iparts></a>
<a href= francuskie

[1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

[1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: beniuasia »

Od zakupu samochodu w kwietniu 2017 (Captur przed FL) nurtuje mnie jedna rzecz. Zawsze po odpaleniu samochodu i osiągnięciu prędkości około 41-42 km/h słyszę wtedy cichy stuk i czuje na pedale gazu jakby coś delikatnie przeskakiwało. Tak jest zawsze po ponownym odpaleniu auta i osiągnięciu podanej prędkości. Czy ktoś zauważył coś takiego w swoim Capturze, w szczególności właściciele Xmodów 1.2 Tce 6 biegów, skrzynia manualna? Serwis nie widzi problemu, bo "nic nie czują i nic nie słyszą".

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: Jacek Wo »

beniuasia pisze: sobota, 27 stycznia 2018, 19:46 Zawsze po odpaleniu samochodu i osiągnięciu prędkości około 41-42 km/h słyszę wtedy cichy stuk i czuje na pedale gazu jakby coś delikatnie przeskakiwało. Tak jest zawsze po ponownym odpaleniu auta i osiągnięciu podanej prędkości.
Zawsze, niezależnie od biegu? Próbowałeś np. w trybie ECO?
Ja mam dopiero 1800 km przebiegu, ale nic takiego nie zauważyłem.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: beniuasia »

Zawsze, niezależnie czy tryb ECO czy nie. Przy tej prędkości mam zawsze trzeci bieg.
I zawsze jest to 41 - 42 km/h.

seweryn178
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 listopada 2017, 19:04
Renault: CAPTUR
Silnik: 1.2

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: seweryn178 »

Witam, zauważyłem od pewnego czasu u mnie podobne zjawisko . Pozdrawiam

allien18
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 06:39
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 TCe

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: allien18 »

też tak mam, tylko nie jestem pewien czy za każdym razem

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: beniuasia »

Zastanawiam się czy to nie jest związane z pokrętłem Extended Grip w Xmodach. Według instrukcji jeżeli się włączy inny tryb niż automat to po przekroczeniu 40 km/h sam przełącza się na auto. Tak mi się to skojarzyło, w sumie nie wiem czemu.

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: Jacek Wo »

beniuasia pisze: środa, 31 stycznia 2018, 21:10 Zastanawiam się czy to nie jest związane z pokrętłem Extended Grip w Xmodach. Według instrukcji jeżeli się włączy inny tryb niż automat to po przekroczeniu 40 km/h sam przełącza się na auto. Tak mi się to skojarzyło, w sumie nie wiem czemu.
Też o tym pomyślałem, ale pare razy chciałem sprawdzić jak to działa i czy czuć moment przejścia w tryb standardowy auto - nic nie wyczułem ani nie zauważyłem.

damiano2509
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2016, 16:29
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCE 120 KM EDC

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: damiano2509 »

Mam Captura w wersji Intens - bez systemu Extended Grip i u mnie też występuje ten charakterystyczny dźwięk. Podejrzewam, że może mieć to związek z doświetlaniem zakrętów, które działa właśnie poniżej prędkości około 40 km/h.

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: beniuasia »

Wydaje mi się, że nie jest to związane z doświetlaniem ponieważ np. bez gaszenia silnika kiedy staje się na światłach skrzyżowaniu i itp. to ten stuk już nie występuje po ponownym osiągnięciu podanej prędkości.

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: Jacek Wo »

Dziś testowałem, faktycznie - przy pierwszym odpaleniu auta po nocy, przy 41 km/h coś jakby stuknęło, przeskoczyła jakaś zapadka czy blokada - ale raczej to usłyszałem niż poczułem na pedale gazu. Specjalnie wyłączyłem radio i dmuchawę. Po zatrzymaniu i ponownym ruszeniu już sie nie powtórzyło, po włączeniu ExGripa też nic. Po zatrzymaniu, zgaszeniu silnika przyciskiem start/stop i ponownym odpaleniu - też nic. Kolejna próba - zgaszony silnik, wyszedłem z auta, żeby pomachał uszami i pomrugał światłami - ponowny start i nic.
Za to lektura internetu sugeruje, że w Audi Q7 podobny objaw jest związany z testem systemu ABS ...

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: Tomu80 »

Panowie...nie róbcie sztucznie zagadnienia z banalnych spraw! Czy nie jezdziliscie nigdy wczesniej zadnym samochodem z kontrolą trakcji?? Ten stuk/drżenie pedału gazu to inicjacja (test i załączenie się) właśnie systemu ASR. Tak jest w kazdym samochodzie z tym systemem,choć w większości przypadków ma to miejsce w okolicach prędkości 30 km/h na 1 biegu. Tyle-temat zamkniety!

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [1.2 Tce Captur Xmod] Cichy stuk przy prędkości 41-42 km/h.

Post autor: beniuasia »

Spokojnie, chyba jednak nie w każdym. W mojej kijance nic takiego nie występowało dlatego też powstał post w tej sprawie. Jeżeli jest jak Mówisz to sprawa rozwiązana. browar

ODPOWIEDZ