iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2013-2019] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

sipap248
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 22:20

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: sipap248 »

Ale to 1.2 w automacie czy skrzynia manualna?

AnnaP
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 09:55
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: AnnaP »

Witam szacowne grono.
W piątek jadę odebrać dokumenty do rejestracji mojego capturka - XMOD 1,2 automat. Jest to moje pierwsze auto z salonu i dlatego mam pytanie, na co szczególnie zwrócić uwagę przy odbiorze. Przejrzałam wiele informacji w necie, zabieram ze sobą znajomego zajmującego się handlem samochodami, aby wyłapał wszelkie niedociągnięcia mojego egzemplarza. Ale co jeszcze? Co powinno być na wyposażeniu auta: apteczka, trójkąt, hak do holowania auta? Gdzie zajrzeć, aby nie mieć później pretensji do siebie za gapiostwo. Wybrałam dywaniki gumowe, czy welurowe też powinnam otrzymać?
Pozdrawiam wiosennie

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

sipap248 - Moje jest ze skrzynią manualną.
AnnaP - jeśli dostałaś gumowe, to welurowych już chyba nie otrzymasz. Apteczka nie jest obowiązkowa, ale za to gaśnica owszem.

AnnaP
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 09:55
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: AnnaP »

Witam,
co powinno być na wyposażeniu każdego użytkowanego samochodu to wiem - jeżdżę od 1989 r. palm . Pytanie dotyczyło, co sprzedaje salon w komplecie z autem.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Wszystko to, co jest obowiązkowe. Dodatkowo mi dołożyli właśnie apteczkę, której nie potrzebowałem.

AnnaP
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 09:55
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: AnnaP »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. W moim egzemplarzu jest torba z apteczką, gaśnicą i trójkątem. Bardzo to estetycznie zapakowane. Dywaniki tylko gumowe. Koło zapasowe dojazdowe z oprzyrządowaniem do wymiany i hak do holowania. Autko oglądałam wraz ze znajomym "fachowcem", który pomierzył grubość lakieru - wszędzie równo, ale cieniutko, popatrzył na spasowanie elementów i potwierdził świetny wybór modelu. Pedał hamulca rusza się na boki, obiecali że przed odbiorem będzie ok.
Ogólnie autko śliczne - odbiór w środę :)

sipap248
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 22:20

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: sipap248 »

A powiedzcie, jak wyglada sprawa z kompatybilnością nawigacji samochodowej ze stacją multimedialną Captura?
Chodzi mi o to, czy mając w telefonie np. Auto Mapę, będe mógł z niej korzystac podczas jazdy wyświetlając ją na ekranie stacji?

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: spoogie »

Niestety żadna z navi w capturze nie umożliwia aktualnie screen morroringu. Dopiero poliftowe będzie miało android auto (apple car).
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

sipap248
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 22:20

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: sipap248 »

Czyli nie mogę podłączając się przez BT czy nawet kablowo(bez użycia mirror link), uruchomic google maps lub Auto mapa na stacji ?

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

Witam kolegę Eliota (forum mojavenga padło niestety) i pozostałych użytkowników. Sprzedałem tydzień temu swoją Vengę 1.4 i zastanawiam się nad zakupem Captura. Jeździłem autem testowym z silnikiem 0,9 z manualna skrzynią i wydaje mi się trochę słaby. W Vendze było więcej miejsca ale w Capturze jest to co mi się w Kia podobało, czyli podwójna podłoga bagażnika i przesuwana tylna kanapa. chciałbym kupić wersję Xmod z silnikiem Tce 120, żonie się bardzo spodobała. Niestety trochę kosztuje. Eliot prosiłbym o wiadomość na PW z informacją (jeżeli będziesz tak uprzejmy) jaki rocznik kupiłeś, jaki silnik, z jakimi opcjami i oczywiście za ile. Zastanawiam się nad trzema samochodami: Reanault Captur Tce 120, Peugeot 2008 PureTech 110 i Venga 1.6. Zbieram informację o Capturze, przyjmę z chęcią każdą opinie i poradę.
Pozdrawiam.

sipap248
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 22:20

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: sipap248 »

A nie bierzesz pod uwagę Vitary lub nowego S-cross-a z silnikiem 1.4 boosterjet?
Jeździłem i jest super. Jakbym miał kasę to bym się nie zastanawiał. Zresztą S-cross z silnikiem 1.0 też fajnie jechał . Dużo lepiej niz te 1.0 ecoboost fordowskie.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

Brałem ale po oglądnięciu już nie biorę, nie podobają nam się wewnątrz te samochody. Odpadł także Fiat 500X i Ford B-max.

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: spoogie »

sipap248 pisze:Czyli nie mogę podłączając się przez BT czy nawet kablowo(bez użycia mirror link), uruchomic google maps lub Auto mapa na stacji ?
Na ten moment "niedasię".
Można korzystać tylko z wbudowanej navi. Ta funkcja będzie dostępna w przy FL dla captura. Nie wiem jak dla rlink ale dla media nav (evo) istnieją "alternatywne" firmware umożliwiające wgranie nowszych map "dostępnych" na necie w formacie *.fbl".
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Ja brałem pod uwagę: Peugeot 2008, Nissan Note, Honda Jazz i Captura. Wygrał Renault. Na priw napiszę wieczorem, bo teraz piszę z telefonu. Silnika 0.9 w ogóle nie brałem pod uwagę, bo właśnie z Vendze zobaczyłem, że 90 KM to za mało. Zresztą ten silnik 1.6 w Vendze też był słaby. Silnikiem Renault wygrywa z Kią. W innych rzeczach przegrywa. Acha, ja mam wersję Intens, czyli drugą od góry.

sipap248
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 22:20

Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: sipap248 »

beniuasia pisze:Brałem ale po oglądnięciu już nie biorę, nie podobają nam się wewnątrz te samochody. Odpadł także Fiat 500X i Ford B-max.
No rozumiem,rzecz gustu. Ja co prawda biorę przede wszystkim pod uwagę silnik i wygląd zewnętrzny. A pod wzgledem silnikowym ten 1.4 boosterjet od Suzuki jest znacznie lepszy niż 1.2 od Captura.
Wygląd to oczywiście rzecz gustu. Mnie się osobiście Captur bardzo podoba pod tym wzgledem,ale i S-Cross jest niczego sobie.
A co do wygladu wewnątrz ,to jest sporo dodatków,które np. rozjasniają kabinę,dodają jej funkcjonalności (np. podłokietnik).
Sporo rzeczy jest zresztą porównywalnych,jesli weźmiemy pod uwagę podobne klasy wyposażenia.

ODPOWIEDZ