iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar] Aktualizacja map i systemy toolbox R-Link2

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
labeo
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 14:00
Renault: Kadjar

[Kadjar] Aktualizacja map i systemy toolbox R-Link2

Post autor: labeo »

Kolejna zabawa. Ponieważ miałem nieaktualny system oraz stare mapy postanowiłem zrobić z tym porządek. Ściągnąłem apkę R Link2 toolbox, zrobiłem resztę jak nakazuje instrukcja. Efekt: system komputera zaktualizował się do najnowszej wersji ale mapy niestety chyba nie :( nadal mapy widnieją z 2015r a system nawigacji z 2017r. (samochód z 2018r). Trochę zgłupiałem bo kolejna próba aktualizacji zgłasza że system jest aktualny. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi mapami? (mam wykupioną aktualizację do 2023 r.).

labeo
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 14:00
Renault: Kadjar

Re: [Kadjar] Aktualizacja map i systemy toolbox R-Link2

Post autor: labeo »

Udało się, chyba. Powodem braku aktualizacji map, była u mnie niewłączona opcja - udostępniaj dane. Musi być na ON inaczej aktualizacja map nie działa.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Kadjar] Aktualizacja map i systemy toolbox R-Link2

Post autor: VoN »

Często jest tak że Tollbox pokazuje nam dalej, że mapy są nieaktualne, ale ważne że dałeś radę i wskazówkę innym :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

labeo
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 14:00
Renault: Kadjar

Re: [Kadjar] Aktualizacja map i systemy toolbox R-Link2

Post autor: labeo »

Toolbox nadal pokazuje żeby instalować wersję którą już mam ale ja sprawdzałem wersję bezpośrednio na kompie auta - wprawdzie system nawigacji nadal jest 2017 i mapy podstawowe 2015 ale w dodatkowych jest najnowsza wersja więc jest ok. Swoją drogą przecież przy inastalce powinien to sprawdzać i dać komunikat typu: włącz udostępnianie danych albo zrezygnuj z aktualizacji - proste i nie byłoby kłopotu ale jak widać słabi programiści to robią albo mają słabych testerów.

shrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 17:43
Renault: Dacia Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110 koni
Lokalizacja: Francja

Re: [Kadjar] Aktualizacja map i systemy toolbox R-Link2

Post autor: shrek »

Ten system reno jest do D i na dodatek drogi. Jest możliwość rozblokowania radia i wygrania darmowych (nowych)mało.

ODPOWIEDZ