iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

[Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

witam.
Muszę wymienić klocki i tarcze w naszym Capturze z 2017 (przed FL). Zastanawiam się także nad amortyzatorami bo jeden z przodu podcieka.
Jakie klocki i tarcze byście polecali, oryginalne czy jakieś zamienniki? Czy jak bym wymieniał amortyzatory z przodu to wypada też wymienić z tyłu? No i też pytanie, oryginalne czy zamienniki? Czy coś warto jeszcze sprawdzić/wymienić przy takiej okazji? Samochód jeszcze na gwarancji z umowy serwisowej.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: kudlaty »

Osobiście celowałbym w oryginały. Ewentualnie jeżeli byłaby duża różnica w cenie to szukałbym np ATE lub coś zbliżonego. Amortyzatory również OE ale z tego co mi wiadomo to dla Renault robi Kayaba, więc zapewne w pudełku Kayaby będą tańsze a tak samo dobre.
Nie trzeba wymieniać z tyłu (jeżeli są dobre).
Przy wymianie amorków warto sprawdzić w jakim stanie są górne mocowania z łożyskami, ewentualnie je po prostu wymienić, koszt robocizny jeden a dokładasz tylko koszt mocowań. Oczywiście jeżeli auto ma te 5lat to raczej nie szukałbym dziury w całym tylko wymieniał to co jest zużyte

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

kudlaty pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 07:39 Osobiście celowałbym w oryginały. Ewentualnie jeżeli byłaby duża różnica w cenie to szukałbym np ATE lub coś zbliżonego. Amortyzatory również OE ale z tego co mi wiadomo to dla Renault robi Kayaba, więc zapewne w pudełku Kayaby będą tańsze a tak samo dobre.
Nie trzeba wymieniać z tyłu (jeżeli są dobre).
Przy wymianie amorków warto sprawdzić w jakim stanie są górne mocowania z łożyskami, ewentualnie je po prostu wymienić, koszt robocizny jeden a dokładasz tylko koszt mocowań. Oczywiście jeżeli auto ma te 5lat to raczej nie szukałbym dziury w całym tylko wymieniał to co jest zużyte
Dziękuję za informację. Masz może namiary na sklep z dobrymi cenami za OE?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: kudlaty »

Nie wiem skąd jesteś :)

Awatar użytkownika
Marcin_Ka
Oklejony
Oklejony
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 22:42
Renault: Renault Laguna II
Silnik: 2.0 16v 99kW
Lokalizacja: Milejów

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: Marcin_Ka »

beniuasia pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 20:11
kudlaty pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 07:39 Osobiście celowałbym w oryginały. Ewentualnie jeżeli byłaby duża różnica w cenie to szukałbym np ATE lub coś zbliżonego. Amortyzatory również OE ale z tego co mi wiadomo to dla Renault robi Kayaba, więc zapewne w pudełku Kayaby będą tańsze a tak samo dobre.
Nie trzeba wymieniać z tyłu (jeżeli są dobre).
Przy wymianie amorków warto sprawdzić w jakim stanie są górne mocowania z łożyskami, ewentualnie je po prostu wymienić, koszt robocizny jeden a dokładasz tylko koszt mocowań. Oczywiście jeżeli auto ma te 5lat to raczej nie szukałbym dziury w całym tylko wymieniał to co jest zużyte
Dziękuję za informację. Masz może namiary na sklep z dobrymi cenami za OE?
Moja narzeczona ma captura 2017 1.5dci. Z ciekawości szukałem cen gratów, gdy wymieniałem jej łączniki stabilizatora. Ceny amorków OE na allegro zaczynają się od 170zl/szt, ale chyba gołe. Za komplet Kayaby z osłonami, odbojnikami było coś ok 400zl za dwie strony. Co do tarcz i klocków. Tam występowały CHYBA dwie średnice, 258mm (z silnikiem 0.9l) i 280mm (w większych pojemnościach), ale nie dam sobie ręki uciąć. Zestawy OE wychodziły sporo, bo coś koło 500 - 600zl, z kolei Mikoda/bosch/trw w granicach 350-400zl.
Tak jak pisze Kudłaty, pamiętaj, że płacimy taczkę pieniędzy za pudełko i znaczek OE. Ta sama firma, ten sam produkt, bez oznaczeń OE może być trochę tańszy
Pozdro

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

Marcin_Ka pisze: sobota, 5 lutego 2022, 07:34
beniuasia pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 20:11
kudlaty pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 07:39 Osobiście celowałbym w oryginały. Ewentualnie jeżeli byłaby duża różnica w cenie to szukałbym np ATE lub coś zbliżonego. Amortyzatory również OE ale z tego co mi wiadomo to dla Renault robi Kayaba, więc zapewne w pudełku Kayaby będą tańsze a tak samo dobre.
Nie trzeba wymieniać z tyłu (jeżeli są dobre).
Przy wymianie amorków warto sprawdzić w jakim stanie są górne mocowania z łożyskami, ewentualnie je po prostu wymienić, koszt robocizny jeden a dokładasz tylko koszt mocowań. Oczywiście jeżeli auto ma te 5lat to raczej nie szukałbym dziury w całym tylko wymieniał to co jest zużyte
Dziękuję za informację. Masz może namiary na sklep z dobrymi cenami za OE?
Moja narzeczona ma captura 2017 1.5dci. Z ciekawości szukałem cen gratów, gdy wymieniałem jej łączniki stabilizatora. Ceny amorków OE na allegro zaczynają się od 170zl/szt, ale chyba gołe. Za komplet Kayaby z osłonami, odbojnikami było coś ok 400zl za dwie strony. Co do tarcz i klocków. Tam występowały CHYBA dwie średnice, 258mm (z silnikiem 0.9l) i 280mm (w większych pojemnościach), ale nie dam sobie ręki uciąć. Zestawy OE wychodziły sporo, bo coś koło 500 - 600zl, z kolei Mikoda/bosch/trw w granicach 350-400zl.
Tak jak pisze Kudłaty, pamiętaj, że płacimy taczkę pieniędzy za pudełko i znaczek OE. Ta sama firma, ten sam produkt, bez oznaczeń OE może być trochę tańszy
Pozdro
Właśnie patrzę na Allegro. Auto jeszcze na gwarancji więc dlatego biorę pod uwagę OE. Nie wiem tylko dlaczego np. u tego samego sprzedawcy te same amorki w różnych cenach ale z różnymi kolorami naklejek na amorku (np. żółta, niebieska, różowa).
Jeden z sprzedawców zaproponował mi amorki przód i klocki hamulcowe do mojego numeru VIN:
https://allegro.pl/oferta/oe-renault-ka ... 0628054411
https://allegro.pl/oferta/renault-captu ... 0243768426
Jeszcze tarcze muszę znaleźć.
Co myślicie, będą ok?

Awatar użytkownika
Marcin_Ka
Oklejony
Oklejony
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 22:42
Renault: Renault Laguna II
Silnik: 2.0 16v 99kW
Lokalizacja: Milejów

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: Marcin_Ka »

Amorki OE też różnią się numerami katalogowymi. 543026734R, 543020457R, 543020638R, 543021687R itd. Jeśli masz możliwość, to spróbuj zerknąć na swoje numery, albo faktycznie po VINie dobierać

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

Dobrali mi po VIN ale napisałem jeszcze do ASO zapytanie o ceny i numery katalogowe.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: mopsik »

beniuasia pisze: sobota, 5 lutego 2022, 11:16Właśnie patrzę na Allegro. Auto jeszcze na gwarancji więc dlatego biorę pod uwagę OE. Nie wiem tylko dlaczego np. u tego samego sprzedawcy te same amorki w różnych cenach ale z różnymi kolorami naklejek na amorku (np. żółta, niebieska, różowa).
Jeden z sprzedawców zaproponował mi amorki przód i klocki hamulcowe do mojego numeru VIN:
https://allegro.pl/oferta/oe-renault-ka ... 0628054411
https://allegro.pl/oferta/renault-captu ... 0243768426
Jeszcze tarcze muszę znaleźć.
Co myślicie, będą ok?

Te kolory to może różna twardość jak w przypadku sprężyn ? Na sprżżynie też masz różne kropki które oznaczają miękkość. Co do tarcz i klocków - u siebie wymieniałem na TRW.Klocki te mniej pylące i faktycznie mniej pylą.Zasadniczo godzinka zabawy z przerwą na kawę i wymienione pod domem.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

Trochę dziwnie ale część sprzedawców twierdzi, że po VIN nie wiadomo jakie powinny być amorki i trzeba sczytywać oznaczenia z zamontowanych. Co do klocków w moim Capturze to według sprzedawców VIN wskazuje na klocki z systemu ATE.

Awatar użytkownika
Marcin_Ka
Oklejony
Oklejony
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 22:42
Renault: Renault Laguna II
Silnik: 2.0 16v 99kW
Lokalizacja: Milejów

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: Marcin_Ka »

beniuasia pisze: wtorek, 8 lutego 2022, 13:59 Trochę dziwnie ale część sprzedawców twierdzi, że po VIN nie wiadomo jakie powinny być amorki i trzeba sczytywać oznaczenia z zamontowanych. Co do klocków w moim Capturze to według sprzedawców VIN wskazuje na klocki z systemu ATE.
Nie doszukuj się logiki u producenta aut, bo nie tylko Renault się tak bawił :) "Chcesz Pan naprawić? Jedź do ASO"
Wcześniej napisałem właśnie, że najłatwiej byłoby odczytać numery z tych, które masz założone, jeśli VIN nic nie da.
Gdzieś tu na forum trafiłem jakiś czas temu na http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=
Wg tej stronki, też były pakowane różne amorki.
mopsik pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 20:08
Te kolory to może różna twardość jak w przypadku sprężyn ? Na sprżżynie też masz różne kropki które oznaczają miękkość. Co do tarcz i klocków - u siebie wymieniałem na TRW.Klocki te mniej pylące i faktycznie mniej pylą.Zasadniczo godzinka zabawy z przerwą na kawę i wymienione pod domem.
U siebie, w poorzednim francuzie, też wymieniałem klocki/tarcze na TRW i byłem zadowolony. Amorki mogą mieć kolorystyczne oznaczenia twardości, ale nigdzie nie ma info co, jak i dlaczego, więc jedynie pytanie do ASO, jak to wygląda z ich strony

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

Marcin_Ka pisze: środa, 9 lutego 2022, 07:27
beniuasia pisze: wtorek, 8 lutego 2022, 13:59 Trochę dziwnie ale część sprzedawców twierdzi, że po VIN nie wiadomo jakie powinny być amorki i trzeba sczytywać oznaczenia z zamontowanych. Co do klocków w moim Capturze to według sprzedawców VIN wskazuje na klocki z systemu ATE.
Nie doszukuj się logiki u producenta aut, bo nie tylko Renault się tak bawił :) "Chcesz Pan naprawić? Jedź do ASO"
Wcześniej napisałem właśnie, że najłatwiej byłoby odczytać numery z tych, które masz założone, jeśli VIN nic nie da.
Gdzieś tu na forum trafiłem jakiś czas temu na http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=
Wg tej stronki, też były pakowane różne amorki.
mopsik pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 20:08
Te kolory to może różna twardość jak w przypadku sprężyn ? Na sprżżynie też masz różne kropki które oznaczają miękkość. Co do tarcz i klocków - u siebie wymieniałem na TRW.Klocki te mniej pylące i faktycznie mniej pylą.Zasadniczo godzinka zabawy z przerwą na kawę i wymienione pod domem.
U siebie, w poorzednim francuzie, też wymieniałem klocki/tarcze na TRW i byłem zadowolony. Amorki mogą mieć kolorystyczne oznaczenia twardości, ale nigdzie nie ma info co, jak i dlaczego, więc jedynie pytanie do ASO, jak to wygląda z ich strony
Tą stronę znam, mam też stronę dekodująca vin. Według niej oznaczenie techniczne naszego Captura to J5AU.
Na amorach fabrycznych mam żółte naklejki więc ciekawe czy może to też wskazówka dla katalogu z tej wyszukiwarki.

PIOTRGAN
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 21:07
Renault: Captur 2018 się robi
Silnik: 0.9 tce
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: PIOTRGAN »

Pewnie już wymienione ale zmieniłem tarcze i klocki po 38km na trw zestaw z allegro.
Oryginał był taki sam znaczy napisy trw były.
Captur sie już zrobił brawa

0.9 Limited Ocean.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 2017] Klocki, tarcze i amortyzatory

Post autor: beniuasia »

Wymienione, oryginał był ATE i zakupiony z Allegro OE Renault też ATE. U mnie wytrzymały 64 km.

ODPOWIEDZ