iparts></a>
<a href= francuskie

[ Renault Captur 1,2 TCe ] domykanie szyb ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

[ Renault Captur 1,2 TCe ] domykanie szyb ?

Post autor: kolczyknet »

Witam i mam takie pytanko odnośnie domykania szybek w samochodzie bo mi nie działa. Czy taką funkcję da się włączyć albo zaprogramować szyby ? Oczywiście działa karta Hands free a autko jest już po po liftingu. Na pilocie próbowałem różne opcje a w salonie nie wiedzieli.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 sierpnia 2017, 14:45 przez kolczyknet, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault Captur 1,2 TCe AT Intens szyby ?

Post autor: VoN »

Muszą być moduły w drzwiach żeby działało domykanie, jak najlepiej to sprawdzić? Jeśli w danych drzwiach z guzika poprzez szybkie kliknięcie szyba się automatycznie zamyka/ opuszcza to domykanie jest i powinno działać z karty - 2 razy szybkie naciśnięcie guzika zamykania.

Przeważnie w modelach "bez wypasu" - działa tylko szyba kierowcy/ pasażera.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] szyby ?

Post autor: kolczyknet »

Szyba się domyka z przycisku od środka z panelu przy drzwiach , wystarczy raz pociągnąć bez trzymania i cała się zamyka. Natomiast wszystkie metody na pilocie tj. Dwukrotne przyciskanie na zamknięcie oraz przytrzymanie nie domykają uchylonej szyby. Jakieś pomysły ?

kamilba
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 1 sierpnia 2017, 20:29

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] szyby ?

Post autor: kamilba »

Też poszukiwałem funkcji automatycznego zamykania szyb ale niestety na 99% Captur nie posiada takiego rozwiązania. Dotarłem do instrukcji Meganki. W części "Elektryczne podnośniki szyb" jest tam sekcja "Zdalnie sterowane zamykanie szyb". Polega ona na dwukrotnym naciśnięciu blokowania na pilocie. W instrukcji Captura nie ma takiej sekcji.
Analogicznie, w instrukcji Meganki jest część "KARTA RENAULT: zabezpieczenie antywłamaniowe", opisująca blokowanie samochodu uniemożliwiające otwarcie go od wewnątrz, np. po stłuczeniu szyb. Też uruchamia się dwukrotnym kliknięciem. W instrukcji Captura też nie ma tego.
Szkoda, że poskąpili tych funkcji, tym bardziej, że jest to zapewne tylko sterowanie oprogramowaniem.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] szyby ?

Post autor: kudlaty »

Jeżeli od środka działa automat tylko na jedną szybę (kierowcy) to domykania z karty nie ma

kolczyknet
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 11:54
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Energy TCe

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] domykanie szyb ?

Post autor: kolczyknet »

Faktycznie brakuje domykania szyb a zamiast tego po dwukrotnym naciśnięciu na kłódeczkę samochód blokuje się nawet od wewnątrz. Przynajmniej piszą tak w instrukcji. Tyko po co takie zastosowanie ?

TeBe75
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 5 września 2019, 18:28
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] domykanie szyb ?

Post autor: TeBe75 »

kolczyknet pisze: niedziela, 27 sierpnia 2017, 14:51 Faktycznie brakuje domykania szyb a zamiast tego po dwukrotnym naciśnięciu na kłódeczkę samochód blokuje się nawet od wewnątrz. Przynajmniej piszą tak w instrukcji. Tyko po co takie zastosowanie ?
Np. szybkie zamknięcie auta.
Trzeba by zweryfikować w CLIP'ie czy Captur ma takie opcje. W instrukcji nie ma nic, ale kto wie co za opcja sa w komputerze tylko, że są wyłączone. Pytanie czy wersja Initiale Paris ma takie opcje?

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] domykanie szyb ?

Post autor: Tomu80 »

Captur nie ma takiej opcji i nie da się jej w żaden sposób aktywować-przerabiałem ten temat.

TeBe75
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 5 września 2019, 18:28
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: [ Renault Captur 1,2 TCe ] domykanie szyb ?

Post autor: TeBe75 »

A przerabiał ktoś dodanie jakiegoś modułu?

ODPOWIEDZ