iparts></a>
<a href= francuskie

Wetnylator chłodnicy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
teniscoach
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 09:21
Renault: Captur
Silnik: 1,2 tce

Wetnylator chłodnicy

Post autor: teniscoach »

Witam.Nie wiem czy jest to problem czy normalne działanie układu chłodzenia.Otóż zaciekawiło mnie działanie wentylatora chłodnicy.Po podpięciu pod obdII zauważyłem że temperatura w ktorej wlącza sie wentylator wynosi 98 stopni.I tak sie dzieje w 7 przypadkach na 10.Ale czasami podczas jazdy w korkach lub nawet gdy podjade pod garaż i silnik chodzi temperaura wynosi już ponad 105 stopni a wentyalator nadal się nie włacza.Dopiero po zgaszeniu silika zaczyna pracować.Ostatnio podczas cieplejszego dnia i toczenia sie w korku po miescie temperatura podnosila sie az do 110 stopni i dopiero w tym momencie mimio ze nadal stlaem w korku temperatura zaczela spadać czyli dopiero przy 110 stopniach wyglada na to że wlaczyl sie wentylator.Zawszę w oprzednich autach mialem tak że wentylator zalaczal sie zawsze przy tej same temperaturze.Czy to jest normalne w capturze?Czy taka temperatura 110 stopni nie przegrzewa silnika?Dlaczego kiedy jest 107 stopni i wentylator nie chodzi to to kiedy gasze silnik to w tym momencie wentyaltor sie wlacza?Dlaczego nie wlaczyl sie przy 98 stopniach?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wetnylator chłodnicy

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

ODPOWIEDZ