iparts></a>
<a href= francuskie

[cross] Renault Grand Scenic II 1.9 dci czy to turbina?

Poszukujesz dobrego fachowca?

Moderator: Grupa Moderatorów

Regulamin forum
WAŻNE! Dodaj w tytule tematu miasto w którym szukasz warsztatu!

np. [Lublin]- naprawa karty
ODPOWIEDZ
arcis

[cross] Renault Grand Scenic II 1.9 dci czy to turbina?

Post autor: arcis »

Sorka że się tak rozpisuję ale chciałbym najpierw szczegółowo opisać w czym problem. Otóż 2 tygodnie temu wracałem z Augustowa do Warszawy gdzie auto nagle straciło całą moc. Do 60-70km/h rozpędzało się około 800 metrów, nie miało praktycznie siły podjechać pod krawężnik Obroty osiągały 2500 i ani grama więcej bez względu na to jak bardzo cisnąłem gaz. Po wielu godzinach drogi do Warszawy samochód jakby trochę się poprawił i przez weekend zanim oddałem go do mechanika miał taką huśtawkę nastrojów przez 15 minut był wołek jak w drodze z Mazur to znów przez 15 minut był dość normalny. Wspominałem jeszcze o tych Mazurach dlatego że kojarzę fakt załamania auta z tankowaniem na Orlenie w Augustowie. Hmm.
Oddałem auto do mechanika, który wyczyścił zawór ERG wymienił filtr powietrza /powiedział że tak zapaćkanego jeszcze nie widział/ i auto zaczęło jeździć o niebo lepiej. I tak było przez kilka dni – ale teraz znów zacząłem odczuwać spadek mocy – na pewno nie tak drastyczny jak wówczas ale jednak. A do tego widzę wyraźnie znaczący wzrost zużycia paliwa. Komputer na chwilowym zużycia podaje wartości 2x większe niż poprzednio… Hmm. Za tydzień jadę w góry i obawiam się trochę jeździć po górach autem bez mocy. Jak grzebie w sieci to widzę że najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy może być turbina – ale to KUUUUPA KASY
I teraz prośba: dajcie namiar na jakiś sensowny warsztat /absolutnie nie ASO/ który rozeznaje się w dieslach i w Renault /ostatnio gdzie byłem zachodzili w głowę jak otworzyć maskę i w końcu nie wymienili filtra paliwa bo… nie umieli/ gdzieś na południu Warszawy /Ursynów, Wilanów, w kierunku Piaseczno itp./ i sprawdzi co to może być i za małe pieniądze zreperuje
Pozdr
A
AAA! Nie powiedziałem co za auto: Renault Grand Scenic II 2004 1.9 dci przebieg ogromny 180k

ODPOWIEDZ