iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

[Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: beniuasia »

Witam.
Czy komuś po 3,5 roku użytkowania Captura zaczęły się problemy z fabrycznym akumulatorem? Nie działa mi start stop od jakiegoś czasu i zastanawiam się czy to aby nie przez rozładowany akumulator. Jak ładujecie akumulatory w samochodach, wyciągacie aku i ładujecie, odłączacie klemy i ładujecie w samochodzie czy ładujecie w samochodzie ładowarką bez odpinania klem? Pozdrawiam.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: BlackRaven »

Do akumulatorów AGM potrzebny jest nowoczesny prostownik te starego typu mogą go uszkadzać
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: beniuasia »

Mam ładowarkę CTEK. To w Capturze jest aku AGM?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: BlackRaven »

Technologia start- stop wymaga AGM
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

allien18
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 06:39
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: allien18 »

Też mam Captura z 2017 i na razie nic nie wskazuje na zużycie akumulatora. Ja nie korzystam z start-stopu, zawsze staram się go wyłączać.

Dejavu
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 29 grudnia 2018, 20:56
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCE

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: Dejavu »

U mnie aku padł po 4 latach. Po wymianie rozrządu komputer wywalił błąd akumulatora. Zignorowałem to, dokręciłem akumulator, wyczyściłem klemy i tyle. Później dwukrotnie podczas jazdy auto zgasło :p dojechałem do świateł, włączył się system start/stop i w momencie "rozruchu" silnika, gasło wszystko- po sprawdzeniu napięcia okazało się, że aku jest do wymiany.
Przed wymianą rozrządu miałem 2-3x incydent, gdzie bezpośrednio po włożeniu karty pojawiało się dwukrotne piknięcie i raz monit o błędzie akumulatora. Innych objawów nie było, start-stop działał normalnie.
U mnie oryginalny akumulator był z firmy Exide 12V, 70Ah, 720A, technologia EFB (przy zakupie nowego ucieszyło mnie to, że jednak nie AGM- trochę lżej dla portfela :p)

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: BlackRaven »

Nie AGM oznacza krótszą trwałość. Dziś się cieszysz .
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: Tomu80 »

Ja mam Captura 1.2 TCe z 2017 r. Przeciętnie raz-dwa razy w miesiącu doładowuje akumulator (bez jego odłączania od klem) ładowarką impulsową z Lidla-czasami normalnie, a często w trybie "zimowym" ładowarki. Niedawno przy okazji chiptuningu sprawdzono mi kondycje akumulatora i jest ok. Dodam,że Start-stop całkowicie wyłączyłem programowo ponad rok temu.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: BlackRaven »

Start -stop najszybciej rozładowuje aku i wymaga szybkiego doładowania i do tego potrzebne jest AGM. Nie jestem w tym specjalistą ale jeśli w Twoim aucie trzeba programować aku a ty go bez tego wymienisz to będzie kicha w jakim czasie ? Tego nie powiem. Tego się nie rozpatruje na zasadzie przecinak czy właściwy klucz bo i tym i tym się odkręci. Inaczej, nie programuję bo działa a potem ludzie to auto jest spieprzone wymieniłem tylko jedną częśc a teraz tłoki mi wypaliło to wina Renault. To nie jest wina Renault to wona zielonych że zmusili ich do "ekologii". Zmądrzejecie ale za późno.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: beniuasia »

Dejavu pisze: piątek, 18 grudnia 2020, 08:20 U mnie aku padł po 4 latach. Po wymianie rozrządu komputer wywalił błąd akumulatora. Zignorowałem to, dokręciłem akumulator, wyczyściłem klemy i tyle. Później dwukrotnie podczas jazdy auto zgasło :p dojechałem do świateł, włączył się system start/stop i w momencie "rozruchu" silnika, gasło wszystko- po sprawdzeniu napięcia okazało się, że aku jest do wymiany.
Przed wymianą rozrządu miałem 2-3x incydent, gdzie bezpośrednio po włożeniu karty pojawiało się dwukrotne piknięcie i raz monit o błędzie akumulatora. Innych objawów nie było, start-stop działał normalnie.
U mnie oryginalny akumulator był z firmy Exide 12V, 70Ah, 720A, technologia EFB (przy zakupie nowego ucieszyło mnie to, że jednak nie AGM- trochę lżej dla portfela :p)
Dlaczego wymieniałeś rozrząd, coś się podziało?

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: beniuasia »

Tomu80 pisze: piątek, 18 grudnia 2020, 15:13 Ja mam Captura 1.2 TCe z 2017 r. Przeciętnie raz-dwa razy w miesiącu doładowuje akumulator (bez jego odłączania od klem) ładowarką impulsową z Lidla-czasami normalnie, a często w trybie "zimowym" ładowarki. Niedawno przy okazji chiptuningu sprawdzono mi kondycje akumulatora i jest ok. Dodam,że Start-stop całkowicie wyłączyłem programowo ponad rok temu.
To jest bezpieczny sposób? Ja wyłączam start/stop zawsze ale czasem dla sprawdzenia zostawiam i zauważyłem, że ostatnio nie działa.

Dejavu
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 29 grudnia 2018, 20:56
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCE

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: Dejavu »

beniuasia pisze: piątek, 18 grudnia 2020, 22:27
Dejavu pisze: piątek, 18 grudnia 2020, 08:20 U mnie aku padł po 4 latach. Po wymianie rozrządu komputer wywalił błąd akumulatora. Zignorowałem to, dokręciłem akumulator, wyczyściłem klemy i tyle. Później dwukrotnie podczas jazdy auto zgasło :p dojechałem do świateł, włączył się system start/stop i w momencie "rozruchu" silnika, gasło wszystko- po sprawdzeniu napięcia okazało się, że aku jest do wymiany.
Przed wymianą rozrządu miałem 2-3x incydent, gdzie bezpośrednio po włożeniu karty pojawiało się dwukrotne piknięcie i raz monit o błędzie akumulatora. Innych objawów nie było, start-stop działał normalnie.
U mnie oryginalny akumulator był z firmy Exide 12V, 70Ah, 720A, technologia EFB (przy zakupie nowego ucieszyło mnie to, że jednak nie AGM- trochę lżej dla portfela :p)
Dlaczego wymieniałeś rozrząd, coś się podziało?

Problem jest opisany na forum, bowiem wcześniej zadawałem tu pytanie w temacie. Jak masz ochotę zerknij "Grzechotanie~". Generalnie łańcuch nadawał się już do wymiany i dlatego też taki manewr.

BlackRaven- nie mam odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, więc nie wypowiadam się nic więcej. zobaczyłem, ze oryginalny był taki jak w/w podałem- kupiłem o takich samych paramterach i tyle. start/stop wyłączam przy każdym wsiadaniu do auta i po temacie.
Aku na pewno trzeba programować w komputerze, także samodzielna wymiana nie wchodzi w grę. Chyba, że masz odpowiedni sprzęt.

Martin57
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2021, 21:59
Renault: Captur
Silnik: 1.5 cdi

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: Martin57 »

Witam. Mnie aku oryginalny odmówił po sześciu latach. Po zmianie, zaznaczam bez żadnego programowania działa już prawie trzy lata. Ładuje go profilaktycznie raz na dwa miesiące przez całą noc, wolnym ładowaniem bez odłączania klem. Jak na razie jest wpożo.

TeBe75
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 5 września 2019, 18:28
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] akumulator i ładowanie aku

Post autor: TeBe75 »

Straszne rzeczy piszecie - mi w Capturze z listopada 2013 padł w lutym 2020. Był oryginalny EFB Renault, a że nie mam Start-Stop poszedł zwykły. Doładowywany średnio co kwartał ładowarka typu LIDL (prosta z 2011 r), teraz już lepsza działa ponad 2 lata. Elektrolit trzyma poziom, nie sprawdzałem gęstości, ale czuje ze trzeb by zrobić porządne ładowanie po odpięciu klem

ODPOWIEDZ