iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 2016] Schodzący płyn chłodniczy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
adamo237
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 08:21
Renault: Captur
Silnik: 1,2

[Captur 2016] Schodzący płyn chłodniczy

Post autor: adamo237 »

Posiadam Renault Captur 1,2 TCe rok produkcji 2016, przebieg 52000, benzyna
Mechanik sprawdził testerem że są spaliny w płynie chłodniczym, w związku z czym wymienił uszczelkę pod głowicą wraz ze zrobieniem testu szczelności głowicy
oraz simering, uszczelke kolektora wydechowego, uszczelke kolektora ssącego, uszczelką pokrywy zaworów, uczelką osłony rozrządu,
śrub głowicy.
Po naprawie czuć że samochód ma większą moc, ale płyn chłodniczy nadal schodzi, co prawda w dużo mniejszym stopniu.
Przed naprawą uchodził cały zbiorniczek na ok 10km po naprawie uchodzi cały zbiorniczego na ok 250km (wyliczone mniej więcej bo przejechane zostało ok 30 km i zeszło mniej więcej od niedużo ponad połowy do niedużo poniżej połowy). Z tego co zauważyłem to ubywa płynu chłodniczego podczas jazdy, na postoju nie.
Jak myślicie, co to może być? Co jeszcze można sprawdzić żeby natrafić na usterkę i ją naprawić?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 2016] Schodzący płyn chłodniczy

Post autor: kudlaty »

Zapewne jest jakiś wyciek. Skoro uszczelka zrobiona, głowica szczelna to szukaj po przewodach. Sprawdź czy spod pompy np się nie leje.

Bo rozumiem, że układ był dobrze odpowietrzony i zrobiłeś autem więcej niż 250km po remoncie? Jeżeli nie to jeszcze bym się wstrzymał z szukaniem problemu. Zrobiłbym 1000-2000km żeby mieć pewność, że wszystko dobrze odpowietrzone

adamo237
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 08:21
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: [Captur 2016] Schodzący płyn chłodniczy

Post autor: adamo237 »

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze nie zrobiłem 250 km, jakieś 30 ale już mam lek że znowu coś nie tak jest.

ODPOWIEDZ