze czy zakup takiej Megi z tym motorem wiąże się z ryzykiem? Auto chcę kupić na 5-6 lat, czyli mam do przejechania 150-180.000km. Nie liczę na bezawaryjną jazdę, ale tez nie chcialbym wpakować się na minę.

Szukam raczej jednostki benzynowej, ale trafia się właśnie diesel i mam dylemat. Pomóżcie

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.5 DCi 110KM] Bać się czy nie??

Post autor: kudlaty »

ostek pisze:O 1.5 DCi napisano juz wiele. Autorzy artykułów z AŚ i z neta są zgodni, że nie jest to najbardziej udana konstrukcja. Znane są chyba wsyzstkim problemy z obracającymi się panewkami. Na pewno był to problem w silnikach z początku produkcji 1.5 DCi.
Jeżeli przy zakupie auta masz zamiar posiłkować się takimi wydawnictwami jak AŚ czy AMuS i pochodnymi to nie wiem dlaczego chcesz kupić francuza ;)

Co do silnika 1.5dCi, opinie są różne ale większość złych opinii opiera się właśnie na początkowych modelach i na modelach, o które nikt nie dbał. Osobiście znam tylko JEDEN przypadek z początków silnika 1.5dCi, że obróciła się panewka (auto o własnych siłach i tak dojechało do warsztatu). Przebieg w tym aucie to ponad 300tys (kupiony w komisie więc kto wie ile był skręcony). O olej zapewne też nikt nie dbał należycie, ani o jakość ani o stan.

Sam użytkuje w pracy 1.5dCi, ma przejechane ponad 120tys w 3lata, wymiany oleju robione na czas (poziom oleju pilnowany) + lane paliwo ze sprawdzonej stacji (Flota), nic się nie dzieje i dziać nie powinno.

Jedyne czego bałbym się w Megane z tym silnikiem... to brak lub niewystarczająca moc ;) A tak, naprawdę nie ma się czego bać. Gdyby ten silnik był tak słaby na pewno Mercedes nie odważyłby się montować go w swoich autach ;)

Co do Twojego przykładu przyjrzałbym się dokładnie czy to auto na pewno ma taki przebieg. W naszym kraju panuje dziwna opinia, że można kupić diesla z zagranicy z małym przebiegiem. Ale ludzie nie zdają sobie sprawy, że na zachodzie diesel przy zakupie kosztuje duuuużo więcej niż benzyna i nikt go nie kupuje żeby robić 20tys rocznie, bo to się nie opłaca. Tam się trzaska po 50-60tys rocznie (przy dużej ilości autostrad da się) po to żeby to auto zarobiło na siebie i się zwróciło. Poza tym Niemcy, Francuzi czy Holendrzy naprawdę nie pozbywają się dobrych aut. Choć by byli nie wiadomo jak bogaci to głupi na pewno nie są. Jeżeli coś jest dobre to się tego nie pozbywam bo może dalej zarabiać na siebie. Więc sprawdź dokładnie przeszłość wypadkową auta.

To chyba tyle, sory za długi wywód ;)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Megane III 1.5 DCi 110KM] Bać się czy nie??

Post autor: VoN »

Podpisuje się pod Kudłatym :)

Firmowy Kangoo 1.5 dci, nalatane coś koło 180tyś km i nic w silniku nie robiliśmy :) pilnować oleju, lać dobre ropsko i jeździć.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

kcichy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 01:18
Renault: Scenic II
Silnik: 1.6 16v

Re: [Megane III 1.5 DCi 110KM] Bać się czy nie??

Post autor: kcichy »

Miałem firmowe Clio z 2007, nalatałem od nowości 200kkm- bezproblemowo. Teraz mam kangura 2014 też 1.5 dci i tutaj przy przebiegu 13kkm siadła pompa sprzęgła. U kolegi w kangurze 2015 w zeszłym tygodniu przy przebiegu 6 (sześć) tysięcy strzelił pasek rozrządu.
Diagnostyka CLIP- Kalisz

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.5 DCi 110KM] Bać się czy nie??

Post autor: kudlaty »

No to macie pecha ;)

Zobacz sobie w moim podpisie jest temat o mojej firmówce. Tam napisałem co było robione :)

kcichy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 01:18
Renault: Scenic II
Silnik: 1.6 16v

Re: [Megane III 1.5 DCi 110KM] Bać się czy nie??

Post autor: kcichy »

kudlaty pisze:No to macie pecha ;)
Troche... :) ale i tak lubie te silniki, mało palą, a w firmowym o to właśnie chodzi żeby były oszczędne:)
Swoją drogą... Kangury mają teraz wg książki przeglądy co 40kkm. Z lekka przesadzili ;)
Diagnostyka CLIP- Kalisz

ODPOWIEDZ