iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto? Jak z eksploatacją silnika?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

[Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto? Jak z eksploatacją silnika?

Post autor: Pabloo »

Witam
Szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu. Zainteresowało mnie założenie gazu do mojego Kadjara 1,3 140 KM. Znalazłem firmę z południa, która reklamuje się zakładaniem gazu właśnie do tego typu. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia z instalacją gazową w "nowych" samochodach z "wyczesanymi" silnikami? Ktoś, coś? Jakieś sugestie , rady, porady?
Dziękuję i pozdrawiam
Paweł

matyj2
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:34

Re: Kadjar 1,3 + lpg ???

Post autor: matyj2 »

A po co tam gaz zakładać przecież to tak mało pali? Tam jest wtrysk bezpośredni to instalacja bedzie droga

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: Kadjar 1,3 + lpg ???

Post autor: Pabloo »

Witam
"mało pali" to pojęcie względne - dla jednego będzie to 5l dla drugiego 11l :)
Chodzi mi o zmniejszenie kosztów eksploatacji bieżącej.
Pozdrawiam
Paweł

matyj2
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:34

Re: Kadjar 1,3 + lpg ???

Post autor: matyj2 »

Wedlug mnie za drogo to wyjdzie i mało opłacalne w tak małym silniku

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Kadjar 1,3 + lpg ???

Post autor: BlackRaven »

Przy wtrysku bezpośrednim benzyny auto na gazie pali też paliwo (równocześnie) bo musi !
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: Kadjar 1,3 + lpg ???

Post autor: Pabloo »

Witam
Wiem - ok 0,8 l na 100km
Pozdrawiam
Paweł

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: Kadjar 1,3 + lpg ???

Post autor: pongo »

wszystko zależy od rodzaju instalacji. Są instalacje LPG w fazie lotnej (tańsze) wtedy jest dotrysk PB oraz są instalacje z LPG w fazie płynnej (droższe) gdzie gaz jest wtłaczany do silnika bezpośrednio poprzez oryginalną pompę paliwa. W opcji 2 nie ma zużycia PB ale jak wspomniałem instalacje te są droższe.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto?

Post autor: kudlaty »

Nie do końca droższe. Instalację Vialle, faza ciekła, kosztują już maks 10tys. Więc biorąc pod uwagę cenę nowego auta to nie jest dużo. Kolejna sprawa jest taka, że jeżeli ktoś tłucze kilometry (50-60tys. rocznie) to taka instalacja zwróci mu się moment. Wszystko oczywiście jest kwestią indywidualną.

Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: [Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto?

Post autor: Pabloo »

Witam
Widzę, że zmieniono tytuł na trochę niefortunny - bo dyskusja będzie się toczyć w kwestiach finansowych odnośnie cen instalacji, a chodziło mi o coś innego mianowicie o eksploatację pojazdu z tym silnikiem pod względem osiągów, mocy, trwałości, usterek itp.
Pozdrawiam
Paweł

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: [Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto?

Post autor: pongo »

Miałem kilka fur na LPG więc wyraze opinie. Ogólnie gazu spala sie o około 15% więcej niż pb wiec majac cenę instalacji każdy sobie policzy po jakim przebiegu mu się ona zwróci. Problem polega na jej serwisowaniu. Najlepiej montować do silników z hydrauliczna inaczej automatyczna regulacja zaworów, nie wiem jak jest w 1.3, to do zbadania. Z czasem instalacja sie sypie: gumowe weze przeciekają, padają zaworki, psuje sie parownik. Ogólnie i tak wychodzi sie na plus vs Pb ale trzeba dużo bardziej doglądać stanu technicznego auta.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto?

Post autor: kudlaty »

Pabloo pisze: wtorek, 4 maja 2021, 11:44 Widzę, że zmieniono tytuł na trochę niefortunny...
Trzeba było nazwać dobrze od początku ;) Generalnie wątpię czy ktoś to eksploatuje z lpg lub tych aut jest tak mało, że na forum pewnie jeszcze nie ma :)

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Kadjar 1,3] Montaż lpg, czy warto?

Post autor: BlackRaven »

Pabloo pisze: wtorek, 4 maja 2021, 11:44 Witam
Widzę, że zmieniono tytuł na trochę niefortunny - bo dyskusja będzie się toczyć w kwestiach finansowych odnośnie cen instalacji, a chodziło mi o coś innego mianowicie o eksploatację pojazdu z tym silnikiem pod względem osiągów, mocy, trwałości, usterek itp.
Pozdrawiam
Paweł
To napisz chcę gaz a koszty mnie nie interesują. Zrozum że ludzie robią coś by było taniej a potem są niezadowoleni bo coś zainwestowali a nie jest po ich myśli. Przykład nowoczesny diesel miało być tanio bo poprzedni palił mało a nowy wypala DPF i pali więcej no i jeszcze Ad Blue trzeba dolewać a go za darmo nie dają. Wracając do tematu zakładasz gaz ale sprawdzasz jak z regulacją zaworów (koszt) Jak często trzeba serwisować gaz koszty przeglądów i najczęstsze usterki - naprawy ale to na forach gazowych. W nowym aucie montaż gazu nie może powodować utraty gwarancji. Generalnie nowe silniki są delikatne i podatniejsze na usterki więc trzeba policzyć ryzyka. Szukaj na forach gazowych tam pewnie szybciej coś znajdziesz.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ