iparts></a>
<a href= francuskie

[ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: Dan1el »

superlolek pisze: piątek, 10 listopada 2017, 23:17 Nie wiem jak jest w nowych Renault ale w starych wystarczyło, że samochód zamknąłeś przyciskiem i już nie dało się go przy użyciu HF otworzyć.

A czy ktoś słyszał że w całkiem nowych modelach odeszli od tego systemu karta wysyła sygnał tylko w polach wyznaczonych.
U mnie jaśli karta nie będzie w pojeżdżie to nie odpali jeśli wysiąde to podchodząc do bagażnika jeszcze ją widzi ale chcąc zaglądnąć pod maskę już jej nie widzi i się zamyka aby tego uniknąć muszę pozostawić kartę w pojeżdzie.
Można to znależć na oficjalnej stronie Renault nowe strefy działania karty Hands-Fre

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: superlolek »

To akurat nic nowego, w LIII jest tak samo. W instrukcji obsługi jest ładna ilustracja gdzie te strefy są pokazane. Po prostu nie ma anteny z przodu, dlatego nie działa jak staniesz przed maska, ale też nie zawsze gdyż zależne to jest aktualnych warunków pogodowych. I dla jasności, karta wysyła sygnał na żądanie pojazdu.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: Dan1el »

Superlolek pisze: I dla jasności, karta wysyła sygnał na żądanie pojazdu.

brawa

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: superlolek »

Żeby nie było, tak według mnie to działa bo inaczej bateria w karcie byłaby do wymiany po miesiącu jak nie szybciej.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: Dan1el »

superlolek pisze: niedziela, 12 listopada 2017, 22:21 Żeby nie było, tak według mnie to działa bo inaczej bateria w karcie byłaby do wymiany po miesiącu jak nie szybciej. :D

Itak jest przynajmniej u mnie jeśli nie znajduje się w strefie to walizka nic nie da a złotka do etui nie wkładam viva

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: superlolek »

Dan1el pisze: niedziela, 12 listopada 2017, 22:37
superlolek pisze: niedziela, 12 listopada 2017, 22:21 Żeby nie było, tak według mnie to działa bo inaczej bateria w karcie byłaby do wymiany po miesiącu jak nie szybciej. :D

Itak jest przynajmniej u mnie jeśli nie znajduje się w strefie to walizka nic nie da a złotka do etui nie wkładam viva
Niestety ale walizka da dużo, gdyż przedłuża sygnał w obie strony, to znaczy od samochodu i od karty.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: mopsik »

Dostałem w komplecie do czujników taki system.Zgoda ,że traci sens HF .Normalni ludzie nie kradną a pracują a za zrobione sobie kupują.Mi w czerwcu ukradli i teraz eliminuję ryzyko.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: superlolek »

Zgadzam się z Tobą i tak naprawdę gdyby producent chciał, łatwo mógłby wyeliminować problem. Nie czarujmy się HF jest wygodne do otwarcia samochodu ale w środku można zrobić opcjonalnie w zależności od użytkownika albo wymuszenie fizycznego kontaktu karty z czytnikiem albo zostaje przy HF. Teraz by zmienić ustawienie wystarczy by wymagać fizycznego kontaktu z kartą oraz tak samo można zablokować dostęp bo CAN, brak karty fizycznie w czytnik = brak dostępu do sieci can. Czyli karta służy jako autoryzacja. Wrzucamy tam jakieś szyfrowanie porządne i powinno to załatwić problem na jakiś czas dopóki nie uda się złamać szyfrowania a to już zależy od długości klucza.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: Oktawiusz »

Wystarczy wbudowany akcelerometr. Brak ruchu karty to brak jej aktywności i po kłopocie.
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

drozdii
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 22:38
Renault: Scenic II 2003
Silnik: 1.9dci

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: drozdii »

Był taki test ostatnio i tylko jakieś 2 modele miały system HF oparty o czas reakcji karty na sygnał z samochodu. Jeśli przekraczał np 100ms czyli był to sygnał wzmacniany przez"walizkę" to samochód nie reagował. Jeśli krótszy, czyli karta znajdowała się blisko samochodu to wszystko działało normalnie. Prosto i skutecznie. Po co jakieś inne zabezpieczenia?


No i taki szczegół jeszcze. Jak podpisywałem umowę na kupno samochodu to sprzedawca podkreślał jedna rzecz przy umowie AC-OC. Jeśli ktoś mi ukradnie samochód nawet spod domu, na walizkę czy inny sposób ale będę posiadał dowód i 2 karty HF to ubezpieczyciel z zasady wypłaca odszkodowanie.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] Hands Free zabezpieczenie ?

Post autor: BlackRaven »

Zabezpieczenie jest proste elektrozawór na przewodzie zasilania najlepiej pod autem schowany. Ingerencja w elektronikę może generować błędy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ