iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 14r., 1.2 TCe 120 KM, automat] Uruchamianie auta

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ufoludek
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 08:32
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

[Captur 14r., 1.2 TCe 120 KM, automat] Uruchamianie auta

Post autor: ufoludek »

Witam serdecznie. Mam pytanie w kwestii odpalania samochodu. Chodzi mi o to czy po wyłączeniu silnika, żeby uruchomić go po chwili ponownie muszę wyjąć kartę Hands Free, włożyć ją do czytnika, poczekać aż wszystkie kontrolki zgasną i wtedy mogę uruchomić silnik, czy mogę od razu uruchomić silnik?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Captur 14r., 1.2 TCe 120 KM, automat] Uruchamianie auta

Post autor: VoN »

Jeśli Ci chodzi o kwestie "poczekania aż kontrolki zgasną" to możesz odpalać silnik z kartą w czytniku bez wyjmowania i ponownego wkładania , tak jest w każdym Renault, spokojnie nic się stanie. Przy naciśnięciu START przy wyłączonych zegarach i tak wszystko jest sprawdzane, w przypadku jakieś usterki pojawi się komunikat na wyświetlaczu.

P.S W Instrukcji lub w ASO kazali Ci czekać aż kontrolki zgasną? Procedura sprawdzania wszystkich przyrządów przez komputer nie jest blokowana/ przerywana przy rozruchu silnika.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Captur 14r., 1.2 TCe 120 KM, automat] Uruchamianie auta

Post autor: Martinez »

Przy HF nie musisz w ogóle wkładać karty do czytnika.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ufoludek
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 08:32
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur 14r., 1.2 TCe 120 KM, automat] Uruchamianie auta

Post autor: ufoludek »

Witam cieplutko. Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki. Naprawdę były cenne i jak dla mnie przydatne. Osobiście sprawdzałem w instrukcji i nic takiego na ten temat nie napisali, stąd moje wątpliwości. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku.

ODPOWIEDZ