iparts></a>
<a href= francuskie

[KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

ODPOWIEDZ
olmas
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:19
Renault: Koleos Ph III
Silnik: 2.0 dci

[KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: olmas »

Uruchomienie tej funkcji jest możliwe za pomocą Clipa lub też poprzez Elm327 i program Pyren. Instrukcja instalacji programu znajduje się np. http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=15189
Polecenie to CF083.
Ja zrobiłem to poprzez Pyren.
Uruchamiamy Pyren, wybieramy nasze auto z listy i skanujemy wszystkie ECU. Po skanowaniu:
1. Wchodzimy do "modułu zespolonego kabiny",
2. następnie CF - Changing Configuration,
3. następnie CF083 - Impulsowe podnoszenie szyb
4. następnie wpisujemy Yes
5. wpisujemy 1 (z)
6. wychodzimy z programu kilkukrotnie wciskając i zatwierdzając literą Q i cieszymy się nową funkcjonalnością.

Niestety nie działa na tylne szyby z uwagi na brak impulsowych klawiszy. Przypuszczam że po ich zmianie w panelu klawiszy szyb np. ze Scenica 2 na takie impulsowe, system będzie zamykał również tylne szyby.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: adamos111 »

olmas pisze: poniedziałek, 7 maja 2018, 15:45

Niestety nie działa na tylne szyby z uwagi na brak impulsowych klawiszy. Przypuszczam że po ich zmianie w panelu klawiszy szyb np. ze Scenica 2 na takie impulsowe, system będzie zamykał również tylne szyby.
Powodzenia.
Jeżeli masz impulsowe z tyłu to i zadziała.Sama wymiana klawiszy od SC II nie zda egzaminu,nie rusza impulsowo.To nie jest kwestia przycisków.
Koleos i Modus

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: KOLEOS007 »

U mnie domykają się szyby przednie, tylne, szyberdach ale chcę wyłączyć tę funkcję na drzwiach kierowcy ponieważ podczas jazdy trudno ja zamknąć, na przykład ruszając z bramek na autostradzie, ciągle się opuszcza :-(

madrians
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 19 lipca 2017, 20:32
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: madrians »

Witam
A czy przypadkiem nie wiesz jak wgrać czujniki kół ty programem ? bo domykanie szyb już uruchomiłem.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: adamos111 »

madrians pisze: środa, 27 czerwca 2018, 18:50 Witam
A czy przypadkiem nie wiesz jak wgrać czujniki kół ty programem ? bo domykanie szyb już uruchomiłem.
Ale jak chcesz wgrać?Tzn.masz ten system i Ci nie działa czy nie masz i chcesz żeby był?Jeżeli to drugie to sama konfiguracja nic nie da.Na pewno potrzebne będą 4 anteny odbiorcze i prawdopodobnie wiązka auta bo ja nie mam u siebie tego i sprawdzałem i kostek wolnych też nie ma tam gdzie powinny być anteny
Koleos i Modus

madrians
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 19 lipca 2017, 20:32
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: madrians »

Chodzi mi o drugi komplet czujników .

krzemyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2023, 14:08
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi M9R866
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KOLEOS 2013 Ph III] Uruchomienie funkcji domykania przednich szyb i szyberdachu

Post autor: krzemyk »

olmas pisze: poniedziałek, 7 maja 2018, 15:45 Niestety nie działa na tylne szyby z uwagi na brak impulsowych klawiszy. Przypuszczam że po ich zmianie w panelu klawiszy szyb np. ze Scenica 2 na takie impulsowe, system będzie zamykał również tylne szyby.
Powodzenia.
Dzięki za manuala, poszedłem o krok dalej.
W drzwiach tylnych wymieniłem podnośniki na impulsowe (z Koleos PHII) wraz z instalacją. Dołożyłem przewód i rezystor pod deską rozdzielczą (w PHIII jest tylko 1 na przód, brak drugiego na tył) i wszystkie 4 się domykają.
Dodatkowo dociąłem dziury i zamontowałem lampki w drzwiach z tyły - tak jak w PHII.

ODPOWIEDZ