iparts></a>
<a href= francuskie

[CAPTUR 2017 FULL LED] - NIE DZIAŁA LAMPA DZIENNA/POZYCYJNA

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
piotr23b
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 września 2021, 02:07
Renault: Captur
Silnik: 0,9 TCE

[CAPTUR 2017 FULL LED] - NIE DZIAŁA LAMPA DZIENNA/POZYCYJNA

Post autor: piotr23b »

Witam.
Po małej przygodzie z płotem (delikatne uderzenie), miałem porysowany zderzak - (o dziwno zero wgnieceń i wystarczyło tylko lakierowanie), oraz popękał mi lewy dolny led - od strony kierowcy. Led działał normalnie tyle że był popękany i zbierała sie w nim woda (działał dalej). Po paru dniach zauważyłem że od spodu - przed przednim lewym kołem wystaje gruby kawałek przewodu, chyba wiązki w pancerzu. Wcisnąłem go palcami od spodu i tak działał jeszcze parę dni, po czym zgasł na wieki. Oddałem auto do lakiernika wraz z zakupionym oryginalnym ledem, który pochodził z demontażu po rozbitym capturze, ale przód był cały. Led przed wysyłką sprawny. Lakiernik zgodził sie w ramach robocizny przełożyć tego leda. Przy odbiorze okazało się że nie świeci, ale nie był wstanie stwierdzić dlaczego, nawet w to nie wnikał. Przełożyl i tyle. Skontaktowałem się ze sprzedającym i wysłał mi kolejny egzemplarz, również sprawdzony i sprawny. Paczka zabezpieczona super, więc uszkodzenie w transporcie odpada. W przyszłym tygodniu jade do elektromechanika z nowym ledem na wymianę. Moje pytanie brzmi następująco: Co może być przyczyną że led nie działa? Uszkodzona wiązka? Jeżeli tak to muszę wymieniać całą, czy naprawa uszkodzonego kawałka wystarczy? Czy takie lampy sie jakoś koduje? Lakiernik odłączył akumulator, więc mogło coś się poprzestawiać. Bezpieczniki? Proszę o jakieś wskazówki - na co zwrócić uwagę, co podpowiedzieć elektrykowi.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam 😊
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2017 FULL LED] - NIE DZIAŁA LAMPA DZIENNA/POZYCYJNA

Post autor: mopsik »

Z lewej strony jest akurat wiązka podłączeniowa całego przodu.Pozostaje Ci zdjać koło,zdjać oslonę nadkola i zerknąć do środka.Nie powinno być coś trudnego w lokalizacji usterki.

ODPOWIEDZ