iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
fajneauto
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 07:41
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCe

[Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: fajneauto »

Żeby głupich komentów nie było :-)

Są dni, że nie da się normalnie ruszyć, są dni że objaw nie wystepuje. Normalnie szarpie przy ruszaniu jakbym uczył się jeździć. Ktoś ma coś podobnego? Mimo dobrych układów w serwisie stwierdzili, że nawet jeśli coś z zespołem sprzęgła, to "na gwarancję" nie da rady bo centrala uzna za "eksploatację". Znaczy się qr..a, że niby nie umiem ruszać i pierwszy raz od 20 lat, po przejechaniu 800000 km spaliłem tarczę w nowym aucie.
Może trzeba wymusić iloscią zgłoszeń akcję serwisową tak jak to jest np. z napinaczem i lańcuchem rozrządu?
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 grudnia 2017, 14:33 przez fajneauto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: kudlaty »

W 99% poprawiam, jeżeli wiem jakiego auta dotyczy temat ;) Niestety moja kula się zepsuła więc nie dałem rady ;)

lamer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2017, 20:32
Renault: Captur Initiale AT
Silnik: 1.2tce

Re: [Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: lamer »

Ile ma przejechane km?

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tomu80 »

U mnie na początku sprzęgło brało bardzo ostro-trzeba było bardzo delikatnie puszczać. Pare razy auto nawet mi zgasło przy ruszaniu.Teraz zaledwie po przebiegu 1500 km sprzęgło bierze wyraźnie łagodniej i wyżej (normalniej). Mam tylko nadzieje,ze to nie bedzie postepować dalej i ze nie oznacza to ze sprzeglo tak szybko sie zużywa.... ;-P
Od samego początku natomiast wystepuje u mnie zjawisko delikatnego szarpania przy rozpędzaniu z niskich obrotow (gdzieś w zakresie może 1,8-2,5 tys. obr na 2-ce). Z tym,ze takie zjawisko nie może wynikać z pracy samego sprzegla,co raczej dwumasy. Być może dobrali zbyt twarde spreżyny w dwumasie w stosunku do momentu obrotowego silnika w tym zakresie obrotow. Moze to tez sie unormuje jak sprezyny dwumasy trochę zmiękną wraz z rosnącym przebiegiem.

fajneauto
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 07:41
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCe

Re: [Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: fajneauto »

Po wymianie rozrządu w ramach gwarancji przyszedł czas na....kompletne sprzęgło! Qr... mać! W ramach gestu handlowego otrzymałem 80% rabatu na komplet z usługą - do zapłaty 472 pln. Importer twierdzi, że to wina eksploatacji i fakt, że zgłaszałem to już wcześniej nie przesądza o tym, że nie umiem jeździć :-)
Prz okazji na gwarancji kompletne siedzisko kierowcy i nowy wyswietlacz centralny. 48000 przebiegu... Co będzie przy 100000?

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: beniuasia »

A z jakiego powodu wymiana siedziska kierowcy i wyświetlacza?

fajneauto
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 07:41
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCe

Re: [Kadjar 1,2 Tce 2016] Szarpanie przy ruszaniu

Post autor: fajneauto »

Jeden zgrzew puścił, a gąbka się zdeformowała. Wyświetlacz podczas przeglądu pokazał szatańskie oblicze ponoć... Nie wnikam dokładnie - za free więc nie protestuję :-)

ODPOWIEDZ