iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tomkowz

[Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: tomkowz »

Witam, szykuję się do zakupu Renault Megane 2008r. Z tego co wiem ma silnik 1.6 benzyna o ile się nie mylę. na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie / oględzinach samochodu? dziękuje za odpowiedzi.

Misza

Re: Proszę o pomoc w zakupie Renault Megane 2008

Post autor: Misza »

Na to co zawsze przy zakupie samochodu - jest dużo poradników w sieci. Jeśli chodzi o 1.6 od Reni to możesz dowiedzieć się czy było robione koło zmiennych faz rozrządu.

zbigor

Megane Coupe 2009-10

Post autor: zbigor »

Witam
Rozglądam się za Meganą 2-3 letnią. Autkiem ma powozić żona. Jest przyzwyczajona do klekota wiec myślę o 1.5 dci. Autko ma brykać wyłącznie w mieście do pracy i z powrotem głównie w korkach wiec nie potrzeba dużych osiągów a kierowniczka nie należy do ścigantów i ma spokojną nogę. I teraz pytanie zasadnicze. Czy ten 1.5 nadaje się do takiego stylu jazdy. Słyszałem kiedyś o padających wtryskach czego w Astrze nie mam wiec się trochę tego boję. Proszę o opinię czy warto sie mocniej interesować tym silnikiem czy raczej odpuścić
pzdr
zbigor

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Megane Coupe 2009-10

Post autor: Martinez »

W tych rocznikach jest już chyba układ wtryskowy bosch, więc nie powinno być problemu.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Megane Coupe 2009-10

Post autor: VoN »

Martinez pisze:W tych rocznikach jest już chyba układ wtryskowy bosch, więc nie powinno być problemu.
Spokojnie można polecić, to już nie kwalifikuje się do tych pierwszych wadliwych silników. Do jazdy po mieście lepszego nie znajdziesz :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

zbigor

Re: Megane Coupe 2009-10

Post autor: zbigor »

Podziękował :) Jakby ktoś chciał czegoś sie o Astrach dowiedzieć to służę pomocą :)

Awatar użytkownika
bossmen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2011, 18:48
Renault: Laguna III Coupe
Silnik: 2.0 DCI 173KM
Lokalizacja: Wałbrzych

[Megane III] Pomoc w zakupie, porady, prośby o ocenę, linki.

Post autor: bossmen »

Witajcie ponownie :) nosze się z zamiarek kupna Megane III w wersji Coupe no i w z wiązku z tym mam kilka pytań głównie do właścicieli (o ile tacy tutaj są) główne moje pytanie to jaki silnik wybrać (diesel) czy 1.5 czy 1.9 (na RS-a jeszcze mnie nie stać), jakie są za i przeciw jak jest ze spalaniem i awaryjnością?,no i ogólnie o całym samochodzie,czy to dobre auto?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Megane III

Post autor: VoN »

Trasa czy miasto? Jeśli jeździsz głównie po mieście śmiało 1,5 - dobre spalanie na poziomie 6l, 1.9 zdecydowanie ja bym wybrał :D tu już nie masz problemu z wyprzedzaniem, na autostradzie możesz delektować sie ciszą a nie prującym dieslem przy 150km/h :) spalanie oczywiście większe ale do zaakceptowania.

Awaryjność 1.5 jak i 1.9 porównywalna, nie słychać raczej aby w tych silnikach były jakieś wady, lać dobrej jakości paliwo i jeździć.

Auto dobre, jeśli są jakieś usterki do raczej są naprawiane do upłynięcia gwarancji przez ASO, nie jest głośno o tych autkach.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
bossmen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2011, 18:48
Renault: Laguna III Coupe
Silnik: 2.0 DCI 173KM
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Megane III

Post autor: bossmen »

Popatrzyłem troche na raporty spalania i między 1.5 a 1.9 jest teoretycznie bardzo mała różnica,ale jak to sie ma w praktyce? Co do awaryjności to krążą różne opinie takie jak padające panewki w 1.9 i wadliwe wtryski w 1.5 i nie wiem jak to sie ma do nowych modeli,ale tego chyba jeszcze nie sprawdzimy bo auto świeże.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Arczi92
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 369
Rejestracja: piątek, 20 stycznia 2012, 09:21
Renault: Meg I i III Lala II
Silnik: 2x K4M - F9Q
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Megane III

Post autor: Arczi92 »

No ja mam w sumie Megane 3 ale w benzynie, powiem krótko o awaryjności tego autka, nic sie nie dzieje z nim ale chyba nie powinno bo za świeże jest do tego (2011) ;) Autko ogólnie komfortowe, nie męczy mnie w długich trasach choć na pewno bym nie kupił 2 raz wersji generation bo jest powiedzmy szczerze naprawdę podstawowa :P Na temat silników moge ci powiedzieć tyle że wolnossących benzynach nie ma co sie psuć, a spalanie jestem w stanie osiągać na poziomie 7/8l w mieście. Z dieslem 1.5 miałem do czynienia w Clio jedynie, silnik miał naklepane 280 tysięcy km i jeździł bez problemów, choć niby w tych silnikach lubi sie obrócić panewka.
viewtopic.php?f=3&t=10776 Megane Classic :)
http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... =3&t=13103 Megane III
Renault Laguna II ph II 1.9 dCi 130 kuni 2007r :ala:
#94 Arczi92

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Megane III

Post autor: VoN »

1,5 DCI jeżdżę - ma jakieś 100tyś przebiegu, rok temu zaczął trochę brać olej.
1,9 DCI również jeżdżę- ma 200tyś przebiegu i odpukać tutaj nic, raz się zdarzyła awaria ładowania...
2.0 DCI 175KM- nic ale mały przebieg...
2.0 16V- przy 80 tyś drobny wyciek spod pokrywy, zdjęta uszczelniona, cisza spokój.


Co do spalania owszem między 1,5 a 1,9 dużej różnicy nie widać, ale 1,5 chla mniej :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Aniolekdami
Weteran
Weteran
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:51
Renault: Megane Classic
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Kutno

Re: Megane III

Post autor: Aniolekdami »

Znajomy miał 1.9 DCI w sceniku i na szczęście sprzedał. W ciągu 2 lat 2 razy turbina i wtryski też chyba 2 razy poleciały. Do tego panewki, EGR itp.
Może akurat taki egzemplarz trafił. Nie mówię że to złe silniki, mówię tylko co się działo z akurat tym przypadkiem :)

Awatar użytkownika
bossmen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2011, 18:48
Renault: Laguna III Coupe
Silnik: 2.0 DCI 173KM
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Megane III

Post autor: bossmen »

To żeby nie zakładać osobnego tematu,zapytam jeszcze o Lagunę III bo też mi sie podoba,słyszałem że jest zdecydowana poprawa jakości w porównaniu do poprzedniego modelu,no i jak silniki??? czy 1.5 dci daje rade i jak sie sprawuje 2.0 dci bo kompletnie nie znam tego silnika!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Megane III

Post autor: VoN »

2.0 DCI FAP 175KM mam w Koleosie jest ok, mocy super, spalanie sporo większe od 1,9DCI , przebieg tj. pisałem jeszcze mały więc odpukać bez usterek.

1,5 DCI do Laguny odradzam, za duże i ciężkie autko, bynajmniej moim zdaniem.

Co do usterek, Laguna II po lifcie jest już dosyć udanym autem, w Lagunie III nie sposób do niej porównać ponieważ jest wykonana z zupełnie innych materiałów - skrzeczące plastiki, pękające gumki na uchwytach od drzwi, mówiąca do Ciebie językiem magii deska rozdzielcza (sszhshszhszh) tego nie znajdziesz :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
bossmen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2011, 18:48
Renault: Laguna III Coupe
Silnik: 2.0 DCI 173KM
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Megane III

Post autor: bossmen »

Największy wybór to 2.0 dci 150KM lub 1.5 dci 110KM,znajomy miał 1.5 i mówił że super,do tego rewelacyjne spalanie,miała przejechane 300tyś i nic,zero zużycia i problemów,raz mu siadło tylko ładowanie,no ale przy takim przebiegu miało prawo.
Dzięki za odpowiedź i każdą informację. Pozdrawiam :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ