iparts></a>
<a href= francuskie

Renault clio sport 2 ph1/ph2

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
badass66611
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 października 2020, 09:40

Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: badass66611 »

Cześć, przymierzam sie do zakupu clio 2 sport 2.0 172/182. Jakby mi ktoś mogl wytłumaczyć na co zwrócić uwage przy "ogledzinach" to bylbym wdzieczny. I co w tych samochodach często odmawia posłuszeństwa. Cena jaka mnie interesuje to 10/11k

-Jezeli ktos ma na sprzedaż to bylbym zainteresowany. (Okolice podlaskiego) Obrazek

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: Piotr010 »

Witaj, sprawdź proszę podszybie zapycha się często liśćmi co powoduje wlanie się wody do środka. Sprawdź wszytskie gumy na półosiach lubia pękać, a niestety, zależy to jaki rocznik trzeba cale półosie wymieniać. Sprawdź klapę bagażnika lubi rdzewieć i tyle nadkola. Od spodu sprawdź podłogę, i wybiwrak skrzyni biegów czy nie jest pęknięta guma i nie wyciekł smar.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka



badass66611
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 października 2020, 09:40

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: badass66611 »

Piotr010 pisze:Witaj, sprawdź proszę podszybie zapycha się często liśćmi co powoduje wlanie się wody do środka. Sprawdź wszytskie gumy na półosiach lubia pękać, a niestety, zależy to jaki rocznik trzeba cale półosie wymieniać. Sprawdź klapę bagażnika lubi rdzewieć i tyle nadkola. Od spodu sprawdź podłogę, i wybiwrak skrzyni biegów czy nie jest pęknięta guma i nie wyciekł smar.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Dziękuję :) bede mial to na uwadze.

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: Piotr010 »

badass66611 pisze:
Piotr010 pisze:Witaj, sprawdź proszę podszybie zapycha się często liśćmi co powoduje wlanie się wody do środka. Sprawdź wszytskie gumy na półosiach lubia pękać, a niestety, zależy to jaki rocznik trzeba cale półosie wymieniać. Sprawdź klapę bagażnika lubi rdzewieć i tyle nadkola. Od spodu sprawdź podłogę, i wybiwrak skrzyni biegów czy nie jest pęknięta guma i nie wyciekł smar.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Dziękuję :) bede mial to na uwadze.
Zapomniałem dodać sprawdź maskę z przodu czy nie ma parchli też lubi jak brać rdza.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: kudlaty »

Najważniejsze w tych auta to czy silnik nie dymi i nie jest pozalewany/zapocony za bardzo olejem. Druga sprawa to praca skrzyni biegów. Ona fabrycznie jest nieprecyzyjna a do tego dochodzi to, że w tych auta często się sypie (przy upalaniu). Rozrząd kiedy robiony z KZFR. Do tego jeżeli będzie jakakolwiek rdza na tylnych nadkolach tzn, że ktoś tam łapy wsadzał i było bum (mniejsze lub większe). W ogóle jakakolwiek rdza w tym aucie jest spowodowana naprawami lakierniczymi, te auta mają zdrową blachę i dobry ocynk, więc jak jest fabryka to nie ma prawa rdzewieć. Czy koła z tyłu nie mają negatywów. Czy jedzie prosto.

To są już dosyć stare auta i trzeba się liczyć, że nikt tym delikatnie nie jeździł. Więc zawsze coś się znajdzie. Najważniejsze aby nie miało grubego dzwona kiedyś (żeby prosto jechał). Resztę sobie ogarniesz, w szczególności, że jak patrze na ceny to w tym budżecie raczej "igła" nie będzie ;)

Powodzenia :)

badass66611
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 października 2020, 09:40

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: badass66611 »

kudlaty pisze:Najważniejsze w tych auta to czy silnik nie dymi i nie jest pozalewany/zapocony za bardzo olejem. Druga sprawa to praca skrzyni biegów. Ona fabrycznie jest nieprecyzyjna a do tego dochodzi to, że w tych auta często się sypie (przy upalaniu). Rozrząd kiedy robiony z KZFR. Do tego jeżeli będzie jakakolwiek rdza na tylnych nadkolach tzn, że ktoś tam łapy wsadzał i było bum (mniejsze lub większe). W ogóle jakakolwiek rdza w tym aucie jest spowodowana naprawami lakierniczymi, te auta mają zdrową blachę i dobry ocynk, więc jak jest fabryka to nie ma prawa rdzewieć. Czy koła z tyłu nie mają negatywów. Czy jedzie prosto.

To są już dosyć stare auta i trzeba się liczyć, że nikt tym delikatnie nie jeździł. Więc zawsze coś się znajdzie. Najważniejsze aby nie miało grubego dzwona kiedyś (żeby prosto jechał). Resztę sobie ogarniesz, w szczególności, że jak patrze na ceny to w tym budżecie raczej "igła" nie będzie ;)

Powodzenia :)
Dziekuje za zainteresowanie, wezme to wszystko pod uwage. To wszystko tyczy sie tez ph1? (2000)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: kudlaty »

Tak

badass66611
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 6 października 2020, 09:40

Re: Renault clio sport 2 ph1/ph2

Post autor: badass66611 »

kudlaty pisze:Tak
Ok, dzięki.

ODPOWIEDZ