iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Rlink2 android auto

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

[Captur] Rlink2 android auto

Post autor: kolczyknet »

Witam forum i mam takie pytanko. Czy już ktoś bawił się z podłączeniem telefonu w tym systemie tak aby było widać obraz z komórki na wyświetlaczu np. Nawigacja własna. Czy to jest możliwe w tym samochodzie ?

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: Jacek Wo »

1) W Capturze jest albo Medianav Evolution albo R-Link Evolution, to sa 2 różne urządzenia. Dopóki sam nie kupiłem i wgryzłem sie w temat - patrząc w broszury informacyjne i cenniki - myślałem, że R-Link to tylko upgrade do Medianav.
A R-Link 2 to jeszcze inne urządzenie, montowane w "wyższych" modelach, jak Megane, Kadjar czy Koleos.

2) Podłączałem telefon z Androidem do R-Link Evolution w Capturze i działa jak trzeba.
Żeby to zrobić, trzeba po pierwsze zainstalować na telefonie aplikację Android Auto - oficjalnie niedostępna w Google Play dla Polski, trzeba ścianąc apkę z innych serwerów i odblokować instalacje z poza sklepu Google Play.
Po drugie - trzeba mieć wersję R-Link Evolution z obsługą Android Auto, z tego co pisano na tym forum, mają to Captury od kwietnia 2017.

kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: kolczyknet »

Iphone 6 i R-link 2 czy coś wyjdzie z takiego połączenia ? Bo mi się tylko udało jako zestaw głośnomówiący i muzyka. Może jakaś aktualizacja systemu dałaby odpowiednią ikonkę żeby połączyć tak jak widać na filmach ? Po usb też lipa. Może inny telefon ?

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: Jacek Wo »

Pytasz znowu o Captura (bo w nim nie ma R-LInk 2) czy tak w ogóle o R-link 2?

Android auto działa tylko z telefonami z Androidem, a iPhone to ... iPhone (IOS)

Jeszcze jedno - Android auto, tam gdzie działa - działa zawsze i tylko przez USB. Po BT tylko muza i telefon.

kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: kolczyknet »

Tak o Captura i dzięki za podpowiedzi. Właśnie ale u mnie jest R-link 2. Wrzucę fotki może wieczorem. Oczywiście bardziej chodzi tu o CarPlay bo iphone. Na filmach widać że wszystko gra tylko to chyba inny system w samochodzie jak pisałeś.

allien18
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 06:39
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: allien18 »

Dzwoniłem dzisiaj do swojego dealera i w capturach przed liftem nie ma możliwości wgrania android-auto... leży to po srtonie sprzętowej nie softowej... to takie info jakby ktoś o to pytał.

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: Jacek Wo »


kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: kolczyknet »

Ech... Faktycznie głupoty piszę mam R-link bez 2. Co mi się ubzdurało. Przepraszam. Ale jest problem przy tym systemie zt telefonem iphone. Jest inaczej i chyba się nie uda zrobić ekran jak na adroidzie. To co oglądałem to był inny rodzaj systemu tj. R-link 2 w innych samochodach. Dzięki za informację. Zostaje tylko android chyba ?

kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: kolczyknet »


kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: kolczyknet »


beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur] Rlink2 android auto

Post autor: beniuasia »

R-linka z android auto maja Captury po lifcie. Od kwietnia 2017 roku Captury mają darmową aktualizację nawigacji i usługi Live przez trzy lata a nie rok jak do kwietnia.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ