iparts></a>
<a href= francuskie

linki ku przestrodze ;-)

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Kali
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 143
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 21:27
Renault: Laguna II
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Radzyń Podlaski / Lublin

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Kali »

weźcie go zablokujcie.

Fotel pod dupa wytarty, no sorry miał trzymać dupę w powietrzu czy jak siedzieć ?

Miał ryski, znaczy używany i niepicowany aż tak mocno.

Felgi z rysami, o matko boska samochód składany z dwóch bo ma felgę przytartą..
LRA22269 roll

mateuszek_007
Bywalec
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 07:05
Renault: Chce Megane II CC
Silnik: 2.0 lub 1.6

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: mateuszek_007 »

Piszę co zauważyłem i czego nie widać na zdjęciach i w opisie - czy ktoś chce pojechać sam oceni!
A nie myślisz, że może był duży dzwon i specjalnie zostawił ryski, żeby "eksperci" mieli wrażenie, że w sumie nic nie było robione? Na co dzień pracuję w negocjacjach [oczywiście nie w autach] i takie rzeczy (zagrywki) często chcą nam zrobić - firma chowa duże rzeczy (błędy) i eksponuje małe (nawet specjalnie chwali nas, że się znamy w temacie i znaleźliśmy coś takiego to oni dadzą nam kilka % zniżki - "za bystrość") - to tzw. strategia zasłony dymnej :)
Zapomniałeś jeszcze dodać, że w tym aucie zauważyłem "dieslowanie" - to chyba najważniejsza informacja.

Ja oglądam RM II CC z 2004 i stan foteli w porównaniu z tym RM II CC z 2007 jest dużo lepszy.

Jeśli osoby, które chcą kupić RM CC uważają, że moje posty są niepotrzebne to sam je wykasuje, ale myślę, że mój komentarz może komuś zaoszczędzić czasu.
Sam piszesz krótkie, lakoniczne i nic nie wnoszące komentarze i nic konstruktywnego nie napisałeś w tym wątku (jak również w moim) - więc chyba nie powinieneś komentować i to w taki sposób
pupa ;)

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Snake »

Kali pisze:weźcie go zablokujcie.

Fotel pod dupa wytarty, no sorry miał trzymać dupę w powietrzu czy jak siedzieć ?

Miał ryski, znaczy używany i niepicowany aż tak mocno.

Felgi z rysami, o matko boska samochód składany z dwóch bo ma felgę przytartą..

Póki co pan Mateusz dostał ostrzeżenie za kolejne łamanie regulaminu...niestety z jego podejściem to 99% aut używanych powinno się wpisać w ten temat palm
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

marko11
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 28 czerwca 2013, 14:31
Renault: Clio
Silnik: 1.2

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: marko11 »

Znajomy poprosił mnie żebym powiedział mu na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu. Powiedziałem mu żeby m.in. sprawdził zgodność numeru VIN z dowodem rejestracyjnym - zakaz linkowania!!! / kudlaty Polecam sprawdzić ten poradnik

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Renault Kangoo woj. łódzkie - wrażenia z oglądania autek

Post autor: Luke16 »

Ostatnio szukam Kangoo do 10 tys zł w wersji benzynowej najlepiej 1.6 (nie wiem jak 1.2 16V jedzie ale może warto takim się też zainteresować?). Auto ma być zagazowane bo będzie u mnie robiło znaczne przebiegi czyli ok. 60-70 tys km rocznie. Obecnie śmigam Renault Megane I ph 2 1.6 16V praktycznie bezawaryjne auto ale jest jak dla mnie za niskie i za małe. Powiedziałem że dalej jak 100km od domu się nie ruszam czyli ograniczam się do woj. łódzkiego żeby nie jechać 600km i się wielce rozczarować. Ten weekend poświęciłem na jeżdżenie i postaram się opisać co niektóre ogłoszenia które już "obleciałem":
1.
http://otomoto.pl/oferta/renault-kangoo ... yjCub.html" target="_blank

Niestety stracony czas i paliwo. Cena ciekawa i na tym się zalety kończą.
Wnętrze:
Totalny chlew w środku i walający się brud i sierść, wyrwana klapka nawiewu od strony pasażera, brak półki bagażnika, fotele brudne jak diabli, ewidentnie ktoś o to auto nie dbał, jedyny plus to dobre wyposażenie.
Z zewnątrz:
Blacharsko bez rdzy ale nad drzwiami kierowcy i pasażera dziwna gruba rysa, urwany zderzak przedni, wgnieciona maska, pęknięty zderzak tylny, prawy przedni błotnik totalnie wgnieciony na dole jakby komuś kiedyś koło się urwało, opony ale formuła F1.
Silnik:
Sprzedający twierdzi że auto ma strzelony pasek rozrządu wiadomo nie idzie tego bez akumulatora sprawdzić (niestety jego też brak) ale mnie i mojego mechanika zaniepokoiła jedna sprawa, cały silnik był w takim białym nalocie jakby samochód został wyciągnięty z wody a przynajmniej "utopił" się przodem.
Podsumowanie:
Sprzedający handlarz zszedł z ceny na tyle że za 4 tys zł powiedział że załatwi całą papierologię i przywiezie mi go w cenie na miejsce 100km... Oczywiście zrezygnowaliśmy z zakupu bo nie wiadomo co siedzi w tym aucie dalej + za dużo na dzień dobry doprowadzenie do ładu i składu by nas kosztowało a nie wiadomo czy i tak by było dobrze.

2.
http://otomoto.pl/oferta/renault-kangoo ... p8i8P.html" target="_blank

Dzisiaj zrobiliśmy kurs obejrzeć tego Kangoo.
Wnętrze:
Wszystko na swoim miejscu, na desce ślad jakby po jakieś taśmie klejącej dość mocno "wciśniętej" w plastiki, fotele oprócz tylnego nie podarte, jakieś drobne wgniotki na prawych drzwiach między szybą a tapicerką, kierownica dość mocno zdarta podobnie jak i gałka lewarka zmiany biegów, w bagażniku brak półki i dość mocno zniszczona wykładzina bagażnika, jeden kluczyk do odpalania drugi bez immo dorobiony.
Z zewnątrz:
Bardzo pozytywnie, rdzy się nie znajdzie, praktycznie bez wgniotek i zarysowań, nie widać śladów po jakiś blacharzach i dzwonach, ładne opony + letniaki w komplecie, delikatnie zarysowany tylny zderzak i odpadający lakier z szyny drzwi suwanych.
Silnik:
Tutaj zaczynają się schody. Sprzedający twierdził że auto kupił z uszkodzonym silnikiem już w DE (niby Niemcy założyli odwrotnie UPG, mechanik się trochę z tego śmiał bo raczej nie jest to możliwe), w PL wstawił nowy używany silnik. Odpalił ładnie po czym na wyświetlaczu pokazały się dwie kreski oleju czyli już miałem znak zapytania czemu tak. Mechanik stwierdził że z tłumika poczuł przepalony olej...
Podsumowanie:
Odpuściliśmy tego Kangoo raz że z powodu tego silnika a dwa z powodu ceny którą ostatecznie uzgodniliśmy na 9500zł a dać tyle za auto 13nasto letnie to troszkę przeginka. Kupujący twierdził że jest osobą prywatną tylko ciekawił mnie temat stojącego obok Kangoo Forda Focusa na niemieckich blachach + jeszcze 2 inne auta. Zapytałem się też o rozrząd itp to troszeczkę zaczęło się stękanie. Dodatkowo przebieg 155 tys km raczej przy wyglądzie wnętrza nie realny. Temat odpuszczony.

3.
http://olx.pl/oferta/renault-kangoo-pri ... 5df86786e2" target="_blank

Potem byliśmy oglądać tego.
Wnętrze:
Praktycznie bez zastrzeżeń oprócz małych ale... troszkę przecierające się poszycie oparcia fotela kierowcy (nie było jeszcze dziury ale mało brakuje), kilka nie ładnych wkrętów w tunelu środkowym od strony pasażera - pewnie ślady po CB. Wypas totalny wszystko sprawne + ogromny szyberdach.
Z zewnątrz:
Co się rzuca zaraz w oko. Pęknięty kierunkowskaz w przedniej lampie, coś robione przy progach bo malowane od spodu na czarno, felgi ... na to mi totalnie brak słów co aż mnie zniechęciło do tego auta... Pomalowane sprayem chyba jeszcze z oponami... bleee... Resztę jak najbardziej pozytywne
Silnik:
Dynamiczny, nie myty bardzo ładnie pracował, denerwowało tylko brzęczenie w tłumiku ponieważ został katalizator wycięty...
Zawieszenie:
Żadnych stuków i puków.
Podsumowanie:
Auto ogólnie OK. Ale przez progi, kolor i cenę je skreślam. Dodatkowo wersja przejściowa. Ostatecznie sprzedający powiedział 8500zł moim zdaniem za dużo jak za ten rocznik. Zaletami były książka serwisowa, dwa lata w jego posiadaniu, dwa komplety opon, dwa kluczyki.

To tak mi weekend zleciał jak na razie bez zakupowo...

P.S. Jak odpycha się Kangoo 1.2 16V? Warto się zainteresować? Auto ciężarów wozić nie będzie...

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Renault Kangoo woj. łódzkie - wrażenia z oglądania autek

Post autor: Maciek R4 »

Powiedz jeszcze do czego Tobie Kangoo będzie potrzebne???

Miałem i jak do wożenia dzieciaków - szczerze współczuję dzieciakom...tylna ławka jest dramatem i koszmarem nawet na krótki wypad - żadnej regulacji, twarda, krótka, niskie oparcie i na dobrą sprawę z tyłu jest ciasno nawet dla 2 osób...klapa to też jak dla mnie porażka - ciężka, za nisko się otwiera, zajmuje masę miejsca przy otwieraniu - drzwi znacznie lepszą opcją są w K...

A do tego - Kangoo lubi zgubić progi, podłogę i nadkola - już wiesz dlaczego ostanie miało malowane progi...moje miało 10 czy 11 lat i progi + fragmenty podłogi gdzieś zaginęły...nie są całe cynkowane tylko progi i kawałek podłogi...


Czerwone - za tanie, na bank ma "coś" ukryte nie tylko pod maską...
Srebrne - nie podoba mi się dolna szczelina pod kierownicą - widać gąbki i no i prawy próg na łączeniu z przednim nadkolem...
Zielone - nic mi się w nim nie podoba, w szczególności kolor i cena...


A...i w Kangoo zanim zobaczysz rdzę na progach to ta rdza musi się przez grubą warstwę baranka przedrzeć - K I miało dość grubo malowane barankiem/masą progi i ich okolice na podwoziu...u mnie śladów rdzy nie było i nie pamiętam przy czym - ręka mi weszła praktycznie bez problemów...
za duży obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Renault Kangoo woj. łódzkie - wrażenia z oglądania autek

Post autor: Luke16 »

Autko będę uzytkowal do pracy. Jestem weterynarzem terenowym i średnio mój roczny przebieg to ok. 80 tyś km. Obecne Megane Kombi daje radę ale jest za niskie a tereny przeróżne. W 90% jeżdżę sam. Moim drugim typem to fiat doblo 1.6. Klapa w Kangoo mi się akurat podoba bo tworzy niezły daszek :P Powiem Ci szczerze miałem mase Renault i żadne nie gniło... Rodzice mają Scenica z 99 roku z 310tys km na blacie i ma dwa małe parchy na tylnej klapie tylko...

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Luke16 »

http://olx.pl/oferta/renault-megane-1-4 ... 3152f250ec" target="_blank

Dzisiaj oglądaliśmy tą Megane.... Znów załamka... Pierwsze co rzuciło się w oczy masakrycznie zniszczona kierownica i pedały, przebieg minimum x 2... Świecący się serwis i kontrolka poduszek. Blacharsko coś musiało z nią być jakieś dziwnie malowane drzwi + lewy próg ... Nawet moja żona się zorientowała że ktoś ją "szprejem" malował... Sprzedający mądrzejszy od wszystkich - ogólnie właściciel serwisu aut francuskich. Ostateczna cena 8500zł
Dobrze że blisko było...

http://olx.pl/oferta/renault-megane-meg ... 3152f250ec" target="_blank

Ta Megane za to bardzo pozytywna... Sprzedający szczery do bólu. Przebieg raczej oryginalny. Wnętrze ok. Też palił się serwis ale ewidentnie pokazywał błąd czujnika ciśnienia oleju a olej był pełny stan... Niestety musiałem ją zdyskwalifikować za brak klimy i jedną kartę :( Cena ostateczna 7500zł

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: mariusz1500 »

kierownica plastik to standard ze się tak wyciera , a poducha pewnie zerwany zwijacz w kierownicy też standard usterka
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Włodek
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: środa, 4 maja 2016, 06:39
Renault: Megane I
Silnik: 1.4 16V

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Włodek »

Jest tak wiele Lagun II za pieniądze typu 6-7 tys. zł. Wiadomo, że coś z nimi nie tak, jednak czy można o nich mówić, że to próba oszustwa, gdy są w tak niskiej cenie... Właśnie jestem na etapie poszukiwań Laguny dla siebie, stąd ta refleksja

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: Marek88 »

Ja również szukam samochodu dla siebie. Ile już podejrzanych ogłoszeń widziałem to moje... Zdarzyło się też kilka bezwartościowych spotkań... Porażka!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: kudlaty »

Z fb. Uwaga! Auto ma w ogłoszeniu 179000 a w maju 2020 miało 248000

VIN: VF1DT1K0643594167
https://m.olx.pl/oferta/renault-laguna- ... JGMxz.html
Obrazek
Obrazek

Wystukane na szybce smartfona :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: kudlaty »

Uwaga kolejna mina.
Megane 2RS, sprzedający dziwnie zapomniał napisać, że to angol. Ba jak mu się zwróci uwagę to kasuje komentarze pod ogłoszeniem. Z dodatkowych informacji od znajomego wiem, że tam prawdopodobnie kończy się też silnik (co jest w sumie zrozumiałe w takim aucie przy takim przebiegu).

VIN: VF1BM0M0632092990
https://www.olx.pl/d/oferta/sportowe-me ... K8GKp.html

Obrazek

Wystukane na szybce smartfona :)





Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: halski »

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... 5e6e79c10e
Byłem dzisiaj oglądać to Clio. Wizualnie jeśli chodzi i blacharkę nie ma do czego się przyczepić. Wnętrze też jest zadbane, z zawieszenia nic nie słychać, ale silnikiem na wolnych obrotach trzęsie, słychać już zawory, przy włączaniu klimatyzacji prawie zgasł. Z skrzyni biegów na wolnych obrotach słychać stukanie, sprzęgło też już się kończy. Oczywiście sprzedające twierdzi, że to normalne, że sprzęgło w Renault bierze wysoko i że w każdym aucie słychać skrzynię biegów.

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: linki ku przestrodze ;-)

Post autor: halski »

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... f42a4fc8c6
Sprzedający o tym aucie za wiele nie wie. Kierownica wytarta choć przebieg niewielki, słychać dźwięki z skrzyni biegów, słychać stukanie z lewego przedniego zawieszenia. Lewy tylni błotnik i drzwi uszkodzone, jakaś szkoda parkingowa, ale da się to naprawić bez lakierowania, są lekkie wgniotki.

ODPOWIEDZ