iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault Megane 3 grandtour

Post autor: VoN »

Jeśli to ASO to mogą Ci odmówić pełnego wglądu do dokumentacji bo nie jesteś właścicielem auta... albo jak spartaczyli robotę to znajdą inny powód. Jak auto ściąga to powinieneś sobie darować :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: tentom »

Moje auto też nieco ściągało... Okazało się, że miałem śrubę w oponie i nieco zeszło powietrze. I to było przyczyną. :-)

Firstham
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 26 lipca 2020, 16:45

Re: Renault Megane 3 grandtour

Post autor: Firstham »

VoN pisze: poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:00 Jeśli to ASO to mogą Ci odmówić pełnego wglądu do dokumentacji bo nie jesteś właścicielem auta... albo jak spartaczyli robotę to znajdą inny powód. Jak auto ściąga to powinieneś sobie darować :)
Dzwonilem. Informacji mogą udzielić na miejscu tylko właścicielowi auta

tomasz985
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2014, 14:23
Renault: Thalia
Silnik: 1.4

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: tomasz985 »

Panowie co sądzicie VIN: Vf1kzna0651434451 https://m.olx.pl/oferta/renault-mega...5-IDFdImn.html ?
Może jest ktoś z okolic kto mógłby obejrzeć?

Iżed
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:00

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Iżed »

tomasz985 pisze: środa, 26 sierpnia 2020, 17:08 Panowie co sądzicie VIN: Vf1kzna0651434451 https://m.olx.pl/oferta/renault-mega...5-IDFdImn.html ?
Może jest ktoś z okolic kto mógłby obejrzeć?
Ja od siebie tylko dorzucę, że to auto ma przebieg niższy niż inne kombi z silnikiem diesla z lat 2013-2014 na OtoMoto. Nawet po wybraniu tych z 2015 roku, tylko jedna inna sztuka w Polsce jest z takim samym przebiegiem, reszta ma wyższe. Sugerowałbym zatem możliwie dokładnie sprawdzić wiarygodność licznika, zwłaszcza, że to oferta od handlarza.

gostom
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2017, 22:16
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1.9 dCi 130KM

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: gostom »

Cześć i czołem,

Byłem na Forum Megane ale średnio tam idzie podpowiadanie. Szukam Megane II Coupe, silnik raczej F4 pod LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... DfKOa.html

Czy ktoś COŚ widzi w tym aucie niepokojącego? :)

Moravcik
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 13:59

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Moravcik »

Witam,
proszę o opinie na temat tego samochodu. Sprzedawca gwarantuje, że samochód jest bezwypadkowy, jednak auto miało wymienioną przednią szybę (niby w wyniku uderzenia kamienia, sprzedawca nie ma zdjęć pokazujących szkodę). W załączniku zdjęcia przodu i boku zderzaka. Moje pytanie - łączenie zderzaka od strony pasażera wydaję się być ok, łączenie zderzaka od strony kierowcy wzbudza moje wątpliwości, dodatkowo nie podoba mi się spasowanie i wystająca uszczelka przedniego reflektora (od kierowcy). Dodam, że na zdjęciach z ogłoszenia reflektor i spasowanie wyglądało ok. Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za każdy komentarz. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Iżed
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:00

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Iżed »

gostom pisze: niedziela, 30 sierpnia 2020, 10:25 Cześć i czołem,

Byłem na Forum Megane ale średnio tam idzie podpowiadanie. Szukam Megane II Coupe, silnik raczej F4 pod LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... DfKOa.html

Czy ktoś COŚ widzi w tym aucie niepokojącego? :)
Na temat LPG to się nie wypowiem, ale odnośnie samego ogłoszenia - oferta handlarza w stylu "auto bez wad, od kobiety, Niemiec płakał jak sprzedawał". Trudno się po ogłoszeniu do czegoś doczepić, ale auto chwilę już jest na OtoMoto, a handlarz z jakiegoś powodu VINu nie podał, więc nie napalałbym się, że to okazja. Ja bym poprosił o VIN na dzień dobry i jak masz niedaleko to trzeba jechać zobaczyć, przejechać się i na kanał :). Jak daleko to polecam Autotesto.

gostom
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2017, 22:16
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1.9 dCi 130KM

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: gostom »

Iżed pisze: niedziela, 30 sierpnia 2020, 14:36
gostom pisze: niedziela, 30 sierpnia 2020, 10:25 Cześć i czołem,

Byłem na Forum Megane ale średnio tam idzie podpowiadanie. Szukam Megane II Coupe, silnik raczej F4 pod LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... DfKOa.html

Czy ktoś COŚ widzi w tym aucie niepokojącego? :)
Na temat LPG to się nie wypowiem, ale odnośnie samego ogłoszenia - oferta handlarza w stylu "auto bez wad, od kobiety, Niemiec płakał jak sprzedawał". Trudno się po ogłoszeniu do czegoś doczepić, ale auto chwilę już jest na OtoMoto, a handlarz z jakiegoś powodu VINu nie podał, więc nie napalałbym się, że to okazja. Ja bym poprosił o VIN na dzień dobry i jak masz niedaleko to trzeba jechać zobaczyć, przejechać się i na kanał :). Jak daleko to polecam Autotesto.
VF1DZ0K0641246690

Dostałem VIN :) Mam bardzo blisko, ale nie wiem czy w ogóle warto tracić czas. Często ktoś kto ma auto wie na co patrzeć i już po zdjęciach widzi :)

Iżed
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:00

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Iżed »

gostom pisze: niedziela, 30 sierpnia 2020, 16:58
Iżed pisze: niedziela, 30 sierpnia 2020, 14:36
gostom pisze: niedziela, 30 sierpnia 2020, 10:25 Cześć i czołem,

Byłem na Forum Megane ale średnio tam idzie podpowiadanie. Szukam Megane II Coupe, silnik raczej F4 pod LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... DfKOa.html

Czy ktoś COŚ widzi w tym aucie niepokojącego? :)
Na temat LPG to się nie wypowiem, ale odnośnie samego ogłoszenia - oferta handlarza w stylu "auto bez wad, od kobiety, Niemiec płakał jak sprzedawał". Trudno się po ogłoszeniu do czegoś doczepić, ale auto chwilę już jest na OtoMoto, a handlarz z jakiegoś powodu VINu nie podał, więc nie napalałbym się, że to okazja. Ja bym poprosił o VIN na dzień dobry i jak masz niedaleko to trzeba jechać zobaczyć, przejechać się i na kanał :). Jak daleko to polecam Autotesto.
VF1DZ0K0641246690

Dostałem VIN :) Mam bardzo blisko, ale nie wiem czy w ogóle warto tracić czas. Często ktoś kto ma auto wie na co patrzeć i już po zdjęciach widzi :)
Poproś o rozkodowanie VINu tutaj - viewtopic.php?f=24&t=19435. Ja mam megankę tej generacji, niedawno przekopywałem się przez całą masę ogłoszeń, ale zdziwiłbym się gdyby na tych zdjęciach ktokolwiek zauważył coś podejrzanego.

gostom
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2017, 22:16
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1.9 dCi 130KM

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: gostom »

Gdyby ktoś się zastanawiał. Oglądałem samochód. Mechanicznie wydaje się okej, jakieś zapocenie w okolicach turbo, ale moim zdaniem nie ma dramatu. Samochód zrywny. Podczas jazdy zagrzało się mocno koło lewy tył, ale to wygląda na zastałe szczeki (po mojej jeździe próbnej na 100% do wymiany wraz z tarczą). Z uwagi na brak tablic zjazdowych prowadził sprzedający. Auta od spodu nie oglądałem bo zrezygnowałem z zakupu po zobaczeniu raportu w autobazie który kupiłem przed wizytą w moim serwisie. W raporcie są zdjęcia z niemiec z których winika, że Auto było kupione z wielką dziurą w progu (rdza). Po aucie nie widać by było robione, czyli może zrobił to zgodnie ze sztuką? Nie oceniam, ale odpuszczam :) Środek nie zniszczony, przebieg zgadza się z tym z Niemiec (+9 tys km obecnie). Sprzedający nie poinformował mnie o naprawie tego typu podczas oględzin.

Szyby wszystkie ten sam rok. Lampy nie wyglądają na odkręcane.

Mowa o aucie z VIN VF1DZ0K0641246690

Moravcik
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 13:59

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Moravcik »


Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: VoN »

Moravcik pisze: sobota, 19 września 2020, 21:26 Witam, poproszę o opinie dwóch ogłoszeń:
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... 58a5093a45

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... DbJpv.html

Dzięki, pozdrawiam.
Widać na 2 linku, że właściciel auta to jakaś fleja... ja od takich osób aut nie kupuje.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Kalgalath
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2020, 13:58

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Kalgalath »

Witam wszystkich
Szukam obecnie samochodu (kombi, benzyna z zamiarem lpg), i w gronie kandydatów wpadł Megane III, 1.4 Tce
Taka np oferta https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... kMit.html?
I mam pytanie, ten silnik ma łańcuch, wymiana przy 150 kkm to chyba podejrzana sprawa?
Jakie macie doświadczenie w tym temacie?
Pozdrawiam

michals3518896
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 25 października 2020, 16:45

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: michals3518896 »

Witam, czy mógłbym prosić o ocenę tego auta? https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... R.html#map . Teoretycznie wygląda spoko, ale wolałbym się upewnić u innych bardziej doświadczonych :)
Z góry dziękuję za pomoc.
VIN: VF1KZ110652282246

ODPOWIEDZ