iparts></a>
<a href= francuskie

[CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
seweryn178
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 listopada 2017, 19:04
Renault: CAPTUR
Silnik: 1.2

[CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: seweryn178 »

Witam , posiadam Renault Captur 1.2 manual z lutego 2017r. przebieg 8 tys (auto demonstracyjne). Od pewnego czasu zauważyłem dziwne (stuki,trzaski) przy jednoczesnym hamowaniu i skręcie ok 90 stopni . W serwisie ASO powiedziano mi , że w tym modelu jest to normalne . Otrzymałem również świadectwo kontroli , w którym napisano : stuk podczas skręcania jest charakterystyczny dla pracy układu hamulcowego .
Brak zastrzeżeń . Czy ktoś ma podobnie ?

seboc
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 23 września 2017, 18:08
Renault: Kadjar
Silnik: 1,6 dci

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: seboc »

Zobacz, czy nie rozerwala ci sie oslona przegubu zewnetrznego. Przegub chwile przed smiercia tez stuka przy skrecaniu.

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: Tomu80 »

Bez przesady-to niemozliwe zeby przegub czy gumowa osłona byly uszkodzone. Takie rzeczy dzieją sie przy przebiegach 100 tys. km,a nie 8. U mnie tez coś stuka przy hamowaniu-sprawdze czy dokladnie w takich samych okolicznosciach.

seboc
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 23 września 2017, 18:08
Renault: Kadjar
Silnik: 1,6 dci

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: seboc »

W poprzednim aucie oslona uszkodzila sie od jakiegos kamienia czy galezi, w krotkim czasie wysiadl tez przegub, bo dostala sie woda i piasek.
Oslona to kawalek gumy przeciez.

seweryn178
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 listopada 2017, 19:04
Renault: CAPTUR
Silnik: 1.2

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: seweryn178 »

Po konsultacji ASO z Centralą jeśli chodzi o stuki z układu hamulcowego zostały wymienione jarzma hamulcowe wraz z klockami ale pocieszono mnie, żę usterka po pewnym czasie może powrócić , gdyż na dzień dzisiejszy nie mają rozwiązania tego problemu.

hipeck
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 marca 2017, 18:57
Renault: thalia
Silnik: 1,2 16V 75KM

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: hipeck »

Przy szybkim przyspieszaniu też był stuk? pozdr

seweryn178
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 listopada 2017, 19:04
Renault: CAPTUR
Silnik: 1.2

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: seweryn178 »

Po odpaleniu samochodu i osiągnięciu prędkości około 40-45 km/h słyszę cichy stuk i czuje to delikatnie na pedale jakby coś przeskakiwało. Występuje to od czasu do czasu po osiągnięciu tej prędkości. Podobnie jak w poście u kolegi "baniusia"".Pozdrawiam

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: HFaudio »

Tak z innej bajki, ale powiem szczerze, że na prawdę nie rozumiem posiadaczy Captura że nadal kupują te samochody na różnych forach jest tyle problemów z nimi że chyba przebiją renomę Laguny !!! Im więcej czytam różnych dziwnych postów tym bardziej widzę znienawidzenie do tego modelu ;)

Jakim kryterium kierujecie się kupując Captura ?
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

aksel
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2018, 13:24

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: aksel »

HFaudio pisze: poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:38 Tak z innej bajki, ale powiem szczerze, że na prawdę nie rozumiem posiadaczy Captura że nadal kupują te samochody (...)
Jakim kryterium kierujecie się kupując Captura ?
Żonie się podobał.

U mnie też coś stuka/trzeszczy podczas hamowania czy ruszania... prawdopodobnym winowajcą jest fotel pasażera. Dla mnie to jest niepojęte żeby w nowym aucie cokolwiek trzeszczało czy stukało. Moja 12 letnia Octavka jest bezszelestna. To samo w nieodżałowanym 8 letnim Dusterze...

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: Tomu80 »

HFaudio pisze: poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:38 Tak z innej bajki, ale powiem szczerze, że na prawdę nie rozumiem posiadaczy Captura że nadal kupują te samochody na różnych forach jest tyle problemów z nimi że chyba przebiją renomę Laguny !!! Im więcej czytam różnych dziwnych postów tym bardziej widzę znienawidzenie do tego modelu ;)

Jakim kryterium kierujecie się kupując Captura ?
Odpowiadając-większość pewnie wybiera ten model ze wzgledu na niespotykaną w dzisiejszych czasach niezawodność napędu,zawieszenia i mechaniki (przynajmniej jeśli chodzi o współczesne downsizingowe benzyny w tej cenie), meeega praktyczne i wygodne w tej klasie (ogromne) wnętrze i bagażnik oraz ponadczasowy ładny design.

Przecież chyba nie bez przyczyny to najlepiej sprzedający się Crossover w całej Europie!

Jedyny zarzut jaki można mieć do tego modelu z silnikami benzynowymi, to nienajniższe spalanie w tym segmencie. Poza tym jak poczytasz testy długodystansowe czy wpisy ma zagranicznych forach,to poza pierdółkami (typu "skasowały mi się stacje w radiu") nic się w nim nie psuje.

I proszę-nie stawiaj w jednym szeregu Laguny II i Captura! Miałem Lagunę II 1.9 DCI. W prawdzie nie obróciło mi panewek na wale (z czego słynie ten silnik), ale np. sam z siebie spalił się ECU, zerwała się taśma poduszki kierowcy, przestała działać blokada kierownicy, cyklicznie przestawały działać szyby i chyba ze 3 razy wymieniałem microswitche w klamkach zeby hands free działał. Znajdź mi wpisy na forach Captura o takich problemach...powodzenia!

lamer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2017, 20:32
Renault: Captur Initiale AT
Silnik: 1.2tce

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: lamer »

HFaudio pisze: poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:38Jakim kryterium kierujecie się kupując Captura ?
Chciałem kupić żonie kompaktowy samochód posiadający (to było must have):
- dostęp bezkluczykowy
- skrzynię automatyczną
- skórzaną tapicerkę
- podgrzewane fotele
- kamerę cofania
- czujniki parkowania z przodu i tyłu
- odpowiedni prześwit
Oczywiście także nawigację, elektryczne szyby, itp.
I tak drogą eliminacji padło na Captura w wersji Initiale Paris. Mimo, że wg mnie bardzo drogi jak na tak mały samochód to i tak wypadał korzystnie w porównaniu z konkurencją z odpowiednim wyposażeniem.

sbmisiekl
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2017, 10:00
Renault: captur e-tech plugin
Silnik: 1,6
Lokalizacja: Warszawa

Re: [CAPTUR 1.2] Dziwne stuki

Post autor: sbmisiekl »

W moim nowym capturze (przebieg 1000 km) 1,2 EDC za każdym razem kiedy zdejmuję nogę z pedału hamulca słyszę cichy stuk. W poprzednich samochodach tego nie słyszałem. W ASO powiedzieli mi, że "ten typ tak ma" i mam się do tego przyzwyczaić. Ponoć jest to praca serwa i skrzyni biegów (automat). Czy ktoś również ma taki przypadek?

ODPOWIEDZ