iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Ventris
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2021, 21:39
Renault: Captur i Megane
Silnik: 1.2 TCe

[Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: Ventris »

Szanowni forumowicze,

Jakie żarówki H1 polecacie do Captura? Cena nie gra roli, najważniejszy parametr to jakość świecenia (mocne świato).

Ktoś coś poleca?
Dzięki za odp

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: BlackRaven »

Mocna żarówka wypala odbłyśnik. Kup coś +30% będzie lepiej i bezpiecznie dla odbłyśnika.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

facecik26
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 27 stycznia 2019, 14:53
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.5 dci 90

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: facecik26 »

Ja polecam Tungsram. Co prawda nie zmieniałem jeszcze w Capturze, ale w Fordzie, gdzie średnio co pół roku były wymieniane, po założeniu Tungsramów, jeżdżę już kilka lat bez zmiany. A czy zwykłe, czy +30%, czy inne to już wg uznania, wiadomo że im więcej tego "+", tym mniejsza żywotność.

Ventris
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2021, 21:39
Renault: Captur i Megane
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: Ventris »

Rozumiem. Żywotność to pół biedy, zamówię najwyżej kilka od razu. Zobaczę Tungsramy. A Philipsy te White Vision albo Osram laser nightbreaker?

PiotrWielki
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 3 sierpnia 2018, 11:07
Renault: Captur F2
Silnik: Benzyna 1.2

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: PiotrWielki »


TeBe75
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 5 września 2019, 18:28
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: TeBe75 »

Dobre robi Osram Night Breaker

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: Hipolit »

Ja tam założyłem Osram Night Breaker Laser (czy jakoś tak). Świecą bardzo dobrze i jasno.

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [Captur 1.2 TCe 2016] żarówki

Post autor: Moov »

Tez dość długo szukałem żarówek, obejrzałem wiele testów na yt i poczytałem recenzje i opinie. Żarówki montowane przez ASO (chyba jakieś Osram) longlife są mocno średnie. Generalnie między drogimi 'Osram Night Breaker' a 'Tungsram Megalight Ultra 150' nie widze zbytnio różnicy, a Tungsram są dużo tańsze. Żywotność podobna, światło tez, nawet nie wiem czy Tungsramy nie lepsze, obie mają żółtawą barwę i dawały sobie dobrze radę w deszczowe, ponure dni (w taka pogodę żółta barwa żarówek to zaletą bo białe znikają na drodze i mało co widać).
Z tych ciut bielszych fajnie mi się sprawowały 'Philips White Vision' tylko bez Ultra w nazwie (podobno te Ultra gorzej świecą). Wczoraj zamontowałem 'Tungsram Sportlight Extreme 5000K' na okres letni i wydaje mi się ze świecą super ale nie wiem jeszcze jak będzie w deszcz nocą. Generalnie używam 2 kompletów: na lato wkładam zarowki bardziej biale jak te Tungsramy Sportlight czy Philips White Vision a na zimę wracam do bardziej żółtych jak Osram czy Tungsram Megalight bo niestety ale w ponure dni jak leje te bardziej białe slabo wypadają, natomiast ogólnie tez świecą super.

ODPOWIEDZ