iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bandzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 stycznia 2022, 00:44
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2. Tce

[Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: Bandzior1 »

Hej, Mam pewien problem i może ktoś, gdzieś, coś, jakoś bo już mnie serwis Renault zaczyna denerwować.
Kadjar 2017 r. benzyna. Miałem problem który czasami pojawia się forach – jak samochód zmarzł i było wilgotno resetowały mi się do wartości fabrycznych ustawienia zegarów. Szczęśliwie w końcu udało się potwierdzić usterkę w serwisie i zapadła decyzja o wymianie zegarów. I tu niestety opowieść się nie kończy, a dopiero zaczyna… Najpierw serwis (autoryzowany) nie potrafił aktywować zegarów w samochodzie. Koniec końców z pomocą Działu technicznego jakoś się udało. A potem zaczęły się kłopoty ze wskaźnikiem paliwa i tu może ktoś mi coś podpowie. Otóż w momencie gdy na skali zostaną dwie kreski, a komputer pokazuje około 90 km zasięgu, nagle dwie kreski znikają i zostaje jedna świecąca się na czerwono (pierwszy raz zrobiło mi się to w trasie daleko od stacji benzynowej, przez co mało zawału nie dostałem). Wcześniej nie zapala się rezerwa (nie świeci się na pomarańczowo), nie ma też żadnego sygnału dźwiękowego.
W instrukcji nie ma żadnej informacji o tym, że ostatni segment może się zapalić na czerwono i co to ma oznaczać. Jest natomiast informacja, że w przypadku bardzo niskiego poziomu paliwa wskaźnik rezerwy (ikona dystrybutora) powinna zacząć migać.
Zatankowałem do pełna zaraz po tym jak powyższy objaw się pojawił przez co doszedłem, że to się dzieje gdy w baku jest jakieś 7-8 litrów paliwa. Czyli komputer prawidłowo pokazuje zasięg, a na skali powinien zostać ostatni segment i raczej nie jest to moment na zaświecenie się rezerwy (rezerwa świeci się gdy paliwa zostało na około 50 km). Jeśli przyjąć, że ostatni segment świecący na czerwono też jest jakąś informacją o bardzo niskim stanie paliwa, to jest to informacja ewidentnie nieprawidłowa.
Serwis już trzykrotnie próbował coś robić z pomocą Działu technicznego – niestety efektów brak. Jest to podobno problem z oprogramowaniem zegarów, a nie z pływakiem (po zatankowaniu do pełna wskaźnik prawidłowo pokazuje, tylko pod koniec paliwa coś się dzieje). Zegary przestały się resetować, ale mam nowy problem :angry1: Jakbyście coś słyszeli o podobnej sprawie dajce znać, to podpowiem serwisowi co można zrobić – z góry dzięki. A może jest w Wawie lub okolicach ktoś kto dobrze ogarnia elektronikę Renault?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: kudlaty »

A próbowałeś zmienić serwis? W Wawie jest ich kilka.
Jeżeli nie serwis może uderz do Oktawiusza. Jest tutaj na forum, ale rzadko zagląda. To jego strona i tam też znajdziesz do niego kontakt http://autousterka.waw.pl/

Bolo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2021, 14:09

Re: [Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: Bolo1 »

Tylko się cieszyć, czerwony kolor to ostatnie ostrzeżenie - tankuj już. To działa lepiej niż migająca ikona dystrybutora. Ja bym nie szukał tu żadnej usterki.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: kudlaty »

Bolo1 pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 09:55 Tylko się cieszyć, czerwony kolor to ostatnie ostrzeżenie - tankuj już. To działa lepiej niż migająca ikona dystrybutora. Ja bym nie szukał tu żadnej usterki.
OK. Ale jemu chodzi o to, że przed czerwonym nie pojawia się normalna rezerwa

Bandzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 stycznia 2022, 00:44
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2. Tce

Re: [Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: Bandzior1 »

Hej Z innego źródła dowiedziałem się, że chyba w nowych deskach tak jest - ostatni segment zawsze zapala się na czerwono (w starszych wersjach był biały), potem zapala się rezerwa+sygnał dźwiękowy, a jak paliwa zostanie bardzo mało rezerwa zaczyna migać+sygnał dźwiękowy. Zrobię test i sprawdzę czy mi się rezerwa zapali przy ok. 50 km przebiegu. Ale jeśli tak jest, to pojawia się pytanie dlaczego nikt mi tego w serwisie nie powiedział - oni nie mają pojęcia o takich zmianach i trzeci raz próbują naprawiać???

Bandzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 stycznia 2022, 00:44
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2. Tce

Re: [Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: Bandzior1 »

No to sprawa chyba rozwiązana - przy 50 km zasięgu zapaliła się rezerwa+sygnał dźwiękowy. Zafiksowałem się, że ten czerwony ostatni segment to objaw zupełnego braku paliwa, a wychodzi na to, że inżynierowie Renault potraktowali to chyba jako nawiązanie do zegarów analogowych - wskazówka wchodzi na czerwone pole. Dopiero później zapala się rezerwa, a na koniec rezerwa miga jak już zostaje bardzo mało paliwa. Czyli ten czerwony kolor to zmiana w porównaniu do wcześniejszej wersji deski. Tylko w serwisie nikt mi tego nie powiedział :angry2:

Bolo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2021, 14:09

Re: [Kadjar 2017] Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: Bolo1 »

kudlaty pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 10:45
Bolo1 pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 09:55 Tylko się cieszyć, czerwony kolor to ostatnie ostrzeżenie - tankuj już. To działa lepiej niż migająca ikona dystrybutora. Ja bym nie szukał tu żadnej usterki.
OK. Ale jemu chodzi o to, że przed czerwonym nie pojawia się normalna rezerwa
Jak widzimy, czerwony kolor działa lepiej niż żółta kontrolka dystrybutora. Może takie działanie ma na celu uniknięcie zasysania "resztek paliwa" z dna zbiornika?

ODPOWIEDZ