iparts></a>
<a href= francuskie

linki ku przestrodze ;-)

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

[Laguna 2] Przekręcony licznik - UWAGA

Post autor: Tomaj »

Bardzo miły gość sam oddzwonił i podał numer VIN VF1KGRF0B29866227, chyba sam nie jest świadom przekręconego licznika, lub doskonale to ukrywa.
Ostatni wpis w ASO w 2009r. 215 000km

W Wlkp. za sprawdzenie VINu kasują, więc zaczyna mnie to denerwować, chociaż na paliwa nie tracę. Ku przestrodze....

Link do ogłoszenia:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14100698

treść:
Renault Laguna 22.DCI , 150KM , Klimatronic !


Cena (brutto):

17 500 PLN / 4 390 EUR (do negocjacji)

Kombi
Informacje:

Wersja: II, Rok produkcji: 2003, 150 000 km, Skrzynia biegów: automatyczna, Moc: 150 KM (110 kW), Pojemność skokowa: 2200 cm3, olej napędowy (diesel), srebrny-metallic, Liczba drzwi: 4/5, Kraj pochodzenia: Polska, Kraj aktualnej rejestracji: Polska.
Dodatkowe wyposażenie:

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, skórzana tapicerka, alufelgi, szyberdach, ASR, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, ksenony, tempomat, podgrzewane fotele, czujnik deszczu, ESP, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna, czujnik parkowania, przyciemniane szyby, pod. przednia szyba
Dodatkowe informacje:

serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany
Opis pojazdu:

Stan samochodu wizualny jak i techniczny IDEALNY !!! Salon polska ! Nie wymaga żadnego wkładu finansowego !!! Po wymianach filtrów płynów a także oleju !
AGMAZ
Małopolska 32-126 okolice Krakowa
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

Awatar użytkownika
slawekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: środa, 25 czerwca 2008, 13:00
Renault: Laguna 2
Silnik: jest
Lokalizacja: Łódź

Post autor: slawekk »

przecież od zawsze wiadomo że w Polsce wszystkie auta nie zależnie ile maja lat mają przebieg w granicach 130-160 tys km.

A kręcenie licznika to norma w tym kraju tu jest raczej drobna korekta, na starym serwisie bezwypadkowe był Scenic z korektą 200tys woot

goofi
Oklejony
Oklejony
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 23:06
Renault: Megane III
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

linki ku przestrodze ;-)

Post autor: goofi »

Witam
Oglądałem osobiście i podaję 2 linki z ogłoszeniami.

http://otomoto.pl/renault-megane-C24855058.html

(inna klapa albo malowana, malowane progi i nadkola, przedni zderzak też)
(po łatany złom)

http://otomoto.pl/renault-megane-classi ... 12480.html

(ta za to była po przystanku po sam dach, z tyłem też coś było ale Pan nic nie wie oczywiście)

Pozdrawiam

mati590

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: mati590 »

To ode mnie też mała przestroga:

http://otomoto.pl/renault-kangoo-osobow ... 34288.html

Kangoo 1.5 dci 85 ps 07 rok, w teorii do pomalowania cztery elementy, w praktyce trzeba jeszcze psiknąc tylny prawy błotnik ale to najmniejszy problem, samochód ma na liczniku 106tkm, realnie musiał zrobić co najmniej 250tkm, miał tylko jeden przegląd w aso pół roku po zakupie na 20300 km, świeci się serwis, silnik głośno pracuje, fotel kierowcy jest przetarty, kierownica była przekładana, wszystkie szyby z innych roczników, dalej już nie mielismy ochoty go sprawdzać ;)

satyr2_0

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: satyr2_0 »

Uwaga na to "BEZWYPADKOWE" auto!!! palm

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic- ... 04616.html

Sprawdzony w serwisie Renault w Lesznie.
-uderzony w przód ( brak plastików, inne chłodnice, podejrzenie prostowania podłużnicy, poklejone uchwyty lamp, wymieniona belka, inne uchwyty chłodnic)
- uderzony w tył (gratis bak paliwa w kolorze)
- malowany praktycznie każdy element pojazdu (oprócz dachu) tylni prawy błotnik 700mikronów
- wyciek oleju
- wyciek ze sprężarki klimy
- do wymiany koło dwumasowe!!! Duże drgania silnika - poduszki silnika ok.
- pokrywa pod silnikiem wycinana z kawałka plastiku
- wymieniona konsola (deska rozdzielcza)

satyr2_0

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: satyr2_0 »

Jak już jestem w fazie poszukiwań to dodam jeszcze tego kwiatka:

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-i ... 13355.html

Samochód bez książek serwisowych, sprawdzony w salonie po VINie BRAK JAKIEJKOLWIEK HISTORII AUTA!!! Widnieje tylko jako wyprodukowany, nic poza tym, ani śladu przeglądów, napraw itp.
PZDR

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Snake »

To i ja dorzucę linka (gdyby stracił ważność to chodzil o megane cabrio I ph I, ciemna zielen, nr rej PSL 10RF, Słupca/Strzałkowo)
http://otomoto.pl/renault-megane-C27714574.html

Zapewnienia z ogłoszenia i telefoniczne:
- dach składany elektrycznie
- silnik w perefekcyjnym stanie
- dach 2 zawulkanizowane łatki, reszta w bdb stanie
- bezwypadkowe, 1 lakier
- 1 właściciel
- cała elektryka sprawna w 100%
- auto bez wkładu finansowego

Rzeczywistość:
- dach składany ręcznie
- silnik z prawej strony obsrany czarną mazią od góry do dołu, na biegu jałowym trzesię się kierownica i buda
- dach z dwoma dużymi dziurami, plexa do wymiany, liczne mniejsze pęknięcia
- miernik lakieru wskazał tylko w dwóch miejscach w miarę ok, najgorzej prawa strona, tylny błotnik i drzwi (conajmniej 3-4 warstwy lakieru więcej niż norma), maska ma problemu z zamykaniem
- conajmniej 2 właścicieli
- szyby ledwo chodzą, nawiewy tylko na 4 biegu działają, zdarzyło się że zaskoczyły na 3 ala
- tapicerka dla mnie na śmietnik

Plusy auta: brak rdzy, działają podgrzewane fotele, lakier w ładnym stanie
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Oji »

oj tam Snake - czego oczekiwales od Cabrio za 4 tysie - no sorry - igly? a spuszczac sie ze cos nie dziala to no comment, ( to dlaczego ktos sprzedaje auta drozej?) kazdy nie od dzis trabi ze jak nie dasz tyle to nie masz co jechac...... a sami jezdzicie i ogladacie te parchy i strucle i oczekujecie cudow. Wrzucanie tutaj takiego linka z autem za 4k to chyba dla jaj to robisz a nie ostrzegasz..... - za 4 k to mozesz dobre cinquecento kupic a nie megane cabrio

Sorry takie sa realia ze nie zaplacisz nie pojedziesz.
Nie mam PL liter - komputer US

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Snake »

Oji pisze:oj tam Snake - czego oczekiwales od Cabrio za 4 tysie - no sorry - igly? a spuszczac sie ze cos nie dziala to no comment, ( to dlaczego ktos sprzedaje auta drozej?) kazdy nie od dzis trabi ze jak nie dasz tyle to nie masz co jechac...... a sami jezdzicie i ogladacie te parchy i strucle i oczekujecie cudow. Wrzucanie tutaj takiego linka z autem za 4k to chyba dla jaj to robisz a nie ostrzegasz..... - za 4 k to mozesz dobre cinquecento kupic a nie megane cabrio

Sorry takie sa realia ze nie zaplacisz nie pojedziesz.
Kuźwa igły nie oczekiwałem ale chociaż prawdy z ogłoszenia chociaż w 50% to aż tyle wymagam? Nie po to się dzwoni o dopytuje o wszystkie szczegóły żeby potem na miejscu to wszystko było na odwrót...
Poza tym jakie ty masz rozeznanie w runku cabrio jak za 5.000-5.500 tys są cabsy mk I ph I sprawdzone przez klubowiczy i są ok, niestety na drugim końcu polski...

Link ku przestrodze żeby nikt inny nie wierzył w to co jest napisane w ogłoszeniu i o czym zapewnia sprzedawca - nie pasuje do tematu? Poproś admina o usunięcie pijaki
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Oji »

A czy na dzisiejszym rynku aut uzywanych gdzie 90% ogloszen wystawione sa przez handlarzy mozna wierzyc w jakiekolwiek ich slowo z aukcji- trzeba zalozyc ze 90% to sciema( sam wiem bo jezdzilem i ogladalem rozne strupy ) - skoro sa pewne furacze na 2 koncu polski to PKP i jazda.
Chodzi mi (no offence) - ze jak ktos sprzedaje auto za 4k to powinienes / jestes w pelni swiadomy ilosci pracy jaka trzeba wlozyc by auto bylo cokolwiek warte - skoro wymiana rozrzadu i oleju w takim aucie + komplet opon to 1/2 wartosci auta.
A za 4 tysie to ty zwyklej coupe w dobrym stanie nie kupisz. Nie ma okazji na tym swiecie a w szczegolnosci na rynku aut uzywanych. Zreszta sam wiesz za ile sprzedales swoja megane i co z nia bylo tak i nie tak.
Nie mam PL liter - komputer US

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Snake »

Oji pisze:A czy na dzisiejszym rynku aut uzywanych gdzie 90% ogloszen wystawione sa przez handlarzy mozna wierzyc w jakiekolwiek ich slowo z aukcji- trzeba zalozyc ze 90% to sciema( sam wiem bo jezdzilem i ogladalem rozne strupy ) - skoro sa pewne furacze na 2 koncu polski to PKP i jazda.
No widzisz ja niestety jestem szczery i jak sprzedaje pisze lub informuje o wszystkim. Niestety czasem przez to dłużej sprzedaje auto niż jakbym nakłamał. A gadałem niby z właścicielem prywatnym + jego kolegą co ma auto handel...Wyszło po raz kolejny poprostu że większość to kit ale chyba warto podzielić się tym z kolegami z forum niż zachować dla siebie aż kolejny frajer pojedzie je oglądać :D

p.s. Focus wyszedł mnie 6tyś jak inne stały po 8tyś czyli ponad 2 koła taniej...złom? Miał parę pierdół do zrobienia tak jak te po 8tyś ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Snake »

https://www.facebook.com/pages/Stanig%C ... 6327623622

Profil stan igła, czyli protest przeciwko oszustom sprzedającym samochody :D
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

goofi
Oklejony
Oklejony
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 23:06
Renault: Megane III
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: goofi »

No niestety tak jest nikt sprzedający nie pisze prawdy (prawie nikt).
Ja swoją meg kupiłem przypadkowo bo gość jej jeszcze nie wystawił.
Ale na szczęście miałem kumpla spawacza ze sobą i nie oceniony miernik lakieru ;-)
I udało się;-)
Ale niestety z powodu kłopotów finansowych będzie musiała zmienić właściciela ;-(

Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: kratylos »

Oji pisze:A czy na dzisiejszym rynku aut uzywanych gdzie 90% ogloszen wystawione sa przez handlarzy mozna wierzyc w jakiekolwiek ich slowo z aukcji- trzeba zalozyc ze 90% to sciema( sam wiem bo jezdzilem i ogladalem rozne strupy ) - skoro sa pewne furacze na 2 koncu polski to PKP i jazda.
Chodzi mi (no offence) - ze jak ktos sprzedaje auto za 4k to powinienes / jestes w pelni swiadomy ilosci pracy jaka trzeba wlozyc by auto bylo cokolwiek warte - skoro wymiana rozrzadu i oleju w takim aucie + komplet opon to 1/2 wartosci auta.
A za 4 tysie to ty zwyklej coupe w dobrym stanie nie kupisz. Nie ma okazji na tym swiecie a w szczegolnosci na rynku aut uzywanych. Zreszta sam wiesz za ile sprzedales swoja megane i co z nia bylo tak i nie tak.
okazje to zostaja w rodzinie lub u znajomych roll
jak cena jest ponizej sredniej dla danego modelu rocznika to na kilometr pachnie walkiem...
pozdr
Kratylos
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Bartex »

kratylos pisze:jak cena jest ponizej sredniej dla danego modelu rocznika
Nie zawsze ;)
Zależy kto sprzedaje, sam spotkałem się już nie raz, że ludzie z różnych powodów sprzedają samochód bo bardzo zaniżonej cenie i nie są to wcale złomy ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ