iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólny] Na co zwracać uwagę podczas zakupu samochodu

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

[Ogólny] Na co zwracać uwagę podczas zakupu samochodu

Post autor: Snake »

Kilka podstawowych rad:
Kilka rad jakie można dać kupującemu:
1. Nie kupować od handlarzy - oni tanio kupują picują i sprzedają z zyskiem.
2. Sprawdzać daty na szybach czy wszystkie są oryginalne.
3. Sprawdzić blachę szczególnie podłogę, progi i krawędzie błotników drzwi itd. Koniecznie zobaczyć tez w jakim stanie jest bagażnik pod wykładziną. Przyjrzeć się lakierowi czy nie widac prac blacharsko lakierniczych - jakiś nierównosci, dokładnie obejrzeć przy dobrym świetle czy odcienie poszczególnych elementów są takie same itp.
4. Podczas jazdy pohamować mocniej i przyspieszać zobaczyć czy nie ściaga czy silnik nie przerywa na wyższych obrotach. Rozpędzić się do większej prędkości żeby ocenić jak się wtedy auto zachowuje.
5. Zobaczyć w jakiej kolejności gasną kontrolki od ładowania oleju i check engine jak równo to napewno sa mostkowane żarówki.
6. Ogólnie stan auta - czy zaniedbany. Jak widzicie auto z łysymi oponami, to wiadomo, że jeździł nim taki szkot, który nawet nie wiadomo czy olej zmieniał.
7. Ręczny sprawdzamy w czasie jazdy, a nie czy się zaciąga na parkingu
8. Starajmy się nie kupować w nocy.
9. Jak jesteś zdecydowany na konkretny model poszukaj serwisów www z klubami konkretnego modelu gdzie na forum można wypytać o konkretne przypadłości i na co zwracać szczególną uwagę w danym aucie.
10. Zwracam uwagę na to jak długo ktoś ma auto. Jak mniej niz rok to już zaczynam być podejrzliwy.
11. Sprawdzić sprawność elektrycznych bajerów: czy działają wszystkie szyby elektryczne, lusterka, nawiewy na wszystkich biegach, klima, centralny, klapy bagażnika jak są z pilota

Rady są podstawowe, jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pomysły na co zwracać uwagę proszę pisać do mnie na priv a będę uzupełniał temat.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Na co zwracać uwagę podczas zakupu samochodu

Post autor: VoN »

Snake pisze:czy wszystkie są oryginalne.
Ciekawostka ;)

Mam Renault z salonu i 1 szyba boczna jest wcześniejszej daty produkcji ala
Dzwoniłem, pytałem, trułem dupe :P wszędzie mówili że to nic nie znaczy, co było pod ręką to wsadzili :P

Dokładnie produkcja auta: 2006, trzy szyby z datą 2006 i jedna z datą 2005 zbok
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Na co zwracać uwagę podczas zakupu samochodu

Post autor: Sidenis »

Do poniższego:
Snake pisze:3. Sprawdzić blachę szczególnie podłogę, progi i krawędzie błotników drzwi itd. Koniecznie zobaczyć tez w jakim stanie jest bagażnik pod wykładziną.
dodałabym jeszcze -pod kołem zapasowym (nauczona doświadczeniem brata -nie zaglądał i przy sprzedaży okazało się, że ma dziurę).
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Zablokowany