iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 12.2014, 1.2 TCE ] TPMS Czujniki, antena nie widzi jednego koła

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tede209
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2021, 20:18
Renault: Captur
Silnik: 1.2

[Captur 12.2014, 1.2 TCE ] TPMS Czujniki, antena nie widzi jednego koła

Post autor: tede209 »

Cześć forumowicze,
zakładam pierwszy post bo nie udało mi się znaleźć rzetelnych informacji w temacie czujników TPMS.

Zacznijmy od auta:
Captur 12.2014, 1.2 TCE
Felgi 17 Alu z czujnikami TPMS, nie jest to przypuszczenie tylko fakt, one tam są :)

Jakieś kilka miesięcy temu wyskoczyły mi dwie kontroli: kontrolka niskiego ciśnienia w kole, i kluczyk. Komunikat z kompa "skontroluj czujniki kół". Wg instukcji oznacza to, że przynajmniej jedno z kół nie jest wyposażone w czujniki.

Odpaliłem ddt4all w widoku gdzie pokazuje temp. i ciśnienie w oponach (zdjecie). Koło id 3 czyli prawy tył nie wyświetlał prawidłowych danych.
Wymieniłem czujnik w tym kole na nowy, wprowadziłem przez ddt4all nowy id czujnika(zdjecie).
Po wymianie ddt4all ciągle wskazuje błedne dane z koła id 3 tak jakby w ogole nie widział czujnika.

Żeby wykluczyć że problemem jest czujnik zamieniłem koła miejscami id 3 z id 4. test wykazał ze nadal nie jest widoczny czujnik id 3.

Po tym wszystkim doszedłem do wniosku, że odbiornik albo antena w tamtym miejscu nie odczytuje czujnika.

Czy ktoś ma pojęcie gdzie i czy w ogole jest jakaś antena która mogła sie zabrudzić, uszkodzić i przez to nie widzi czujnika. Czy jest jakiś jeden odbiornik do wszystkich kół i on sie uszkodził?

Gdzie dalej szukać ?

PS.
ddt4all troche rozpykałem, poza testowaniem czujników zainstalowałem sobie android auto w r-linku 1 (a podobno sie nie da).
Jak ktoś potrzebuje w tym temacie pomocy piszcie na priv.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: TPMS Czujniki, antena nie widzi jednego koła

Post autor: Oktawiusz »

Czy nowy czujnik wzbudziłeś przyrządem do życia?
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

ODPOWIEDZ