iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

darekpawel
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2021, 10:04
Renault: Citroen
Silnik: 2.0

Koleos 2017+

Post autor: darekpawel »

Szukam jakiegoś samochodu - mój typ to Kodiaq. Przez przypadek będąc w salonie Renault zainteresowałem się Koleosem.
Wygląda ładniej (kwestia gustu) niż Kodiaq.
Jak porównałem to Kodiaq taki trochę kanciaty, niemiecki. Jakby od linijki i kątomierze projektowany… Natomiast Koleos ma takie łagodne kształty… W ogóle modele Renault (Arkana, Talisman, Clio,…) wydają mi się bardzo ładne (ale jak pisałem to kwestia gustu).
Pytanie konkretne - bo nie widzę za bardzo tematów na ten temat - ktoś ma Koleosa? Wersja dci, 4x4.
Jak się sprawuje?

Jak się przyjrzałem, to wyposażenie nawet w topowej wersji ma pewne braki, ale cena jest kusząca.
Np. za w pełni wyposażony, w oferowane pakiety - trzeba dać ok. 185tys. To Kodiaq z tym samym wyposażeniem wynosi ok. 215…220tys.

B. proszę o opinie nt. nowego Koleosa.

Gustaw
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2021, 12:33
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Gustaw »

Cześć mam pytanie dla znających Koleosa. Pytanie dotyczy Koleosa I lift 2014 roku A dokładnie drzwi czy są takie same jak przed liftem bo niestety muszę wymienić po kolizji. Wiem że mogą się listwa różnic dolna ale wymiary ??? Czy będą pasować???
Proszę o pomoc bo po liftowych praktycznie brak A nowe to ponad 2 tyś

darekpawel
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2021, 10:04
Renault: Citroen
Silnik: 2.0

Re: [Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: darekpawel »

Hm… Nikt nie ma Koleosa??? Parę ich po kraju jeździ…

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: KOLEOS007 »

Samochodzik spoko, jeżdżę trzeci rok. Jak już pisali tutaj ma parę bolączek ale jest wygodny i jakiś taki milusi. U mnie to 9 renault i nie narzekam.
- lusterka
- klapa tylna
- a ostatnio jeździłem tak delikatnie że DpF zapchałem, no ale spalanie 5,5 to trochę mało ;)

darekpawel
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2021, 10:04
Renault: Citroen
Silnik: 2.0

Re: [Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: darekpawel »

Ja po 11-u miesiącach jeżdżenia - mogę powiedzieć, że samochód spełnił moje oczekiwania. Wersja wyposażenia - ta najwyższa...
Tzn. jako, że nie jest to marka premium - to ma swoje pewne wady...
Aktualnie zrobione ok. 22 tys. km. Właśnie po serwisie/przeglądzie w ASO.
Zgłoszone uwagi -
- trochę olej bierze, ale podobno do 0.7l/1000km to norma; mówiąc wprost na te 20tys. km. musiałem dolać ok. 4 litrów;
w serwisie powiedzieli, że to normalne i dalej będzie tylko lepiej; zużycie będzie spadać... Może to wada tego nowego oleju Castrol 5W30 RN17 ? Więcej można poczytać na 'oil-club'...
Także ważna uwaga - trzeba sprawdzać poziom oleju.
- zgłosiłem problem z aktywnym tempomatem - tzn. po ok. 15min mi się wyłącza; myślałem, że jakaś kamera albo radar się zabrudził, ale w serwisie zlecili wymianę modułu radaru - aktualnie czekam na wezwanie do wymiany, bo zamówiony...
Za parę dni jadę w trasę ok. 3tys. km - także sprawdzę to zużycie oleju...
- na leśnej/nie utwardzonej drodzę skrzypią plastkiki, nie jest to jakieś uciążliwe, ale zauważalne... Dla pocieszenia - jechałem jakimś nowym BMW X-coś tam i też skrzypiało...
- masaż fotela - ustawiany z ekranu, to jakieś nieporozumienie; stare rozwiązanie - typu przycisk przy fotelu wg mnie lepsze jest...
- ładowarka indukcyjna telefonu - trochę lepiej mogli to rozwiązać, tzn. działa, ale miejsce nienajlepsze; pełno rzeczy zawsze tam mam i aby ładować telefon - trzeba wszystko uprzątnąć...

Z wyposażenia, którego bym nie brał - to ten szklany, rozsuwany dach - może raz tylko otworzyłem. Dla mnie to zbędny/kosztowny bajer.
Na pewno warty jest polecenia pakiet 'zima' - bardzo dobrze się sprawdził, tzn. ogrzewana przednia szyba (wtopione druciki), podgrzewane siedzenia - przód i tył. Chociaż mogły by mieć 3 poziomy grzania, a są tylko dwa; kierownica;...

Do sposobu działania skrzyni - nie mama zastrzeżeń... Wiadomo słychać lekkie wycie, ale można się przyzwyczaić...
R-Link działa b. dobrze. Integruje się z I-Phonem... Niestety tylko po kablu... Tzn. chodzi mi np. o mapy google i mirroring z I-Phona; mogło by być jakoś bezprzewodowo...

A; i średnie zużycie paliwa - ok. 8.8l/100km. Tyle mi teraz pokazuje... Ale jeżdżone głównie po okolicy no i nogę mam ciężką...

Może komuś te informację się przydadzą... :driver:

ODPOWIEDZ