iparts></a>
<a href= francuskie

Elektryk - Warszawa

Poszukujesz dobrego fachowca?

Moderator: Grupa Moderatorów

Regulamin forum
WAŻNE! Dodaj w tytule tematu miasto w którym szukasz warsztatu!

np. [Lublin]- naprawa karty
ODPOWIEDZ
Pszczół

Elektryk - Warszawa

Post autor: Pszczół »

Poszukuje niedrogiego elektryka samochodowego ktory by sprawdzil alternator - czy dziala w ogole i czy daje odpowiednie napiecie w instalacje elektryczna. Czy ktos moze takiego polecic?

Okolice Warszawy, preferowany Radzymin / Marki.

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektryk - Warszawa

Post autor: campino »

Pszczół , po pierwsze jest w miarę tani i dobry elektryk na tyłach OBI na Radzymińskiej , zarówno ojciec jak i szwagier już korzystali z jego usług. Po drugie
Pszczół pisze: czy dziala w ogole i czy daje odpowiednie napiecie w instalacje elektryczna
sam to możesz sprawdzić w 5 minut miernikiem za 20pln z biedronki :) Po co komuś pchać kasę w kieszeń, przecież to żadna filozofia . Każdy elektryk ma zwykły miernik taki jak prawie każdy z nas , żadne wodotryski. Sprawdza nim wartość ładowania alternatora na obciążeniu i bez, jak poprosisz to jeszcze sprawdzi czy aku ci trzyma i czy nie masz poboru prądu na postoju. Ale jak wyżej pisałem: 5-10 minut roboty i po krzyku ! Niedawno sprawdzałem u siebie - tak profilaktycznie :P Tyle że teraz miernik mi szlag trafił, więc ojciec pożyczał z roboty.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Pszczół

Re: Elektryk - Warszawa

Post autor: Pszczół »

Pytanie jak sie dobrac do alternatora w twingo, miernik woze ze soba w aucie roll

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: Elektryk - Warszawa

Post autor: BeXa »

a po co tam się chcesz Pszczole dobierać? Zmierz napięcie na aku przy włączonym silniku i będziesz wiedział czy alternator się kręci jak trzeba ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektryk - Warszawa

Post autor: campino »

Dokładnie jak BeXa napisał. Mierz przy klemach na aku - i wszystko jasne .
Minimalne napięcie (wskazujące na stan głębokiego rozładowania) - 10,8 V
Prawidłowe napięcie ładowania - minimalne: 13,9 V - maksymalne 14,5 V
Napięcie przeładowania - występujące w trakcie wydzielania wodoru > 14,7 V
Ładowanie mierzy się zarówno na wolnych obrotach jak i na podwyższonych ( około 2000rpm.) oraz bez obciążenia ( wszystkie odbiorniki prądu powyłączane ) jak i z obciążeniem ( włączone światła drogowe+ogrzewanie tylnej szyby+dmuchawa na maxa lub klima ogólnie to co żre najwięcej prądu ). W tych wszystki przypadkach ładowanie powinno wynosić jak pisałem 13,9 do 14,5 V +- 0,1V
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

ODPOWIEDZ