iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2013-2019] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

Dokładnie jak pisze Zyga. Generalnie Captur to takie podniesione Clio, więc szału z miejscem nie ma a opory toczenia ma większe więc i silnik by się przydał żwawszy. Ale jeżeli potrzebujesz auta do turlania się po mieści z pkt A do pkt B to Ci wystarczy.

Co do samej jakości, no to tutaj musisz się zdać na to, że poprzedni właściciel nie zajeździł tego auta (ale to w każdej marce tak jest).

przyszły_posiadacz78
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2018, 08:44
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: przyszły_posiadacz78 »

no właśnie auto ma spełniać rolę drugiego w domu. dziennie trasa 30-50km w większości użytkowany przez żone, wyjazdy raczej do 100km. mam tylko wątpliwości czy tak mały silnik z przebiegiem 60 tys, w 2,5 roku jeszcze mi posłuży... dla mnie to sporo kasy wiec nie chciałbym żałować.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: kudlaty »

Zabieraj auto do ASO na sprawdzenie. Wtedy wszystko wyjdzie. A tak poza tym wydaje mi się, że ja dla żony do miasta to wystarczy

przyszły_posiadacz78
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2018, 08:44
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: przyszły_posiadacz78 »

jeśli salon Opla (sprzedający) pokazuje wszystkie ekspertyzy odnośnie przebiegu, przeglądów, grubość lakieru itp. to jeszcze powinienem podjechać do Renaulta?

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: spoogie »

Jeżdżę capturem z dwoma fotelikami dziecięcymi (RWF), pakuje do kofra wóżek na dwójke dzieci, na dodatek udaje mi się jechać nim nawet na wakacje do Austrii czy Niemiec. Aha i o zgrozo mam silnik 0.9, który ma przejechane aktualnie 33tysięcy a ciągle nie chce się rozlecieć. Wystarczy nie brać pół domu do auta i wszystko tam wejdzie bez problemu. A jak nie wejdzie to montujesz boxa na dach i przesuwasz do przodu kanape. Palić pali około 6.5 L na autostradzie (przy 120-130) i 5 litrów na krajówkach (do 90km/h), zawalidroga tez nie jestem. Jasne demon prędkości przy załadowaniu to nie jest ale mogę z całą pewnością powiedzieć że jeździ się lepiej niż wolnossącym 1.4 (100km) od fiata czy hyundaya/kii. Dodatkowo jazda z dzieciakami totalnie wycisza mi zapędy kierowcy rajdowego. Jasne fajnie jest mieć dużego i szerszego scenica z kupą schowków, ale aktualnie po prostu nam captur na razie wystarcza. Także co klient to opinia ;)
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Captur] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: ZygaM »

spoogie pisze: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 08:53
...Także co klient to opinia ;)
Dokładnie, najlepiej samemu spróbować. Ja to zrobiłem i po prostu stwierdziłem, że dla mojej rodziny za mały. Ale właśnie najlepiej samemu to sprawdzić osobiście.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

PIOTRGAN
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 21:07
Renault: Captur 2018 się robi
Silnik: 0.9 tce
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: PIOTRGAN »

No to i moja opinia.
Juz 2 tysiące zrobione. 0.9 do miasta ok ale wycieczka w górskie rejony to chwilami masakra.
Klima mało wydajna. Ręczna ale to może przez warunki.
Cicho w środku i dość wygodnie.
Zauważalne Wady lakieru. Kropki itp. Bardzo słaby lakier metalik. Nawet paznokieć daje ślad.
Ogólnie fajny do miasta dla rodziny.
Captur sie już zrobił brawa

0.9 Limited Ocean.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: mopsik »

Kropki to standard,nawet nowe ma takie wady.Czy lakier miękki ? Zależy od koloru.Wcześniej miałem czarne CLIO i masakra.Zwykła kupa ptaka i dziura do podkładu.Teraz mam Captura jasno brąz taki Capuccino i jak narazie OK.Na liczniku ok 12tyś i jak narazie odpukać OK.Silnik 09 ,taki też miałem w CLIO.Szkoda że nie 1.2 ale musiałem kupić szybko do pracy w leasingu ibrałem to co weszło na cło a kupiłem jeden z pierwszych w Polsce poliftowy.Jakość wyższa od CLIO,wyższy i więcej miejsca w środku.W CLIO na miejscu pasażera dotykałem głową podsufitki a mam zaledwie 182cm.Tutaj jest zapas.Bagażnik OK,zawsze można przesunąć całą tylną kanapę.Dodatkowe uszczelki w drzwiach,ciszej.Brak trochę mocy na trasie szybkiego ruchu,jazda max 130 ,brakuje 6 biegu.Jakość całego auta na plus w porównaniu do CLIO - duży plus.

Wojo
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 15 marca 2019, 16:11
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Sprawdzenie Captura sprowadzonego z Francji

Post autor: Wojo »

Dzien dobry, na początek chciałbym sie ładnie przywitać
Kupiłem żonie okazyjnie Captura 1.2 Tce edc i chciałbym sprawdzic jego historie we Francji, wiem ze troche nie w czasie bo moglem najpierw sprawdzic a potem kupowac, ok ale kupilem za dobra cene wiec teraz to juz proforma na przyszlosc aby gdy bede sprzedawal miec wiedze co sie z nim dzialo wczesniej.
Stad tez moje pytanie, gdzie mozna sprawdzic po numerze vin takowy samochód.
Z góry dziękuje za info.

marek_scenic
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 24 października 2017, 16:50
Renault: Scenic 2 i Megane 2
Silnik: 2.0 16V i 1.6

Re: Sprawdzenie Captura sprowadzonego z Francji

Post autor: marek_scenic »

Ja przy zakupie sprawdzałem przez www.autodna.pl

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka


Babciasubaru
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 12:48

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Babciasubaru »

Cześć,

Zamierzam niedługo obejrzeć Captura - na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak ocenić działanie najważniejszych podzespołów tj. skrzyni biegów, silnika.
Czy znacie typowe usterki lub objawy sugerujące poważne wady samochodu.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam

sodoom
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 grudnia 2019, 07:22
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: sodoom »

Proszę o podpowiedź czy warto kupić?
Auto z Włoch.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... CJ8VN.html

PanArek
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 1 lutego 2020, 13:02

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: PanArek »

Cześć,
Szukam aktualnie samochodu dla żony, w oczy wpadł jej Captur. 0.9l skreśliła od razu bo na jej zapędy za mały silnik, 1.2 w jej oczach już wyglada lepiej. Rozglądamy się za rocznikami 2014-2016.

Pytanie 1. Czy warto bać się automatu ? Co ile cykl wymiany oleju ? Ja jestem fanem, żona nie bardzo ale gotowa się przekonać.
Pytanie 2. Jak ze spalaniem ? Większość z Was opisuje 0.9 lub 1.2 w manualu, jak wyglada kwestia automatu ?
Pytanie 3. Ktoś zauważył jakieś bolączki modelu ? Samochód już dobrych 7 lat na rynku a za dużo o typowych usterkach nie mogę nic znaleźć.
Pytanie 4. Jak z korozją ? Łapie ?
Pytanie 5. Jak z parkowaniem? Czy samochód jest „łatwo manewrowalny” ?

Zakupy planuje w okolicach lipca, wiec jest jeszcze czas żeby spokojnie się zastanowić ?
Może ktoś ma jakiś pomysł na innego, względnie świeżego małego suva (to jeden z warunków żony...) który będzie zachowywał jakąś dynamikę ?

Nasz poprzedni modus 1.5 dCi od 12 lat sprawuje się świetnie i bezawaryjnie ale już przyszedł czas na coś nowszego.

Dzięki :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: pongo »

Kupiłem żonie captura 1.5 dci. Świadomie wziąłem diesla choć nie lubię diesli wiedząc że benzynowe 1.2 bierze olej i do tego jest w nim ryzyko przeskoczenia rozrządu, a 0.9 wydawało mi się za słabe. Auto ogólnie jak to Renault dobra antykorozja, przyjemnie się nim jeździ, ale elekyronika bywa niestabilna.

michalpiotrowicz
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 1 maja 2020, 11:08

Re: [Captur 2013-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: michalpiotrowicz »

Witam. Mam pytanie do użytkowników Renault Captur z przedliftingu z silnikiem diesela 90 km i automatyczną 6 biegową skrzynią. Mam okazję kupić taki egzemplarz na terenie Dani. Odstrasza mnie przebieg, bo jest to 280000 km. Pytanie brzmi, czy w ogóle brać pod uwagę auto z takim przebegiem?

ODPOWIEDZ