iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
katowice21
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 stycznia 2018, 17:32
Renault: Thalia
Silnik: 1.2

Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: katowice21 »

Witajcie chce kupić Renault Kajdar 1.2 Tce automat . Diler zaproponowali mi instalacje LPG bez utarty gwarancji na silnik ( auto ) . Powiedział mi że są w trakcie testów z importerem na montaż LPG do wszystkich silników TCE . Obecnie montowali w 30 autach ( zakup flotowy )
Koszt instalacji to 8 tyszł brutto. LPG Odpala na LPG nie na benzynie jakaś nowoczesna instalacja . Czy ktos ma coś takiego

lamer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2017, 20:32
Renault: Captur Initiale AT
Silnik: 1.2tce

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: lamer »

A ile ty zamierzasz rocznie robić przebiegu? Kalkulowałeś ekonomiczną zasadność wydania 8kzł?

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: Jacek Wo »

Ekonomicznie to będzie na plus po przejechaniu ca. 50 tys. km, potem zacznie się oszczędność ok. 15 zł/100 km.
Do LPG mam podejście tzw. ambiwalentne.
Miałem już gaz w Octavii I Tour 1,6 - na silniku "lubiącym" LPG, bo już tylko takie (tzn. z fabryczna instalacją IV gen. Landi Renzo ) sprzedawali pod koniec produkcji w roku 2010. Było tanio, niby bez problemów, ale jakoś się nie zakochałem w LPG ... Zrobiłem 130 tys. km w 4 lata, po 80 tys. wymieniałem wtryskiwacze. W sumie chyba zawsze najbardziej mnie wkurzało czekanie na zatankowanie, bo dopiero pod koniec mojej przygody z LPG dopuścili samoobsługę. No i koło zapasowe zajmujące pół bagażnika, bo na jazdę bez zapasu nie umiem się odważyć (jakby co, to dojazdówka praktycznie zajmuje tyle samo miejsca).
Poprzednikiem Kapturka, czyli Megane III Grandtour '14 robiłem 35 tys. rocznie, ale mimo że to było "stare zwykłe" 1,6 16V 110 KM i ponoć daje się zagazować bezboleśnie, jakoś sie nie zdecydowałem.
A LPG w nowych silnikach turbo i z wtryskiem bezpośrednim wprowadzała Skoda już około 2010 roku - wtedy to paliło 50/50 LPG z benzyną i tylko problemy z ustawieniami mieli. Minęło parę lat, może poszło to do przodu?

seboc
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 23 września 2017, 18:08
Renault: Kadjar
Silnik: 1,6 dci

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: seboc »

Zamiast doplacac 8 tys., lepiej kup diesla. Auto bedzie zwawsze i wolne od dziadowskich przerobek.
Gdzie chcieliby zmiescic butle? Kadjar ma dojazdowke lub nie ma kola zapasowego w ogole (w wersjach z systemem audio Bose), a bagaznik jakis wyjatkowo obszerny nie jest, sa dwa poziomy i skladaja sie siedzenia.
1.6 diesel 4wd pali w jezdzie wiejsko-miejskiej 5.2-5.4, na autostradach 6.2-6.3. Mniejszy diesel i bez napedu na 4 kola - jeszcze mniej.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: Dan1el »

seboc pisze: niedziela, 14 stycznia 2018, 21:52 Zamiast doplacac 8 tys., lepiej kup diesla. Auto bedzie zwawsze i wolne od dziadowskich przerobek.
Gdzie chcieliby zmiescic butle? Kadjar ma dojazdowke lub nie ma kola zapasowego w ogole (w wersjach z systemem audio Bose), a bagaznik jakis wyjatkowo obszerny nie jest, sa dwa poziomy i skladaja sie siedzenia.
1.6 diesel 4wd pali w jezdzie wiejsko-miejskiej 5.2-5.4, na autostradach 6.2-6.3. Mniejszy diesel i bez napedu na 4 kola - jeszcze mniej.
Witam.

Zgadzam się że jeżeli ktoś robi 35-40 tyś./rocznie lepiej diesel.
Ale proszę po raz kolejny nie wprowadzać kogoś w bład.

Kadjar ma koło zapasowe angry1 i miejsce na zamontowanie 45l butli
Jaki mniejszy diesel palm Kadjar posiada tylko jeden silnik diesla o poj.1,6 130Km. i zawsze będzie palił 7l średnio używając autko normalnie. Bo mniejszy 1,5 dci nie jedzie chyba że dla żony z EDC skrzynią do miasta :D

Autorowi pytania odpowiadam po własnych doświadczeniach.
Kadjarem 1,6 w dieslu 130Km. 20 000 Km. W mieście mniej 6,2-6,8 autostrada 150km/h tempomat 7,2-7,6.
Koleosem Ph2 2,0 177Km. 4x4 w dieslu 20 000Km W mieście mniej 7,8-8,2 autostrada 150/h tempomat 8,4-8,8l/100km.

Pozdrawiam i Szerokości. driver

seboc
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 23 września 2017, 18:08
Renault: Kadjar
Silnik: 1,6 dci

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: seboc »

Sa oferowane dwa silniki Diesla: 1.5 i 1.6, ten drugi moze byc polaczony z napedem na 4 kola.
Jak napisalem wyzej: jesli jest na pokladzie system audio Bose - nie ma kola zapasowego ani miejsca na nie pod podloga bagaznika (miejsce kola zajmuje subwoofer).

Dlaczego 35 tys. rocznie?
Do instalacji trzeba doplacic 8 tys., do diesla cos tez kolo tego.

katowice21
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 stycznia 2018, 17:32
Renault: Thalia
Silnik: 1.2

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: katowice21 »

Ja wole Benzyne niż Diesle z którym sa klopoty. Robie 32 tys.km rocznie

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: Dan1el »

Ja jeżdżę tylko dieslami z którymi nie mam problemu.

Przebiegi od 35-40 tyś. rocznie.

Pozdrawiam i powodzenia przy wyboże dobrego egzemplarza.

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: Renault Kadjar 1.2Tce z LPG bez utraty gwarancji

Post autor: Jacek Wo »

katowice21 pisze: niedziela, 21 stycznia 2018, 20:52 Ja wole Benzyne niż Diesle z którym sa klopoty. Robie 32 tys.km rocznie
Jak wolisz benzynę, to po co Ci LPG?

ODPOWIEDZ