iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
KermitFrog
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2015, 14:40
Renault: Renault Kadjar
Silnik: 1.2 TCE 130

[Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: KermitFrog »

Witajcie,

Po ponad pół roku bojów z pięknym, ale awaryjnym samochodem zauważyłem dzwonienie, a właściwie terkotanie jakby turbiny podczas nabierania obrotów silnika 2500-3000 obrotów, szczególnie na pierwszych trzech biegach.

Pracownik Renault Polska stwierdził, ze samochód jest zgodny ze specyfikacja i każdy Kadjar z tym silnikiem tak ma.

Gdy dopytywałem o szczegóły usłyszałem, ze niepokojące odgłosy wynikają z przełączania zmiennych faz silnika.

Szczerze mówiąc nie interesowałem się dotychczas dokładna specyfikacja silnika, ale coś mi się wydaje, ze ktoś tu kręci.

Dodam, ze wcześniej terkotania nie było, na pewno bym je usłyszał, tym bardziej, ze jest ono wyraźnie głośniejsze od pracy turbiny, która zauważam mimo cichutkiej pracy.

Dzielcie się informacjami!


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: VoN »

Trzeba by iść do innego Salonu - ASO poprosić o jazdę próbną Kadjarem z tym samym silnikiem i porównać :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

KermitFrog
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2015, 14:40
Renault: Renault Kadjar
Silnik: 1.2 TCE 130

[Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: KermitFrog »

Zgoda, ale wobec stanowiska Renault Polska nic się nie poradzi. Można tylko pamietać o takich sytuacjach przy wyborze następnego samochodu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: PiasQ »

VoN pisze:Trzeba by iść do innego Salonu - ASO poprosić o jazdę próbną Kadjarem z tym samym silnikiem i porównać :)
Z Kadjarem jest dość specyficzna historia, gdyż pierwsze sprzedawane egzemplarze miały sporo oczywistych wad. Renault próbuje to naprawić, wiem, że już spasowanie materiałów poprawili :). Swoją drogą, co im się tak spieszyło z wypuszczeniem niedopracowanego auta? :/
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: kudlaty »

Piachu, jak z każdym nowym modelem. Zawsze się spieszą a potem naprawiają robiąc lifta ;)

Ja bym zrobił jak pisze Von.

krzysiekunited
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 16:41
Renault: captur
Silnik: 1.2 tce

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: krzysiekunited »

Mam podobny problem i mi tez powiedzieli w aso ze tak ma byc i malo tego podobno tez tak jest w nowym scenicu otrzywiscie z tym silnikiem

romeos30
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 31 lipca 2017, 19:10
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCE

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: romeos30 »

Mi przy 30tys. wymienili silnik bo żarł tyle oleju że głowa boli

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: BlackRaven »

To jesteś drugi w Polsce
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

fajneauto
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 07:41
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCe

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: fajneauto »

Dorzucę swoje. Pojawiło się drżenie i delikatne szarpanie. Przy 25000 zmieniono oprogramowanie. Pojawił się dźwięk pod maską właśnie w zakresie 2500-3000 obrotów ale tylko jeśli pedał gazu jest w jakimkolwiek stopniu wciśnięty. Teraz przy 37000 okazało się, że do wymiany kompletny rozrząd. Żebym wiedział, to chyba jednak kupiłbym VW TSI :-) to nie byłbym zdziwiony...

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: Dan1el »

Ponoć zmieniono pompę oleju która daje ciśnienie na smarowanie turbiny i napinacz łańcucha rozrządu.
W moim modelu (też czarny i też czarne felgi przypuszczam że mowa o modelu Neight & Day)1,6 dci 130Km.09 2016.
Ta też pompa miała za niski wydatek fabrycznie i napinacz nie napinał na zimnym silniku (objaw dzwonienia po stronie rozrządu) a turbo było za mało smarowane i przy przebiegu 12 000 km. trzeba było wyciągać silnik gdyż ta pompa jest sprytnie przykręcona w silniku od strony obudowy sprzęgła (konstruktorzy viva ) Po wymianie turbiny napinacza łańcucha i pompy oleju było ok ale jakoś już straciłem zaufanie do tego auta i kupiłem Koleosa 2.
Mimo to Kadjar bardzo dobrze się spisywał jest wygodny mocy jak na ten pojazd wystarczająco miło będę go wspominał brawa

To nie jest wyssana opowieść z palca na forum Kadjar de. gdzie jestem zarejestrowany bo w Polsce troszkę to kuleje,można poczytać ile samochodów z tym problemem było i jest w serwisie Talisman ma też ten problem z tym silnikiem.

A powtarzam przeszedłem to sam proszę sobie wyobrazić że nie ma gwarancji i kwotę 8 740 zł musi Pan pokryć ze swojej kieszeni cry

To mój post z podobnego tematu.Powiem tylko tyle jeśli jest jeszcze na gwarancji muszą to zrobić proszę zmienić serwis lub zgłosić sprawę do Renault Polska.

fajneauto
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 07:41
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCe

Re: [Kadjar] problem z dzwonieniem pod maską w silniku 1.2 TCE 130

Post autor: fajneauto »

Wymieniony przy 37000 w ramach gwarancji kompletny rozrząd. Przyczyną dźwięku był uszkodzony napinacz, z tego powodu było to delikatne szarpanie.
Szybko, sprawnie, bez problemu :-) driver

ODPOWIEDZ