iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 2 2003r] Odbior auta z warsztatu?

Poszukujesz dobrego fachowca?

Moderator: Grupa Moderatorów

Regulamin forum
WAŻNE! Dodaj w tytule tematu miasto w którym szukasz warsztatu!

np. [Lublin]- naprawa karty
Espers

Post autor: Espers »

Pompa zawsze jest na wierzchu i dostępna od dołu z kanału, więc naprawdę nie ma tragedii. 65 kkm na pompę to pikuś.

MiszaMichel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:47
Lokalizacja: CK/Krk

Post autor: MiszaMichel »

Witam,
Z kosztorysu wyszło:
Pasek 90zl,
Napinacz 310zl, coś drogi, muszę sprawdzić ceny jak te napinacze kosztują
Robocizna 200zl
Koszt jest też spory, bo klimatyzacja jeszcze w aucie jest ale nie wiem czy to podnosi koszt wymiany.
Pierwsza wizyta w warsztacie, mimo przeglądania for, opini i selekcji warsztatów mogłem się dać troche oskubać, ale człowiek doświadczenie zdobywa w tych sprawach, grunt żeby kolejne 60tys zrobił. Dowiedziałem się też, że w razie jakby się coś działo to reklamacja trafia do producenta podzespołów, tylko właśnie czy ta gwaracja jest tylko i wyłącznie na 1 rok lub 60tys.? Czy w przypadku zerwania po 1,5 roku też można jakieś rozszenia mieć?
Jeśli chodzi o sprawę mieszka, to jest to mieszek przy półosi z przodu(tak mi się wydaje, nie jestem mechanikiem, tyle co udało mi się dowiedzieć). Jutro mam zamiar zostawić auto nawet na tydzień u mechanika poza Krakowem(nie tego co robił rozrząd), który mieszka obok mojej dziewczyny. Z braku jego czasu ciężko się z nim umówić ale ten mieszek trzeba zrobić, bo też o tym myślę i podczas jazdy omijam wszelkie zanieczyszenia na drodze jak się da ;) (dobra praktyka).
Pozdrawiam,
MM

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Rolki przy 1,2 16V faktycznie są drogie . Najtańsza RUVILLE w intercarsie kosztuje 308zł .
SKF dla przykładu 633zł.
Pasek Contitech 93zł
Kompletny rozrząd z pompą wody RUVILLE 502zł
Wszystko zależy jakich firm elementy Ci założył .
Należy też pamiętać że warsztaty mają w sklepach wypracowane rabaty na części ;).
Obrazek

MiszaMichel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:47
Lokalizacja: CK/Krk

Post autor: MiszaMichel »

Napinacz kupiony w InterCarsie firmy EVR. Pasek nie wiem jakiej firmy, ale myślę, że nie będzie źle.
Pozdrawiam,
MM

micmur
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 23 marca 2010, 08:51
Renault: Scenic
Silnik: 1.9 dCI
Kontakt:

Post autor: micmur »

Misza mam wrażenie, że to Twój pierwszy samochód - zachowujesz się jak młoda matka nad pierwszym dzieckiem :), ale może to normalne.

wiem, że temat trochę stary ale dorzucę swoje dwa grosze:
1. dowód rejestracyjny - kiedyś serwisy brały dowód m.in. jako zabezpieczenie zapłaty. Może też być potrzebny do jazdy próbnej. Niemniej jednak jest to praktyka już rzadko stosowana. Mój mechanik nigdy nie chciał dowodu a prawie zawsze robi jazdę próbną. Jeśli to jest tylko jazda próbna to na te 2km dowód mechanikowi nie jest potrzebny.
2. 600pln za rozrząd - to jest cena normalna a nawet niska (legalna roboczogodzina w dobrym warsztacie to ok 100pln, w ASO Radom chyba 172pln).
3. pompa wody - ja bym wymienił bo nawet jeśli jest sprawna to z czasem spada jej wydajność
4. spisywanie protokołu ze stanem i przebiegiem - z czymś takim to nawet w ASO się nie spotkałem.
5. Zdjęcia i podpisywanie części - tu to mi pachnie wizytą u psychologa :) bez urazy. Jeśli podejrzewasz, że mechanik powymienia Ci części na gorsze to do niego nie jedź. Spytaj sąsiada gdzie naprawia samochów i czy ma zaufanie do warsztatu - jeśli ma to tam pojedź.
6. Gwarancja - podstawą gwarancji jest faktura/paragon. Jeśli takiego nie masz to zapomnij. Faktura powinna obejmować części jak i usługę. Jeśli masz fakturę to masz gwarancjęna 1 rok bez limitu kilometrów. Oczywiście faktura powoduje zwykle, że usługa jest trochę droższa (podatki itd) ale jeśli chce się mieć spokój...

Na koniec historia mojego dalekiego znajomego. Pewnego razu oddał swojego focusa do warsztatu z powodu wysokiej temperatury silnika. Z powodu nawału prac samochód miał być naprawiany następnego dnia. Znajomy wieczorem wyprowadzał psa aż nagle usłyszał pisk gum. Odruchowo obejrzał się, żeby zobaczyć co to za wariat i szczęka mu opadła jak zobaczył swojego focusa...

pozdrawiam

MiszaMichel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:47
Lokalizacja: CK/Krk

Post autor: MiszaMichel »

Witam,
No wrażenie masz słuszne, to pierwsze autko ;) Wychodzę z założenia przezorny ubezpieczony w dzisiejszych czasach(odnośnie tych części pod maską, przy okazji odkryłem pare rzeczy), szczególnie że auto kupione za własne, a nie cudze. Niestety nie mam zaprzyjaźnionego sąsiada, tylko blok w którym mieszkam dopiero parę miesięcy i tak naprawdę mogę liczyć tylko na siebie. Myślę, że podejście do auta minie z czasem, ale jak mam możliwość i powód to chciałbym zasięgnąć wiedzy od doświadczonych kierowców. :)
Pozdrawiam,
MM

kaziu1985pn

Post autor: kaziu1985pn »

MiszaMichel, w krakowie jest mechanik który robi dobrze renaulty i nie ma drogo, z krc dużo osób u niego robi.

ODPOWIEDZ