iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.2 edc] Skrzynia EDC - hałas

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Dejavu
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 29 grudnia 2018, 20:56
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCE

[Captur 1.2 edc] Skrzynia EDC - hałas

Post autor: Dejavu »

Czy jeżdżąc swoimi Capturami również słyszycie dziwny dźwięk dobiegający z okolic skrzyni biegów (tak jakby skrzynia nie wysprzęgliła (?), szum, przypomina to nieco tarcie), szczególnie podczas przełożeń 2->3 oraz 3->4 ? Po zmianie przełożenia słychać to przez 1-2 sekundy i znika.
Mocniej słyszalne podczas większego obciążenia- jazda pod górkę. Co ciekawe, nie występuje to zawsze. Czasami jeżdżę kilkadziesiąt kilometrów i nic, a innym razem irytuje od początku jazdy. Nie ma znaczenia czy zimny czy rozgrzany silnik. To co zauważyłem- podczas bardziej dynamicznej jazdy, dźwięk jest wyraźnie mniej słyszalny. Jestem drugim właścicielem, obecnie przebieg 52kk, auto jest na gwarancji, ale nie wiem czy jest sens jechać do ASO. Nie mam punktu odniesienia niestety, być może ta skrzynia w taki sposób pracuje. Mechanik, który sporo jeździ Francuzami nie miał żadnych zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 grudnia 2018, 21:54 przez Dejavu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skrzynia EDC dziwny dźwięk

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

ODPOWIEDZ