iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2016, 20:12

[Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: kuka »

Hej,
autko ma 15 miesięcy :) Dwa tygodnie temu, wieczorem nie mogę otworzyć auta, karta martwa... Pierwsza myśl, rozładowała się bateria... Nie wiedząc, że nawet wtedy auto odpala itp. dzwonię na assistant. Jestem jakby co w Berlinie, późny wieczór więc proponują, ze podjedzie pomoc i jeśli nie uda się na miejscu pomóc, to zholują itp. Kolejna myśl, że może to akumulator...W końcu otwieram auto kluczykiem i zapala się świtało itp, więc wykluczam akumulator :) Ale nie wpadam na pomysł aby włożyć kartę...
Mąż jedzie do centrum aby poszukać baterii, ja w hotelu, czekając na assistant szukam informacji... No i znajduję, że auto powinno mimo wyczerpanej baterii odpalić. Wracam do auta i faktycznie... Otwierają się wszystkie drzwi, mogę z bagażnika wyciągnąć walizkę :)... ale za cholerę nie mogę zamknąć auta.
Przytrzymywanie przycisku w środku nic nie daje, karta martwa i tak kilka razy... w końcu nagle jakby nigdy nic, zaczyna działać. No więc dzwonię, aby odwołać pomoc, ale jak się okazuję nie mogę... aby to zrobić powinnam podjechać do najbliższego serwisu aby sprawdzili auto, w między czasie nadjeżdża pomoc...
Panowie nawet nie wiedzieli gdzie się to auto odpala... :D baterii nie mieli. Poradzili aby podjechać o najbliższego renault to wymienią baterię.
Po powrocie do Polski dzwonię do serwisu, z propozycją że może by podłączyli do kompa, bo jednak karta działa cały czas, być może złapał jakąś zawiechę, ale Pan stwierdził, że to na bank bateria i mam wymienić. Jak sie coś będzie działo to wtedy podjechać.
Baterii nadal nie wymieniłam, wszystko działa, ale zastanawia mnie co to mogło być i czy się powtórzy.

Pomijam moją panikę i niewiedzę, że i tak do domu bym wróciła :D ale to tak jest jak się instrukcji nie czyta dokładnie. Z drugiej strony, szkoda, że assistans nie potrafi nic doradzić przez telefon :D

sorki, za taki długi wywód

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: [Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: spoogie »

Samochód informuje o konieczności wymiany rozładowanej baterii dość wcześniej, mam auto 26 mcy i już 2x wymieniałem baterie w karcie (zapasowej też). Dobry zapas baterii można kupic np w IKEA ;) sa tam dokładnie te same baterie (do lampek) które pasuja do karty :)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80291156/" target="_blank" target="_blank
Ostatnio zmieniony piątek, 1 września 2017, 08:48 przez spoogie, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
Cendra
Bywalec
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 10:06
Renault: Captur Limited
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: Ciechanów/W-wa

Re: [Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: Cendra »

Czyżby nowe karty zużywały szybciej baterie? w Scenicu II zmieniałem chyba tylko raz a miałem autko 5 lat i nie wiem ile miała lat ta która padła...
Renault Captur 1.2 TCe Limited Obrazek
Skoda Citigo Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: [Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: spoogie »

Cendra pisze:Czyżby nowe karty zużywały szybciej baterie? w Scenicu II zmieniałem chyba tylko raz a miałem autko 5 lat i nie wiem ile miała lat ta która padła...
To zależy jaka karta, ja mam w swoim hands free która pewnie więcej prądu zużywa niż zwykła wsadzana do gniazda.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
Cendra
Bywalec
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 10:06
Renault: Captur Limited
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: Ciechanów/W-wa

Re: [Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: Cendra »

W Scenicu też miałem HF, starszej generacji (te pierwsze modele). W Capturze teraz również mam HF.
Renault Captur 1.2 TCe Limited Obrazek
Skoda Citigo Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2016, 20:12

Re: [Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: kuka »

spoogie pisze:Samochód informuje o konieczności wymiany rozładowanej baterii dość wcześniej, mam auto 26 mcy i już 2x wymieniałem baterie w karcie (zapasowej też). Dobry zapas baterii można kupic np w IKEA ;) sa tam dokładnie te same baterie (do lampek) które pasuja do karty :)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80291156/" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Zapas baterii już mam w aucie, ale jak dotąd nic nie wymieniałam - myślisz, że to mógł być sygnał, że za jakiś czas padnie?
Bo trochę to dziwne, że działa cały czas. Też miałeś takie objawy?

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: [Captur] Nie dzialajace przyciski na karcie

Post autor: spoogie »

kuka pisze:Zapas baterii już mam w aucie, ale jak dotąd nic nie wymieniałam - myślisz, że to mógł być sygnał, że za jakiś czas padnie?
Bo trochę to dziwne, że działa cały czas. Też miałeś takie objawy?
Za każdym razem miałem komunikat na liczniku "słaba bateria w karcie". Ale karta działała bez zarzutów, po wymianie zużytej baterii komunikat ustepował.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

ODPOWIEDZ