iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Nowe przewody kokpit->kom. silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Aniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 12:17
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

[Captur] Nowe przewody kokpit->kom. silnika

Post autor: Aniol »

Planuje podłączyć kamerę przednią w samochodzie i potrzebuje przeprowadzić przewody między kokpitem a komorą silnika. Od strony silnika nie widać nic, wedle mnie wszystko zabudowane. Natomiast nachylając się od strony kokpitu po prawej od skrzynki bezpieczników widać parę tuneli, gdzie przełożone są przewody. Nie chciałbym ingerować w te tunele jednak zauważyłem tak jak na zamieszczonym zdjęciu wedle mnie miejsce na kolejny tunel przewodów. Oznaczone mazakiem dwiema kreskami żółtymi. Czy ktoś ma doświadczenie i wystarczy dosłownie przebić przewodem to gumowe miejsce? W jaki sposób zaślepić? Czy jest możliwość, aby ciekła woda tym łączeniem?
Jeśli nie w ten sposób to jak poprowadzić nowe przewody?

Foto

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur] Nowe przewody kokpit->kom. silnika

Post autor: mopsik »

Też o tym myślę by poprowadzić kable z AKU do kabiny.Chyba najlepiej zdjąć koło ,nakole i zobaczyć jak to wygląda od strony silnika.Tam od góry nie jak włożyć łapę.Na innym forum czytałem ,że kolega dołożył kable w tej przelotce od linki otwierającej maskę.Wg mnie bez kolejnego otworu nie da rady,należy go zrobić w tej gumowej przelotce i chyba warto zalepić jakimś silikonem - kosztuje grosze i chyba zabezpieczy od wilgoci .

Aniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 12:17
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur] Nowe przewody kokpit->kom. silnika

Post autor: Aniol »

Mam specjalną uszczelkę w płynie do takich prac. Więc pewnie uda się oblać peszel i wcisnąć aby uszczelka zastygła po obu stronach. Tylko chodzi o sam fakt, czy ktoś wie o tym kanale technicznym i czy można przebić oraz co może być po drugiej stronie

ODPOWIEDZ