iparts></a>
<a href= francuskie

UWAGA!!! Sceniki z Sosnowca

Poszukujesz dobrego fachowca?

Moderator: Grupa Moderatorów

Regulamin forum
WAŻNE! Dodaj w tytule tematu miasto w którym szukasz warsztatu!

np. [Lublin]- naprawa karty
rosin

UWAGA!!! Sceniki z Sosnowca

Post autor: rosin »

Hej. Niniejszy post ma na celu ostrzec innych przed zakupem Sceników z cofniętymi licznikami, itp. Proszę również innych forumowiczów aby pisali tu o takich sprzedawcach na jakich ja się natknąłem i nie tylko.

To jest moja opinia: Kupiłem Scenica w Sosnowcu przy ulicy Komuny Paryskiej z przebiegiem 110 tys., jak się później okazało 200tys, klima miała być tylko nienabita, - jak się okazało to trzeba było wymienić presostat i inne tam, - ponad 100zł., i wiele obiecanek od gościa , że dostane belki dachowe itd.
Inny mój znajomy kupił u niego Scenica z przebiegiem 120tys - trochę gorzej trafił bo w oryginale miał 300tys.

Także przestrzegam. Poniżej link do jego ogłoszenia:

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-sce ... 187557cb,2
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 grudnia 2009, 21:37 przez rosin, łącznie zmieniany 1 raz.

Baron

Post autor: Baron »

polecam stronkę: link
jest tam sekcja nieuczciwy sprzedawca... Możesz przestrzec nie tylko Pikurów przed takim ch***.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Oddałes auto sprzedawcy? Czy bedziesz sie teraz z nim męczył?
Dziwie się że ludzie łapią się ja takie numery w samochodach za grube pieniądze. Tyle razy była tutaj mowa, że wystarczy podać nr nadwozia i sprawdzić historię (przebieg) w ASO PRZED zakupem. Sam szukałem auta dwa miesiące i sprawdzałem każde z potencjalnych w ASO po nr nadwozia uzyskanym w pierwszej rozmowie tel. Jezeli sprzedawca nie chcial podac, skreslalem ogloszenie od razu. No ale każda potwora znajdzie amatora...
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

rosin

Post autor: rosin »

To zadzwoń teraz do ASO podaj VIN i niech ci sprawdzą. Teraz nigdzie tego nie robią bo sie tłumaczą o jakiejś ochronie danych osobowych. Dzwoniłem i bylem w kilku serwisach i nic - a to że się dowiedziałem o przebiegu to był czysty przypadek. Włożylem w to auto trochę kasy po zakupie i kto mi teraz to odda???
Nie napisałem tego postu żeby się nad soba teraz użalać tylko ostrzec innych oraz aby inni ostrzegali o podobnych oszustach.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Jedziesz z autem i sprzedawca na przeglad do ASO przed zakupem. Podpinasz pod kompa zeby wszystko sprawdzic, mierzysz lakier, mechanicy weryfikują wszystkie układy, a z systemu udostepniaja Ci jego historię. Ja zaplacilem za to wszystko 150zł.

Piszę to ku pamięci kupujących używane Renault.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

rosin

Post autor: rosin »

Zgodzę się z Tobą że sprawdzają lakier itd. , ale historii nie podają.
Ich odpowiedź odnośnie historii jest taka że musi być zgoda właściciela - a że auto jest sprowadzane to było w moim przypadku niemożliwe.
Jeszcze kilka m-cy temu jak dzwonilem do ASO to sprawdzenie historii było bezproblemowe, teraz już tak nie jest.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Może trafiłeś na kiepskiego doradcę. Ja 3 tygodnie temu kupując Lagę '07 miałem w ręku wydruki z systemu renault. Jako ze zawieraly klauzule poufne to mialem je tylko do wglądu. Jest to normalna praktyka w tym aso bo doradca wszystko mi z tej listy omówił ale nie mógł mi tego wydruku dać.

Ogólnie podsumowując temat współczuję wdepnięcia w g.... Oby scenic długo Ci służył.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

rosin

Post autor: rosin »

No to trafiłeś do fajnego ASO - oby więcej takich w Polsce było, ja takiego szczęścia nie miałem. Zrobilem 5 tys od zakupu i autko jak na razie jeździ bezawaryjnie.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

To podaj ASO które tak pięknie Cię załatwiło- nie chciało podać informacji po VIN, jeśli ktoś nie będzie pewny śmiało może pisać sms albo PW to mu historię załatwię w tym samym dniu.

A co oni Ci chrzanią że właściciel samochodu, oni nie mają w komputerach właścicieli, a nawet jeśli mają to 1, a nie kolejnych. Nie podajesz danych osobowych tylko nr VIN pojazdu. Na przyszłość polecam dzwonić do naszych partnerów - JASZPOL, Antoni Łyko, ASO Dąbrowscy, AUTODRAP i powoływać się na Klub Renault.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

rosin

Post autor: rosin »

Polecasz ASO Dąbrowscy a tam właśnie nie chcieli mi podać historii.

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

rosin pisze:Polecasz ASO Dąbrowscy a tam właśnie nie chcieli mi podać historii.
Jak mogę do rzucić swoje trzy grosze to autko można zawsze sprawdzić tylko to troche trwa :/ są inne stacje diagnostyczne a jak stacja A S O ma coś do ukrycia trudno i im też można dołożyć z &
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Nie powołałeś sie na klub u Dąbrowskich.

Pozatym sprawdziłem tego Scenica i lepiej nie chcecie wiedzieć co tam kręcone było :)

Ale wymienie najważniejszy punkt - przebiegi:
05.11.2008- 186 tyś km
03.12.2009- 115 tyś km rok później przebieg zmalał zbok lol

Następnie z przebiegów wynika że w niecały rok Scenic zrobił prawie 100tys km!!!! A przed 1 rok robił miesięcznie 10 tyś.

Brak słów.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

rosin

Post autor: rosin »

Trochę inaczej, na koniec roku 2008 mial 186 tys, po miesiącu zostal wyrejestrowany, ja kupiłem go w czerwcu 2009 z przebiegiem 110 tys, także licznik mial cofnięty 80 max 90 tys. - jeszcze nie tak tragicznie.
Po tym ile można się dowiedzieć od forumowiczów żałuję że dopiero kilka dni temu się zarejestrowałem.
Pocieszające dla mnie jest to że Scenic był przez caly czas serwisowany w ASO.

No forumowicze - na pewno nie ja sam się u Ci... przejechałem. Piszcie, również o innych osz...ach

G-Boy

Post autor: G-Boy »

rosin pisze:Pocieszające dla mnie jest to że Scenic był przez caly czas serwisowany w ASO.
No chyba tak caly czas nie byl - skoro taka rozbieznosc w przebiegach - ktos w nim grzebal. Nie wiesz do konca co bylo robione poza aso.

A teraz mam takie moze glupie pytanie: czy system serwisow ASO RENAULT nie jest w stanie wylapac kiedy np podaje sie np przy przegladzie przebieg 100kkm, a powiedzmy po roku na kolejnym 90kkm, powinien to automatycznie wylapac jako oszustwo lub bledne dane!! Ile ludzi oszczedziloby sobie nerwow..A tak to tylko wklepywane sa dane do f-ry i tyle. (oczywiscie pomijam swap, wymiane silnika po usterce, wypadku itp - ale to mozna przeciez spokojnie odnotowac w systemie)

Ciekawe jak to jest w przypadku innych marek samochodow i w innych krajach. Jak bede w ASO RENAULT w niemczech, przy okazji zapytam czy taki walek jest mozliwy - ze auto serwisowane jak powyzej w aso, a przebiegi raz wieksze raz mniejsze..

Moze warto zapytac Renault Polska jak to jest mozliwe ze nikt , ani tym bardziej SYSTEM komputerowy tego nie wylapal? Moze warto by wprowadzic taki nadzor nad przebiegami.

Rosin - napisz pismo do RP z zapytaniem czy skoro zostales oszukany, czy system w serwisie nie mogl temu zapobiec? Ciekawe co odpisza...

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Przebieg do przegladu w ASO bierze sie z danych na karcie a nie z informacji klienta.
A system niczemu nie zapobiegnie, przeciez nie zaaresztuja klientowi samochodu lol
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

ODPOWIEDZ