iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur ZEN 0,9 TCe 2013] Samoczynnie włączająca się klimatyzacja (manualna)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
GvF
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 07:02
Renault: Captur ZEN
Silnik: 0,9 TCe

[Captur ZEN 0,9 TCe 2013] Samoczynnie włączająca się klimatyzacja (manualna)

Post autor: GvF »

[Captur ZEN 0,9 TCe 2013 : problem z samoczynnie włączającą się klimatyzacją manualną bez potwierdzenia diodą AC]

Witam,
Odkryłem, że w Capturze samoczynnie włącza się klimatyzacja (manualna), mimo braku potwierdzenia tego faktu przez pomarańczową diodę AC. Byłem w serwisie rok temu, ale nie mieli pojęcia jak się do tego zabrać, jak to sprawdzić. Podłączyli komputerki, ale nic im nie wyszło. Po czasie sam znalazłem w instrukcji informację, że jeśli pokrętło prędkości nawiewu (1,2,3,4) jest w określonej pozycji względem pokrętła rodzaju nawiewu (szyba, nogi, przód, itd.), to klimatyzacja jest włączona, mimo braku świecenia się diody AC. Pokazałem to w serwisie, podziękowali - będą mądrzejsi w przyszłości.
Jednak okazało się, że klimatyzacja załącza się nie tylko w przewidzianej instrukcją pozycji pokręteł (klimatyzacja manualna). Mam pewność, że działa za każdym uruchomieniem silnika i dopiero włączenie i wyłączenie przycisku AC powoduje wyłączenie klimy.
Problem - nie problem, da się z tym jeździć, ale denerwuje mnie to, że klima działa cały czas. Nie jestem zwolennikiem używania klimy na krótkich odcinkach a Capturem (żony) jeżdżę tylko na krótkich odcinkach. Poza tym, każde niezamierzone przez producenta działanie jest anomalią.
Czy spotkał się ktoś z czymś takim?

(samochód kupiony był w polskim salonie, tuż po premierze - październik 2013)

Awatar użytkownika
Alexlaguna2
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 maja 2016, 10:51

Re: [Captur ZEN 0,9 TCe 2013] Samoczynnie włączająca się klimatyzacja (manualna)

Post autor: Alexlaguna2 »

Zobacz czy nie jest to inicjonowane przez automatyczne włączanie grzania tylnej szyby i lusterek. Mam tak w Kangoo i chodzi jak mu się chce, zależnie od temperatury zewnętrznej i od wilgotności. Choć o istnieniu higrometru nigdzie nie doczytałem. Ale fakt jest faktem że mimo że np. rano jest np. aż 20 stopni ale wilgotno, to klima włącza się samoistnie.

olo

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur ZEN 0,9 TCe 2013] Samoczynnie włączająca się klimatyzacja (manualna)

Post autor: BlackRaven »

Klima może się załączać automatycznie przy ustawieniu nawiewu tylko na przednią szybę i przy obiegu zamkniętym w zależności od wyposażenia samochodu
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ