iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Captur] Full Led Pure vision parują

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Tomasz1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2018, 12:39
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2tce

[Renault Captur] Full Led Pure vision parują

Post autor: Tomasz1976 »

witam od tygodnia dosiadam Renault Caprur 1.2 tce intens (wyprzedaż rocznika 2017)ze światłami full led pure vision niestety zauważyłem że jak przyświeci słońce i kilka h autko postoi w słoneczku lampy mam zaparowane raczej nie powinno tak być
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Renault Captur full Led Pure vision parują

Post autor: mopsik »

Niestety takie są lampy w Renault.Najgorzej jak dostanie Ci się kurz przez wywietrzniki.Powstaną plamy na kloszach od wewnątrz.Miałem tak w CLIO.Tylne też parują.

Tomasz1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2018, 12:39
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2tce

Re: Renault Captur full Led Pure vision parują

Post autor: Tomasz1976 »

czyli rozumiem że to normalne że parują ? druga kwestia jest taka że autko całą zimę przestało pod chmurką( wiatą na placu w salonie) może potrzeba trochę czasu aż dojdą do siebie co będzie miało odparować odparuje i będzie ok jak sądzicie

Mariusz1978
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 2 marca 2018, 08:40
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2 Tce

Re: Renault Captur full Led Pure vision parują

Post autor: Mariusz1978 »

W moim kadjarze z listopada 2017 roku też parowały pewien okres i to równomiernie w prawym i lewym kloszu. W tej chwili nic takiego nie zauważyłem. Zresztą producent w instrukcji obsługi ujął ten problem tj: Ślady skroplin w reflektorach lub tylnych
światłach- MOŻLIWE PRZYCZYNY-Ślady skroplin mogą być naturalnym zjawiskiem związanym ze zmianą temperatury
i wilgotności powietrza. W takim przypadku, ślady znikają wkrótce po włączeniu świateł.

Tomasz1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2018, 12:39
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2tce

Re: Renault Captur full Led Pure vision parują

Post autor: Tomasz1976 »

tylko że jak włączam światła i jeżdzę na nich długo to klosze są jeszcze bardziej zaparowane niż jak wsiadam rano lampy led nie emitują tyle ciepła co xenony czy zwykłe żarówki więc odparowanie może chyba być mniejsze niż w zwykłych lampach

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Renault Captur full Led Pure vision parują

Post autor: mopsik »

Dokładnie,nie przejmuj się tym.LED nie ogrzeje lampy tak jak żarówka i wg mnie powinien być bardziej hermetyczny - wtedy by nie parował.Ogólnie po myjni zaparują,jak są ośnieżone i zacznie topić się śnieg od słońca - zaparują.Jak zrobi się cieplej to Ci zejdzie parowanie.

ODPOWIEDZ